تأثیر HRMS بر مشارکت و بهره وری کارکنان

منابع انسانی برای هر شرکتی چالش برانگیز است، به ویژه در هنگام حفظ کارمندان. مثلا، از هر دو کارمند آمریکایی یک نفر برای فرصت های شغلی جدید باز هستند. این بدان معناست که شما باید خط‌مشی‌های منابع انسانی ایجاد کنید که به حفظ کارکنان کمک کند، و اینجاست که نرم‌افزار مدیریت منابع انسانی ضروری می‌شود.

حفظ و جذب استعدادها جایی است که HRMS با ویژگی هایی که تعامل را افزایش می دهد بیشترین تأثیر را دارد. بنابراین، چه ارتباطی بین حفظ کارکنان و مشارکت وجود دارد؟

برای درک همبستگی، باید روان یک کارمند را درک کنید. آ نظرسنجی دیلویت نشان می دهد که 70 درصد از کارکنان احساس می کنند که کارکنان آنها به اندازه کافی برای کاهش فرسودگی شغلی انجام نمی دهند. یکی از راه‌های کاهش فرسودگی شغلی، مشارکت دادن کارکنان در فعالیت‌های مختلف است. با استفاده از گیمیفیکیشن، می‌توانید کارمندان را درگیر کنید و برای تقویت حس تعلق، شناخت ارائه دهید.

HRMS می تواند به شما در بهبود تعامل کارکنان با بینش های مبتنی بر داده کمک کند. این مقاله بر این موضوع تمرکز خواهد کرد که چگونه HRMS به بهبود عملیات منابع انسانی و مشارکت کارکنان کمک می کند. اما ابتدا، باید جنبه تعامل یک کارمند را در هسته آن درک کنید.

تعامل کارکنان چیست؟

مشارکت کارکنان سطحی را می سنجد که در آن کارکنان متعهد، پرشور و درگیر با چشم انداز سازمان هستند. با این حال، این فقط در مورد ارتباط یک کارمند نیست …

Source link