بینگ با ChatGPT ادغام می شود

بینگ در بیلد 2023 مایکروسافت اعلام کرد که در حال ادغام با ChatGPT OpenAI است.

ChatGPT اکنون Bing را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض خود معرفی می‌کند و تجربه جستجویی را برای کاربران فراهم می‌کند که پاسخ‌های به‌موقع و به‌روزتری را ارائه می‌دهد.

این ادغام ChatGPT را قادر می‌سازد تا پاسخ‌های خود را در جستجو و داده‌های وب مستقر کند و به کاربران امکان می‌دهد نقل قول‌ها را دریافت کنند و مستقیماً در گفتگوهای چت خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

این قابلیت جدید امروز برای مشترکین ChatGPT Plus ارائه می شود و به زودی از طریق یک فرآیند ساده فعال سازی افزونه در دسترس کاربران رایگان قرار خواهد گرفت.

گسترش اکوسیستم بینگ

ادغام بینگ با ChatGPT بخشی از تعهد گسترده‌تر مایکروسافت و OpenAI برای پشتیبانی و رشد اکوسیستم پلاگین هوش مصنوعی است.

پلتفرم پلاگین مشترک به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا افزونه هایی بسازند و ارسال کنند که در چندین پلتفرم از جمله Bing، ChatGPT، Dynamics 365 Copilot، Microsoft 365 Copilot و Windows Copilot کار می کنند.

پشتیبانی گسترده بینگ از افزونه ها به این معنی است که مردم توصیه های مرتبط تری بر اساس مکالمات دریافت خواهند کرد.

این افزونه ها از OpenTable و Wolfram Alpha گرفته تا شرکای جدید اضافه شده مانند Expedia، Instacart، Kayak، Klarna، Redfin، TripAdvisor و Zillow را شامل می شود.

نمونه هایی از قابلیت های پلاگین ها عبارتند از:

  • Expedia برنامه ریزی سفر مکالمه ای را ارائه می دهد و تجربه یک سفر یکپارچه را تسهیل می کند.
  • Instacart به کاربران این امکان را می دهد که منوهای شام برنامه ریزی شده توسط Bing را به لیست خرید تبدیل کنند و برای تحویل از خرده فروشان مواد غذایی مورد علاقه خود سفارش دهند.
  • Klarna به کاربرانی که به دنبال مشاوره خرید و الهام گرفتن هستند، توصیه‌های محصولی را ارائه می‌کند.
  • Redfin کاربران را قادر می سازد تا خانه ایده آل خود را به زبان روزمره توصیف کنند و بینگ چت لیست های مناسب را پیدا می کند.

بینگ قصد دارد این تجربیات را در هفته های آینده به چت بینگ و نوار کناری Edge بیاورد.

ادغام در Copilot های مایکروسافت

فراتر از ChatGPT، بینگ در حال ادغام با خلبان های مایکروسافت است.

Windows Copilot که به تازگی معرفی شده است، از چت بینگ برای ارائه پاسخ های شخصی، پیشنهادات مرتبط و اقدامات سریع در برنامه های ویندوز 11 استفاده می کند.

پلتفرم پلاگین مشترک مایکروسافت و OpenAI نیز به صورت بومی در مایکروسافت اج ادغام خواهد شد و اولین بار در ادغام جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی در یک مرورگر وب خواهد بود.

همانطور که Bing به تکامل خود ادامه می دهد، تحول جستجو به خوبی در حال انجام است و این آخرین پیشرفت ها گام دیگری در این سفر هستند.


تصویر ویژه ایجاد شده توسط نویسنده با استفاده از Midjourney.

منبع: بینگ

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور