بینگ از GPT-4 برای نوشتن قطعات جستجوی سفارشی استفاده می کند

مایکروسافت از راه‌اندازی زیرنویس‌های هوش مصنوعی در بینگ خبر داد – یک ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی که برای ایجاد قطعات آموزنده‌تر برای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) طراحی شده است.

برای ناشران و متخصصان سئو، این قابلیت جدید فرصت ها و همچنین نگرانی ها را به همراه دارد.

زیرنویس‌ها توسط مدل زبان GPT-4 OpenAI تولید می‌شوند، که هم درخواست جستجوی کاربر و هم محتوای صفحات وب را تجزیه و تحلیل می‌کند تا توضیحات کوتاهی ایجاد کند که ماهیت هر صفحه را نشان می‌دهد.

در حالی که زیرنویس‌ها توسط هوش مصنوعی ایجاد شده‌اند و ممکن است دقیقاً با عبارت صفحه مطابقت نداشته باشند، بینگ می‌گوید برای اطمینان از صحت و مرتبط بودن از تدابیر حفاظتی مختلفی استفاده می‌کند.

مایکروسافت در اطلاعیه ای اعلام کرد:

«زیرنویس‌های تولیدی نحوه تعامل جستجوگران با نتایج را دوباره تعریف می‌کنند. با تبدیل محتوای وب به قطعه‌هایی که به راحتی قابل هضم هستند، به کاربران کمک می‌کنیم تا به‌سرعت ماهیت هر صفحه را درک کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند سریع‌تر بیابند.”

عنوان‌های جدید هوش مصنوعی بینگ: فرصت‌ها و نگرانی‌ها

با راه‌اندازی زیرنویس‌های هوش مصنوعی، بینگ از تولید زبان طبیعی برای ایجاد تکه‌های آموزنده‌تر برای نتایج جستجو استفاده می‌کند.

این امر در مورد نرخ کلیک برای ناشران پیامدهایی دارد.

بینگ به جای تکیه بر برچسب‌های عنوان و توضیحات متا هر صفحه، پرس و جوها و محتوا را برای تولید قطعه‌های سفارشی تجزیه و تحلیل می‌کند.

اگرچه برای کاربران مفید است، اما می‌تواند بر نرخ کلیک برای سایت‌هایی که قبلاً به عناوین و توضیحات دقیق نوشته شده برای جذب جستجوگران وابسته بودند، تأثیر بگذارد.

مطالب پیشنهادی  اعلان تست Airbnb به گوشی های اندرویدی در سراسر جهان می رسد

اگر زیرنویس‌های هوش مصنوعی به اندازه کافی به سؤال پاسخ دهند، جستجوگران کمتری ممکن است نیاز به بازدید از صفحه را احساس کنند.

از سوی دیگر، Bing ممکن است قطعه‌های جدیدی ایجاد کند که برای هر پرس‌وجو مرتبط‌تر در نظر گرفته می‌شود، که به طور بالقوه منجر به کلیک‌های بیشتر می‌شود.

نظارت بر نرخ کلیک و رفتار قطعه با تکامل فناوری بسیار مهم خواهد بود.

نحوه انصراف

برای صاحبان وب‌سایت، این قطعه‌های تولیدی انصراف داده می‌شوند. همه وب سایت ها به صورت پیش فرض انتخاب شده اند.

می‌توانید از برچسب‌های NOCACHE، NOARCHIVE، NOSNIPPET یا MAXSNIPPET استفاده کنید تا از داشتن زیرنویس‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در صفحات خود جلوگیری کنید. مایکروسافت همچنین خاطرنشان کرد که به کسانی که در بینگ چت هستند احترام خواهد گذاشت.


تصویر ویژه: پریماکوف/شاتراستاک

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور