به‌روزرسانی Google Reviews به پایان رسید – چه باید بدانید

گوگل آخرین به‌روزرسانی سیستم بررسی اعلام‌شده خود را به پایان رساند. به‌روزرسانی‌های آینده سیستم بازبینی دیگر اعلام نخواهد شد زیرا الگوریتم‌هایی که سیستم بررسی‌ها را نیرو می‌دهند با نرخ منظم و مداوم به‌روزرسانی می‌شوند.

سیستم بررسی

Google’s Reviews System سیستمی است که به عنوان بخشی از گروهی از الگوریتم ها استفاده می شود که با هم نتایج جستجو را تولید می کنند.

هنگام رتبه‌بندی محتوای مربوط به بررسی و درخواست‌های جستجو، «سیستم نظرات» وارد عمل می‌شود.

هدف از سیستم نظرات، رتبه‌بندی محتوای اول برای افراد است. Google دستورالعمل‌هایی را منتشر کرده است تا به ناشران کمک کند تا بفهمند «سیستم نظرات» چه نوع محتوایی را می‌خواهد رتبه‌بندی کند.

توجه به این نکته مهم است که راهنما فهرستی از عوامل رتبه‌بندی نیست، بلکه توصیه‌های کلی درباره نوع محتوایی است که Google در تلاش است رتبه‌بندی کند تا ناشران ایده بهتری داشته باشند.

راهنمایی کلی Google در مورد سیستم بررسی نکات:

هدف سیستم بررسی این است که به نقدهای با کیفیت بالا پاداش دهد، محتوایی که تجزیه و تحلیل روشنگرانه و تحقیقات اصلی را ارائه می دهد و توسط متخصصان یا علاقه مندانی که موضوع را به خوبی می شناسند نوشته شده است.

انتشار سیستم Google Reviews به پایان رسید

به‌روزرسانی سیستم بررسی در 8 نوامبر 2023 اعلام شد و در 7 دسامبر 2023 در ساعت 9:21 به وقت استاندارد اقیانوس آرام به پایان رسید.

Google داشبورد وضعیت جستجوی خود را با نماد زیر به روز کرد:

«ارائه عرضه در ۷ دسامبر ۲۰۲۳ کامل شد.»

این اطلاعیه با یک توییت از حساب Google Search Central همراه بود:

“راه اندازی به روز رسانی بررسی های نوامبر اکنون کامل شده است.”

بررسی ها به روز رسانی نهایی قبل از افت رتبه

جالب است که گزارش‌های متعددی مبنی بر کاهش رتبه در گروه‌های سئوی فیسبوک در روزهای منتهی به پایان عرضه سیستم بررسی گزارش شده است.

به طور معمول هر روز افت و افزایش رتبه وجود دارد. با این حال، زمانی که گزارش‌ها در چندین گروه سئوی فیس‌بوک، به‌ویژه گروه‌هایی که در شیوه‌های سئوی سخت‌گیرانه محبوب هستند، موجی از گزارش‌ها وجود دارد، قابل توجه می‌شود.

حرکت رو به جلو چه انتظاری داشته باشیم

گوگل در مورد اینکه سیستم بررسی با سرعت مداوم و منظم بهبود می یابد به چه معناست صحبت نکرده است. ممکن است این یک فرآیند روزانه باشد که در آن داده‌های صفحات وب جدید دریافت می‌شوند و رتبه‌بندی‌ها تنظیم می‌شوند. ما نمی دانیم و احتمالاً با دانستن جزئیات به کسی کمکی نخواهد کرد که سئو بهتری داشته باشد.

بهترین روش این است که خود را با راهنمایی های گوگل در مورد سیستم بررسی آشنا کنید و اگر متوجه شوید که سایتش احتمالاً تحت تأثیر سیستم بررسی قرار گرفته است، طبق این دستورالعمل ها خود ارزیابی کنید.

چهار منبع مهم Google Update

 1. منابع گوگل در مورد به روز رسانی ها و سیستم های رتبه بندی
  پرسش و پاسخ در به‌روزرسانی‌های جستجوی Google
 2. لیست سیستم های رتبه بندی گوگل
  راهنمای سیستم های رتبه بندی جستجوی گوگل
 3. اطلاعات درباره سیستم بررسی
  سیستم بررسی جستجوی گوگل و وب سایت شما
 4. راهنمای نحوه نوشتن نظرات با کیفیت بالا
  نظرات با کیفیت بالا بنویسید

تصویر ویژه توسط Shutterstock/MustavArt

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور