به‌روزرسانی محتوای مفید Google در سپتامبر 2023

گوگل به‌روزرسانی محتوای مفید سپتامبر ۲۰۲۳ را اعلام کرد که انتظار می‌رود تا دو هفته دیگر عرضه شود. به نظر می رسد این به روز رسانی محتوای تولید شده توسط ماشین را کاهش می دهد و در عین حال در مورد محتوای شخص ثالث میزبانی شده در وب سایت ها یا زیر دامنه های آنها هشدار می دهد.

Google همچنین راهنمایی های بیشتری را به اسناد سیستم محتوای مفید خود اضافه کرد و توصیه های جدیدی در مورد اینکه اگر سایتی پس از به روز رسانی محتوای مفید ترافیک را از دست داد، چه باید کرد.

سیستم محتوای مفید گوگل

Google سیستمی به نام «سیستم محتوای مفید» برای ارتقای محتوای با کیفیت و کاهش حضور جستجوی محتوایی دارد که مشخص شده مفید نیست.

توسط گوگل به عنوان سیستمی ارائه می شود که در کنار سایر سیستم هایی که با هم وب سایت ها را رتبه بندی می کنند کار می کند.

این سیستم در درجه اول بر شناسایی سیگنال های با کیفیتی که با محتوای مفید مطابقت دارند متمرکز است.

به روز رسانی محتوای مفید سپتامبر در مورد چیست؟

Google اسناد سیستم محتوای مفید خود را برای افزودن راهنمایی در سه زمینه به روز کرد:

  1. از بین بردن راهنمایی در مورد محتوای تولید شده توسط ماشین
  2. میزبانی محتوای شخص ثالث در زیر دامنه ها
  3. ارائه راهنمایی بیشتر در مورد اینکه اگر سایت شما ترافیک را از طریق به روز رسانی محتوای مفید از دست داد، چه کاری باید انجام دهید

Google دستورالعمل‌های مربوط به محتوای تولید شده توسط ماشین را کاهش می‌دهد

راهنمای قبلی گوگل در مورد محتوای تولید شده توسط ماشین تاکید کرد که سیستم محتوای مفید، محتوای ایجاد شده توسط انسان ها را در اولویت قرار می دهد.

این بخش از دستورالعمل حذف می‌شود و نشان‌دهنده تغییر در نگرش Google نسبت به محتوای هوش مصنوعی است تا آن را بهتر با سایر راهنمایی‌های به ظاهر متناقض در مورد محتوای هوش مصنوعی هماهنگ کند.

راهنمای اصلی:

«سیستم محتوای مفید جستجوی Google سیگنالی را ایجاد می‌کند که توسط سیستم‌های رتبه‌بندی خودکار ما استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مردم محتوای اصلی و مفید را بهتر می‌بینند. نوشته شده توسط مردمبرای افراد، در نتایج جستجو.”

راهنمای به روز شده:

«سیستم محتوای مفید Google Search سیگنالی را تولید می‌کند که توسط سیستم‌های رتبه‌بندی خودکار ما استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که مردم محتوای اصلی و مفید ایجاد شده برای افراد در نتایج جستجو را بهتر می‌بینند.»

محتوای شخص ثالث در وب سایت اصلی یا زیر دامنه

یک روند طولانی مدت میزبانی محتوای شخص ثالث در بخش اصلی یک وب سایت یا در یک زیر دامنه وجود دارد.

نمونه ای از این، وب سایت های رسانه های خبری است که محتوای وابسته کارت اعتباری شخص ثالث را در یک زیر دامنه میزبانی می کنند.

ایده پشت این استراتژی‌ها ممکن است این باشد که برخی از قدرت رتبه‌بندی سایت اصلی به رتبه بهتر محتوای زیر دامنه کمک کند.

به‌روزرسانی محتوای مفید Google در سپتامبر 2023 تغییری ایجاد کرده است که ممکن است بر وب‌سایت‌هایی که محتوای شخص ثالث را در هر نقطه از وب‌سایت خود میزبانی می‌کنند تأثیر منفی بگذارد.

بخش جدیدی که به راهنمای محتوای مفید اضافه شده است توصیه می کند:

«اگر محتوای شخص ثالث را در سایت اصلی یا در دامنه‌های فرعی خود میزبانی می‌کنید، بدانید که چنین محتوایی ممکن است در سیگنال‌هایی که در سراسر سایت تولید می‌کنیم، مانند مفید بودن محتوا، گنجانده شود.

به همین دلیل، اگر آن محتوا تا حد زیادی مستقل از هدف سایت اصلی باشد یا بدون نظارت دقیق یا دخالت سایت اصلی تولید شده باشد، توصیه می‌کنیم از ایندکس شدن آن توسط Google جلوگیری شود.»

بدیهی است، کسانی که پست های مهمان را منتشر می کنند باید به این راهنمایی توجه کنند، به ویژه قسمت مربوط به محتوا با هدف سایت اصلی یا اگر اینطور است، اگر محتوا با نظارت دقیق ایجاد شده است.

راهنمای جدید در مورد بازیابی از به روز رسانی محتوای مفید

در نهایت، گوگل راهنمایی جدیدی در مورد نحوه بازیابی در صورتی که سایت تحت تأثیر هر گونه به روز رسانی محتوای مفید قرار گیرد، اضافه کرد.

پاراگراف جدید اضافه شده به مستندات، شناسایی محتوای غیر مفید و حذف یا جایگزینی آن را توصیه می کند.

راهنمای جدید گوگل:

«اگر متوجه تغییری در ترافیکی شده‌اید که گمان می‌کنید ممکن است مربوط به این سیستم باشد (مانند پس از یک به‌روزرسانی رتبه‌بندی عمومی پست شده در سیستم)، باید محتوای خود را خودتان ارزیابی کنید و هر موردی را که مفید به نظر می‌رسد برطرف یا حذف کنید.

صفحه راهنمای ما در مورد چگونگی ایجاد محتوای مفید و قابل اعتماد برای افراد اول سوالاتی دارد که می‌توانید از آنها برای ارزیابی خود محتوای خود برای موفقیت در سیستم محتوای مفید استفاده کنید.

اسناد Google را در مورد سیستم محتوای مفید بخوانید:

سیستم محتوای مفید جستجوی Google و وب سایت شما

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور