بهار فناوری چه خواهد آورد؟ قسمت 3: زندگی رباتیک

تصویر ایجاد شده با NightCafe

از آنجایی که پیچ و تاب‌های شگفت‌انگیز آثار داستانی متعددی را دنبال می‌کنیم، که طرح‌های داستانی آن‌ها به نوعی با ربات‌ها مرتبط است، بسیاری از ما به این واقعیت فکر می‌کنیم که در حال حاضر در «آینده‌ای رباتیک» زندگی می‌کنیم. اغلب در کتاب های علمی تخیلی، فیلم ها و سریال های تلویزیونی ارائه می شود؟ اینطور نیست که یک نفر خط و نشان بکشد و بگوید: با عبور از این خط قدم به عصر جدیدی می گذاریم. کاملاً بدیهی است که حتی سریعترین پذیرش فناوری هنوز هم تدریجی است. و این خوش شانس است، زیرا این فرصت را به ما می دهد تا خود را با تغییرات عمده اجتماعی-اقتصادی که با پیشرفت های فناوری مرتبط است، سازگار کنیم. و شکی نیست که ربات سازی مستلزم این تغییرات عمده است.

بیایید نگاهی به سطح فعلی توسعه و اجرای رباتیک بیندازیم. آمار، طبق معمول، وضعیت فعلی امور را با دقت بیشتری نشان می دهد. و گویاترین آمار از همه آمارهای مالی است. و می گوید که در سال 2022، حجم بازار رباتیک بالغ بر 34 میلیارد دلار. به نظر ما یک پیش بینی نسبتاً متوسط ​​می گوید که تا سال 2028، بازار به 45 میلیارد دلار در سال رشد خواهد کرد.

جالب اینجاست که بازار روبات های خدماتی به طور فعال در حال توسعه است. در سال 2022 به حساب خواهد آمد 76 درصد از کل سهم بازار. این،…

Source link