بلک راک می‌گوید AI Revolution به بوم مرکز داده سوخت می‌افزاید

غول سرمایه گذاری بلک راک پتانسیل قابل توجهی برای رشد گسترده مرکز داده در سال های آینده می بیند که عمدتاً توسط تقاضا برای هوش مصنوعی حجم کار

در ارائه چشم انداز جهانی این شرکت در اواسط سال 2024، بلک راک بر نقش محوری مراکز داده که قرار است در سال های آینده ایفا کنند، تاکید کرد.

از آنجایی که جهان دستخوش یک تحول تکنولوژیکی قابل مقایسه با انقلاب صنعتی می شود، شرکت سرمایه گذاری انتظار دارد مراکز داده جایگاه خود را به عنوان اجزای زیرساختی حیاتی تثبیت کنند.

در میان افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی، انتظار می‌رود در آینده نزدیک نیاز به مراکز داده افزایش یابد.

«اگر به رشد نگاه کنیم مرکز داده هوش مصنوعیوی لی، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری جهانی بلک راک، در طی یک نشست مطبوعاتی در روز سه شنبه (9 ژوئیه) اظهار داشت، انتظار می رود در سال های آینده به طور سالانه بین 60 تا 80 درصد افزایش یابد.

مراکز داده موتور انقلاب هوش مصنوعی هستند

در پاسخ به سوالی از دانش مرکز داده در مورد نقش مراکز داده در چشم انداز کلی بلک راک، مدیران بسیار مثبت بودند. با این حال، آنها همچنین خاطرنشان کردند که بخش زیرساخت دیجیتال بدون چالش نیست.

ژان بووین، رئیس موسسه سرمایه گذاری بلک راک، گفت که برای فعال کردن انقلاب هوش مصنوعی و دستاوردهای بالقوه بهره وری که ممکن است در نتیجه حاصل شود، چیزهای مختلفی باید اتفاق بیفتد.

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: جولای 2024

بووین خاطرنشان کرد که تخمین رشد مرکز داده که لی بیان کرد تا حد زیادی بر اساس انتظارات تحلیلگران صنعت در مورد آنچه که انتظار می رود در چند سال آینده اتفاق بیفتد، است.

لی افزود که چشم انداز جهانی میانه سال 2024 این گزارش نشان می‌دهد که چگونه رقابت برای افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی در حال حاضر باعث افزایش هزینه‌های سرمایه‌ای عمده شده است. در این گزارش آمده است: «هوش مصنوعی و انتقال کم کربن می‌تواند منجر به هزینه‌های سرمایه‌ای بزرگ از نظر تاریخی شود – و در یک زمان بسیار کوتاه‌تر از انقلاب‌های فناوری قبلی».

لی خاطرنشان کرد که تخمین‌های بلک راک قبلاً هزینه‌ای را برای هوش مصنوعی پیش‌بینی می‌کند که با بزرگترین هزینه‌های سرمایه در تاریخ، در سراسر تحولات بزرگ جهانی از جمله انقلاب صنعتی قابل مقایسه است.

مرکز داده “جنون ساخت و ساز”

در ماه‌های اخیر، بلک راک پولی را به مراکز داده سرازیر کرده است تا از علاقه روزافزون به هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند.

“ما ساخته ایم [investments] دیوید جوردانو، رئیس جهانی زیرساخت های آب و هوایی در بلک راک، گفت: در مجموعه ای از سرمایه های ما در توسعه مراکز داده در ایالات متحده، ویرجینیای شمالی، و همچنین در آلمان، در فرانکفورت، از طریق برخی مشارکت ها.

تحلیلگران مرکز داده رشد صنعت را از نزدیک دنبال می کنند. آلن هاوارد، تحلیلگر اصلی در Omdia، گفت: “ساخت و توسعه مرکز داده به خوبی در جریان است، زیرا مدتی پیش برای پاسخگویی به محرک های تقاضای سکولار و تقاضای قوی خدمات ابری آغاز شد.” دانش مرکز داده. «این همه‌گیری کاتالیزور مهمی برای افزایش تقاضای زیرساخت‌های دیجیتال بود، و تقاضای جدید از سوی هوش مصنوعی به وجود آمد و تقاضای مرکز داده را بار دیگر افزایش داد.»

مربوط:موانع خنک کننده، نوآوری های مرکز داده پیتر دو بوک از ARPA-E

هوارد با نگاهی به نیمه دوم سال 2024 گفت: «مراحل از نظر ساخت و ساز تقریباً آماده شده است، اما آنچه که ما فراتر از برخی شروع‌های ساخت و ساز خواهیم دید، اعلامیه‌های بیشتری برای پروژه‌ها و ابتکارات با پیش‌بینی ادامه رشد تقاضا است. ”

آخرین اخبار ساخت و طراحی مرکز داده را بخوانید

وی افزود: «جامعه سرمایه‌گذاری، به‌ویژه صندوق‌های زیرساخت سهام خصوصی، برای مدت طولانی در مراکز داده سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند، اما فرصت هوش مصنوعی جان تازه‌تری به صنعت خواهد بخشید، زیرا سرمایه فراوان برای پروژه‌های مرکز داده به خوبی بررسی شده است.

چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند رشد انفجاری هوش مصنوعی را کاهش دهد، و این شبکه پیچیده ای از پویایی های بازار به هم پیوسته است، اما یکی از مسائل اصلی ترکیبی از سخت افزار هوش مصنوعی است. زنجیره تامین، هزینه و زیرساخت مرکز داده مورد نیاز برای اجرای سخت افزار.

این عوامل این پتانسیل را دارند که بسیاری از مصرف کنندگان هوش مصنوعی را به سمت پذیرش خدمات هوش مصنوعی از hyperscalers یا سایر ارائه دهندگان خدمات ابری T2 سوق دهد. این تکامل چند سال طول می کشد تا مشخص شود، و کارت وحشی این است که چگونه سازندگان سرورهای هوش مصنوعی رقابت با انویدیا را پیش می برند. قطعات متحرک زیادی وجود دارد.”

گزارش اضافی توسط جیمز واکر.


Source link