بسیاری از رهبران فناوری اطلاعات زیرساخت را احساس می کنند، تیم های فناوری اطلاعات آماده هوش مصنوعی نیستند: گزارش | دانش مرکز داده

بسیاری از شرکت‌ها هوش مصنوعی را برای بهبود فعالیت‌های IT و تجاری خود به کار می‌گیرند، اما مطالعه جدید Equinix نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از سازمان‌ها زیرساخت مناسب فناوری اطلاعات یا تخصص داخلی برای استفاده کامل از این فناوری را ندارند.

امروزه، 85 درصد از رهبران جهانی فناوری اطلاعات در حال حاضر از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند یا قصد دارند از آن بهره ببرند. با این حال، 42٪ شک دارند که زیرساخت های فناوری اطلاعات موجود آنها بتواند نیازهای هوش مصنوعی را برآورده کند و 41٪ از توانایی تیم فناوری اطلاعات خود برای سازگاری با استفاده روزافزون از AI راحت نیستند، طبق نظرسنجی جهانی روندهای فناوری Equinix 2023.

گزارش سالانه ای که امروز منتشر شد، در بهار امسال از 2900 تصمیم گیرنده جهانی فناوری اطلاعات در مورد روندهای فناوری، پایداری، برنامه های استخدام فناوری اطلاعات و تهدیدهای اصلی موفقیت تجاری آنها نظرسنجی کرد.

رهبران فناوری اطلاعات در اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA) در مورد آمادگی هوش مصنوعی زیرساخت‌های خود نامطمئن‌تر بودند و 49 درصد این سؤال را مطرح کردند که آیا زیرساخت آنها می‌تواند بارهای کاری هوش مصنوعی را مدیریت کند یا خیر. رهبران فناوری اطلاعات در آسیا-اقیانوسیه (44%) و در قاره آمریکا (32%) که همین احساس را داشتند، دنبال شد. تنها در ایالات متحده، 36 درصد از 100 رهبر فناوری اطلاعات ایالات متحده که توسط Equinix مورد بررسی قرار گرفتند، احساس کردند زیرساخت‌های موجود و تیم‌های فناوری اطلاعات آنها برای هوش مصنوعی آماده نیستند.

چگونه زیرساخت خود را برای هوش مصنوعی آماده کنید

مطالب پیشنهادی  با تمرکز مراکز داده بر تراکم ، GaN به طور فزاینده ای جذاب به نظر می رسد

نتایج نظرسنجی در مورد آمادگی هوش مصنوعی حاکی از نیاز شرکت‌ها برای ارتقا یا مدرن‌سازی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، چه در مراکز داده داخلی یا از طریق امکانات هم‌مکانی یا خدمات ابری است. کالادار وروگانتی، تکنسین ارشد Equinix گفت: این نه تنها شامل زیرساخت های مرکز داده، بلکه اطمینان از اینکه زیرساخت شبکه می تواند بارهای کاری هوش مصنوعی را مدیریت کند نیز می شود.


وروگانتی گفت: «بسیاری از مواقع وقتی هوش مصنوعی انجام می‌دهید، تمام داده‌ها در چهار دیوار شما نیستند. دانش مرکز داده در یک مصاحبه آنها باید به ابر یا کارگزاران داده بروند. آنها باید به منابع داده خارجی بروند، و با سرعت بالا، آن داده ها را باید به جایی برسانند که محاسبات هوش مصنوعی آنها در حال انجام است. بنابراین از نقطه نظر شبکه، آنها باید تا در مورد چگونگی ایجاد زیرساخت هوش مصنوعی خود تجدید نظر کنند.”

نظرسنجی در مورد آمادگی هوش مصنوعی همچنین نیاز سازمان‌های فناوری اطلاعات سازمانی را برای استخدام متخصصان خارجی یا آموزش کارکنان فعلی برجسته می‌کند، بنابراین آنها مهارت‌های مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت و استقرار برنامه‌های هوش مصنوعی را دارند. به گفته رهبران IT در سراسر جهان که توسط Equinix مورد بررسی قرار گرفتند، در واقع، 37 درصد از افرادی که تیم‌های فناوری اطلاعات خود را رشد می‌دهند، به دنبال تخصص هوش مصنوعی و ML هستند.

در ایالات متحده، افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که دو دلیل اصلی که آنها از هوش مصنوعی استفاده می کنند یا برنامه ریزی می کنند بهبود عملیات فناوری اطلاعات (85٪ از پاسخ دهندگان) و امنیت سایبری (78٪ از پاسخ دهندگان) است. پنج مورد برتر استفاده از هوش مصنوعی عبارتند از: تجربه مشتری (76%)، بازاریابی (73%) و تحقیق و توسعه (72%).

مطالب پیشنهادی  مشکل قدرت هوش مصنوعی و نحوه رفع آن | دانش مرکز داده

شرکت ها از فناوری دوقلو دیجیتال استقبال می کنند

نظرسنجی Equinix نشان داد که از هر 10 رهبر جهانی IT 9 نفر از فناوری دوقلو دیجیتال استفاده کرده اند یا قصد دارند شروع به استفاده از آن کنند. دوقلوهای دیجیتال یک نمایش مجازی یا دیجیتالی از یک دارایی فیزیکی، شی یا فرآیند تولید هستند که بینش داده‌های سازمان را در مورد عملیاتشان ارائه می‌دهد.

از میان کسانی که این فناوری را پیاده‌سازی کرده‌اند، مزایای اصلی بهبود بهره‌وری (54 درصد از پاسخ‌دهندگان)، صرفه‌جویی در هزینه (45 درصد) و بهبود رضایت مشتری (41 درصد) است.

استخدام IT برای افزایش

بیشتر تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات در جهان می گویند با وجود عدم اطمینان اقتصادی، قصد دارند تیم های فناوری اطلاعات خود را رشد دهند. در واقع، 57 درصد گفتند که کارکنان فناوری اطلاعات خود را طی دو سال گذشته افزایش داده اند و 66 درصد نیز قصد دارند در 12 ماه آینده نیروی کار فناوری اطلاعات خود را افزایش دهند.

پنج شغل و مهارت برتر که در آن استعدادهای جدید اضافه می شوند عبارتند از:

  • تکنسین های فناوری اطلاعات
  • پردازش ابری
  • هوش مصنوعی / یادگیری ماشینی
  • حفاظت از داده ها
  • تحلیل داده ها

با این حال، شرکت ها می گویند جذب و حفظ استعدادها یک چالش است. هنگامی که از آنها پرسیده شد که چالش‌های برتر مهارتی که بخش فناوری با آن مواجه است چیست، 45٪ از رهبران فناوری اطلاعات در سراسر جهان گفتند که سرعت تحول صنعت فناوری و به دنبال آن حفظ استعداد (36٪) و فقدان استعداد در دسترس (همچنین 36٪) است.

پایداری و رعایت مقررات زیست محیطی

تقریباً نیمی از تصمیم گیرندگان جهانی فناوری اطلاعات (47٪) به توانایی شرکت خود برای برآورده کردن تقاضای مشتری برای اقدامات پایدار ابراز اطمینان کردند. 42 درصد دیگر گفتند که اعتماد به نفس دارند، اما باید کار بیشتری انجام شود. بر اساس این نظرسنجی، ده درصد گفتند که تحت فشار هستند تا پایدارتر شوند، در حالی که تنها 2 درصد گفتند که در مورد تلاش های پایداری خود و خطر از دست دادن کسب و کار خود مطمئن نیستند.


اکثر رهبران جهانی فناوری اطلاعات می گویند که اجرای مقررات زیست محیطی جدید یا آینده یک چالش است. در واقع، 64 درصد قیمت گذاری کربن و سایر قیمت گذاری های زیست محیطی را چالش برانگیز می دانند. تقریباً همین تعداد (63 درصد) گفتند محدودیت‌های جدید در فعالیت‌ها و تعهدات اضافی فراتر از گزارش‌دهی یک چالش است، در حالی که 62 درصد گفتند تعهدات گزارش‌دهی جدید یک چالش هستند.

گزارش Equinix می‌گوید برای مدیریت مقررات زیست‌محیطی، نیمی (51%) از ابزارهای اتوماسیون استفاده می‌کنند، 45٪ به انجمن‌های تجاری می‌پیوندند که پروژه‌های پایدار را ترویج می‌کنند، و 41٪ به برون‌سپاری یا استخدام مشاوران خارجی می‌پردازند.

تهدیدات موفقیت کسب و کار و اولویت های اصلی

رهبران جهانی فناوری اطلاعات می‌گویند حملات سایبری (۷۲ درصد)، نقض‌های امنیتی و نشت داده‌ها (۷۱ درصد)، و کمبود استعدادهای فناوری اطلاعات (۶۷ درصد) مهم‌ترین تهدیدهای آنها برای موفقیت کسب‌وکار است.

در نهایت، وقتی از آنها پرسیده شد اولویت‌های آنها چیست، چهار حوزه اصلی که آنها روی آنها تمرکز می‌کنند عبارتند از: بهبود امنیت سایبری، بهبود تجربه مشتری، پیروی از مقررات حفاظت از داده‌ها و اثبات آینده کسب‌وکارشان.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  استارت‌آپ Cerebras با ابررایانه‌های هوش مصنوعی انویدیا را می‌پذیرد | دانش مرکز داده