بزرگترین شرکت مخابراتی اندونزی برای ترکیب تجارت تلفن همراه و پهنای باند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — یکی از مدیران ارشد شرکت PT Telkom اندونزی در روز پنجشنبه گفت که در حال برنامه ریزی برای ترکیب تجارت پهن باند و بی سیم خود به عنوان بخشی از تعمیرات اساسی در شرکت گسترده مخابراتی دولتی است.

بر اساس آخرین گزارش سالانه، کسب و کار تلفن همراه، که به نام Telkomsel شناخته می شود و 35٪ سهام آن را Singtel در اختیار دارد، در سال 2021، 176 میلیون مشترک داشت و آن را به بزرگترین ارائه دهنده تلفن همراه در اندونزی تبدیل کرد. سرویس پهنای باند ثابت از طریق برند IndiHome خود 8.6 میلیون مشترک داشت و سهم بازار حدود 80 درصد را در اختیار داشت.

افراد آشنا پیشتر گفتند که این گروه مستقر در جاکارتا در حال صحبت با مشاوران مالی در مورد این معامله است که می تواند ارزش کسب و کار ترکیبی را چندین میلیارد دلار ارزیابی کند. مردم گفتند که Telkom امیدوار است در نهایت کسب و کار مصرف کننده خود را از تجارتی که بیشتر بر مشتریان شرکتی متمرکز است جدا کند و خواستند نامشان فاش نشود زیرا موضوع خصوصی است.

رئیس تلکام، ریریک آدریانسیا، در پاسخ به پرسش خبری بلومبرگ، از طریق پیامک تأیید کرد که این شرکت در حال ادغام مشاغل باند پهن ثابت و بی سیم خود است، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

اندونزی دیجیتال و تجارت مخابراتی

سازماندهی مجدد کسب و کار زمانی انجام می شود که اندونزی برای رشد در زمینه هایی مانند تجارت الکترونیک و فناوری مالی آماده است. بر اساس گزارش سال گذشته شرکت آلفابت، گوگل، تماسک هولدینگ پیت و باین اند کو، کل اقتصاد دیجیتال این کشور در سال 2025 دو برابر خواهد شد و به 146 میلیارد دلار می رسد.

سهام Telkom در سال جاری حدود 9 درصد افزایش یافته است و ارزش شرکت حدود 29.6 میلیارد دلار است.

این گروه دارای طیف گسترده ای از دارایی ها از تلفن همراه و پهنای باند گرفته تا ماهواره، برج ها و محتوای دیجیتال است. سال گذشته، واحد خدمات زیرساختی Telkom، معروف به Mitratel، حدود 1.3 میلیارد دلار در عرضه اولیه عمومی جاکارتا جمع آوری کرد.