برنامه DuckDuckGo با محافظت از حریم خصوصی بیشتر به روز شد

DuckDuckGo در حال به روزرسانی برنامه های تلفن همراه و برنامه های افزودنی دسک تاپ خود برای مطابقت با استانداردهای تلاش جدیدی به نام کنترل حریم خصوصی جهانی (GPC) است.

GPC تنظیماتی برای مرورگرها و دستگاه ها است که نشان دهنده اولویت حریم خصوصی برای همه وب سایت های بازدید شده است. اکنون تنظیمات GPC به طور پیش فرض در برنامه ها و برنامه های افزودنی DuckDuckGo روشن است.

DuckDuckGo عضو بنیانگذار تلاش استانداردهای GPC است. منطقی است که این شرکت پشتیبانی کامل خود را پشت این تنظیمات جدید قرار دهد.

DuckDuckGo همیشه طرفدار حفظ حریم خصوصی در وب بوده است. آنچه GPC را متفاوت می کند این است که یک لایه محافظت قانونی در برابر وب سایت های فروش داده های کاربر اضافه می کند.

از اعلام DuckDuckGo:

“در حالی که ما در حال مرور بیشتر ردیابی ها را هنگام مرور مسدود می کنیم ، اما ما معتقدیم GPC در بعضی از حوزه های قضایی در مواردی که وب سایت ها ممکن است داده های شما را به فروش می رسانند یا با سایر شرکت هایی که ممکن است از آنها سود یا سود ببرند ، به اشتراک می گذارد (مانند فروش داده های شما بعد از بازدید شما به تبلیغ کنندگان یا کارگزاران داده).

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

با روشن شدن تنظیم GPC ، DuckDuckGo می گوید كه کاربران طبق قوانینی مانند قانون حریم خصوصی مصرف كنندگان كالیفرنیا (CCPA) و مقررات عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) از حقوق انصراف خود استفاده می كنند.

“این بدان معناست که اگر آخرین نسخه برنامه یا برنامه افزودنی DuckDuckGo را بارگیری کرده و از مناطق خاصی از جمله کالیفرنیا ، اروپا ، برزیل ، امارات و برمودا به نیویورک تایمز مراجعه کنید ، به طور خودکار به این حقوق انصراف متوسل خواهید شد ، و آنها بر این اساس اقدام کنید. “

DuckDuckGo می گوید ، فعال کردن GPC به طور پیش فرض ضروری است ، زیرا قانونی مانند CCPA ، مصرف کنندگان را ملزم می کند که صریحاً از فروش داده های شخصی خود انصراف دهند.

با نصب برنامه یا برنامه افزودنی جدید DuckDuckGo و روشن نگه داشتن تنظیمات GPC ، کاربران شرایط ذکر شده در این اقدامات رازداری را برآورده می کنند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

چندین ناشر بزرگ متعهد به اجرای GPC در پایان کار خود شده اند ، از جمله نیویورک تایمز ، واشنگتن پست و اتوماتیک (سازندگان وردپرس).

این به روزرسانی اکنون در جدیدترین نسخه های برنامه تلفن همراه و برنامه های افزودنی DuckDuckGo در دسترس است. DuckDuckGo یک مرورگر تلفن همراه برای iOS و Android و یک برنامه افزودنی برای Chrome ، Firefox ، Brave و Microsoft Edge ارائه می دهد (در حال حاضر Safari پشتیبانی نمی شود).

پس از نصب برنامه یا برنامه افزودنی ، می توانید با مراجعه به globalprivacycontrol.org و بررسی پیام “سیگنال GPC شناسایی” در بالای صفحه ، بررسی کنید آیا GPC کار می کند یا خیر.

تنظیم GPC را می توانید در هر زمان روشن و خاموش کنید. اگر روشن کردن آن حداقل از طرف کاربر ضرری داشته باشد ، توسط DuckDuckGo ذکر نشده است.

از طرف ناشر معایبی وجود دارد ، زیرا GPC کاری را که قانوناً وب سایت ها مجاز به انجام داده های کاربر دارند محدود می کند. این درصدی است که می تواند درآمد ناشر را تا حدی تحت تأثیر قرار دهد ، در صورتی که فکر می کنید DuckDuckGo اکنون دومین موتور جستجو در موبایل در ایالات متحده است.

در حال حاضر DuckDuckGo و تعداد ناشری از GPC پشتیبانی می کنند. با گذشت زمان خواهیم دید که چقدر تأثیر زیادی دارد ، زیرا پشتیبانی از GPC در حال حاضر کم است.

منبع: DuckDuckGo

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور