برنامه های متا برای تاسیسات وایومینگ 800 میلیون دلاری، گوگل اهداف انتشار گازهای گلخانه ای را از دست می دهد

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

را دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی خود.

اطلاعیه های فرامقیاس

متا از برنامه های خود رونمایی کرده است توسعه دهد یک مرکز داده فرامقیاس در شاین، وایومینگ. پس از تکمیل، پردیس 800 میلیون دلاری، 715000 فوت مربع، بیست و یکمین مرکز داده مالک فیس بوک در ایالات متحده و بیست و پنجمین مرکز داده در سطح جهان خواهد بود.

این شرکت، «Cheyenne به‌عنوان یک مکان برجسته برای متا به‌عنوان یک مکان برجسته شناخته می‌شد. گفت این هفته. “این دسترسی خوبی به زیرساخت‌ها و انرژی فراهم می‌کند، دارای استعداد قوی است و ما مجموعه بزرگی از شرکای اجتماعی را پیدا کرده‌ایم که به ما در پیشبرد این پروژه کمک کرده‌اند.”

نشریه خبری منطقه کابوی ایالت روزانه توسعه متا در وایومینگ را به دقت زیر نظر داشته است. بر اساس این روزنامه، الف پروژه خورشیدی 1.2 میلیارد دلاری برنامه ریزی شده است در نزدیکی مرکز داده با ظرفیت تولید برق کافی برای راه اندازی 771000 خانه.

مربوط:موانع خنک کننده، نوآوری های مرکز داده پیتر دو بوک از ARPA-E

در جای دیگر، آمازون ارادهشریکبا دولت استرالیا برای یک سیستم داده ابری برای مدیریت اطلاعات فوق محرمانه، در اقدامی که با هدف بهبود قابلیت‌های سایبری کشور انجام می‌شود.

معاون نخست وزیر ریچارد مارلز از همکاری با خدمات وب آمازون، بخش ابری این شرکت، خبر داد کنفرانس مطبوعاتی در کانبرا این هفته، گفت که دولت حداقل 2 میلیارد دلار استرالیا (1.3 میلیارد دلار) در یک دهه آینده در سیستم جدید سرمایه گذاری خواهد کرد.

مکان مراکز داده و ماهیت اطلاعاتی که قرار است در اختیار داشته باشند فاش نشده است.

در سایر خبرها، انرژی خلیج فارس 271 میلیون دلار هزینه خواهد کرد امکانات مرکز داده موجود خود را گسترش دهد در بانکوک، تایلند، محاسبه AQ ساخت و ساز جدید را آغاز کرده است مرکز داده پایدار در بارسلونا، اسپانیا، و داده های شمالی الف را در نظر می گیرد 16 میلیارد دلار IPO همانطور که به نظر می رسد مراکز داده خود را گسترش دهد.

برای اطلاعات بیشتر از آخرین تحولات مرکز داده در سراسر جهان، ما را بررسی کنید جمع بندی جولای.

کوتاه آمدن

در دیگر اخبار فرامقیاس این هفته، گوگل گفت که انتشار گازهای گلخانه ای آن در طی پنج سال 48 درصد افزایش یافته است، همانطور که شرکت القا کرده استهوش مصنوعیدر بسیاری از محصولات اصلی آن – رسیدن به هدف خود را برای حذف انتشار کربن تا سال 2030 دشوارتر می کند.

مربوط:آیا جلبک می تواند کلید پایداری مرکز داده باشد؟

گوگل گزارش سالانه پایداری روز سه شنبه منتشر شد(۲ ژوئیه) و پیشرفت غول فناوری در راستای تحقق اهداف زیست محیطی خود را پوشش می دهد. این شرکت گفت که انتشار گازهای گلخانه ای آن در کل سال 2023 به 14.3 میلیون تن معادل دی اکسید کربن رسیده است. این شرکت گفت که این میزان 48 درصد بیشتر از سال 2019 و 13 درصد بیشتر از سال 2022 است.

گوگل گفت بالاترانرژیمصرف در مراکز داده و انتشار گازهای گلخانه‌ای از زنجیره تامین مقصر بوده است و گفت که فشار آن برای افزودن هوش مصنوعی به محصولاتش می‌تواند کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را در آینده دشوارتر کند.

همانطور که هوش مصنوعی را در محصولات خود ادغام می کنیم،کاهش انتشارگوگل در این گزارش نوشت، ممکن است به دلیل افزایش تقاضای انرژی ناشی از شدت بیشتر محاسبات هوش مصنوعی، و انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با افزایش مورد انتظار در سرمایه گذاری زیرساخت های فنی ما چالش برانگیز باشد.

دویدن های باحال

دانش مرکز داده اخیراً با پیتر دی باک نشسته است، رئیس وزارت انرژی آمریکاابتکار ARPA-E، که چالش های حیاتی خنک سازی مرکز داده را مورد بحث قرار داد.

با افزایش حجم کاری هوش مصنوعی، مدیریت حرارتی کارآمد محوری شده است. در این مصاحبه اختصاصی، د باک درباره فرصت‌ها و موانع تأثیرگذار بر ابتکار COOLERCHIPS صحبت می‌کند که هدف آن کاهش انرژی خنک‌کننده معمولی مرکز داده به زیر 5 درصد است.

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: جولای 2024

دی باک گفت: «در حالی که هوش مصنوعی را در محصولات خود ادغام می کنیم، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ممکن است به دلیل افزایش تقاضای انرژی ناشی از شدت بیشتر محاسبات هوش مصنوعی و انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با افزایش مورد انتظار در سرمایه گذاری زیرساخت فنی ما چالش برانگیز باشد.

بررسی کنید مقاله کامل برای یادگیری بیشتر

رکورد سرعت اینترنت شکسته شد

و در نهایت، یک تیم بین‌المللی از محققان رکورد جهانی جدیدی را برای سریع‌ترین سرعت اینترنت در جهان با سرعت 402 ترابیت در ثانیه (Tb/s) به ثبت رسانده‌اند.

این تیم به رهبری آزمایشگاه شبکه فوتونیک از موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (NICT) در ژاپن، پهنای باند انتقال نوری رکوردشکنی 37.6 هرتز را نشان داد تا رکورد جدید نرخ داده را در استانداردهای تجاری موجود فعال کند.فیبر نوری.

با این سرعت، دانلود هر فیلم لیست شده در پایگاه داده فیلم های اینترنتی فقط یک دقیقه طول می کشد کمتر از یک میلی ثانیه برای نصب بازی ویدیویی محبوب، حلقه آتش.

NICT در گزارشی گفت: «انتظار می‌رود که نرخ داده سیستم‌های انتقال نوری مورد نیاز برای فعال کردن خدمات اطلاعاتی «فراتر از 5G» به شدت افزایش یابد. بیانیه مطبوعاتی. مناطق با طول موج جدید، شبکه‌های فیبر نوری مستقر را قادر می‌سازند تا انتقال داده با سرعت بالاتری را انجام دهند و عمر مفید سیستم‌های شبکه موجود را افزایش دهند.»

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

ROI را به حداکثر برسانید: 6 سوال کلیدی برای بهینه سازی موثر مرکز داده. این شش سوال ضروری را بپرسید تا تلاش‌های بهینه‌سازی مرکز داده خود را ساده کنید و کارایی عملیاتی را افزایش دهید.

Patch Now: Cisco Zero-Day Under Fire from Threat Group. به نظر می رسد که عوامل تهدید از یک آسیب پذیری در نرم افزار مرکز داده NX-OS سیسکو سوء استفاده می کنند.

Talen Energy از توافقنامه اتصال برای مرکز داده آمازون دفاع می کند. به گفته ناظران، به نظر نمی رسد اعتراض AEP و Exelon در کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال خطر قابل توجهی برای توافق ایجاد کند.

برق تنظیم شده توسط مصرف کننده: راهی به سوی راه حل های برق سریع تر و قابل اعتماد؟ درک فزاینده ای وجود دارد که ما در حال تمام شدن برق در ایالات متحده هستیم. چطور ممکنه؟ گلن لیونز می پرسد مهمتر از آن، برای رفع آن چه کاری می توانیم انجام دهیم.

هوش مصنوعی در مقابل ESG – یک معمای فوری تجاری. ایجاد تعادل بین پذیرش هوش مصنوعی و پایداری یک چالش مبرم برای مشاغل است. Eva Sóley Guðbjörnsdóttir توضیح می دهد که چگونه موقعیت مکانی مرکز داده استراتژیک می تواند کمک کند.


Source link