برنامه های بومی Cloud: 4 بلوک ساختمانی که در سیستم عامل خود نیاز دارید

عکس پروفایل نویسنده

@94کلسی

ساخت سفیر اج پشته. نوشتن در مورد همه چیز Kubernetes و cloud بومی.

سیستم عامل شما برای ایجاد برنامه های شگفت انگیز بومی ابر به این اجزا نیاز دارد: Kubernetes ، خطوط انتقال مداوم ، Edge Stack و قابلیت مشاهده. در این مقاله اهمیت هر جز توضیح داده خواهد شد.

ایجاد برنامه های بومی Cloud

شرکت ها به طور فزاینده ای به دنبال تحول دیجیتال هستند تا تیم های خود را قادر به تکرار و ارائه سریع عملکرد جدید به مشتریان خود کنند. برای بسیاری از سازمان ها ، حمایت از این تغییرات نیازمند اتخاذ زیرساخت ها و ابزارهای مدرن و همچنین تغییر فرهنگی است.

این مقاله بر لزوم پیاده سازی چهار عنصر اصلی یک بستر زیربنایی مدرن متمرکز است ، که ما از کار با هزاران کاربر که رویکرد بومی ابر را پذیرفته اند ، شناسایی کرده ایم.

برای ایجاد برنامه های بومی Cloud ، توسعه دهندگان شما نیاز به دسترسی به بستر اصلی Cloud دارند که با سرعت و ایمنی نیازهای آنها را برای ویژگی های حمل و نقل برآورده می کند.

این سیستم عامل باید توسعه چرخه کامل را فعال کند تا توسعه دهندگان شما بتوانند کد را به روشی سلف سرویس ارسال کنند. برای رسیدن به این هدف ، همه سیستم عامل های بومی ابر باید چهار م componentsلفه اصلی را ارائه دهند:

  1. کوبرنتس
  2. خطوط لوله تحویل مداوم
  3. Edge Stack
  4. قابل مشاهده بودن

1. کوبرنتس

کانتینرها به سه دلیل اصلی به واحد استاندارد استقرار ابر تبدیل شده اند:

  • کانتینرها نسبت به ماشین مجازی به منابع کمتری برای اجرا نیاز دارند
  • قالب مانیفست Dockerfile توسعه دهندگان را قادر می سازد ساخت خود را تعیین کرده و پیکربندی را پیاده سازی کنند
  • “ساخت docker”. این روش جمع آوری برنامه ها را به روشی سلف سرویس برای توسعه دهندگان آسان می کند

با این حال ، با استفاده از کانتینرها ، نگرانی های عملیاتی بیشتری وجود دارد ، مانند راه اندازی مجدد و برنامه ریزی مجدد ظروف در صورت خرابی سخت افزار اصلی. بسیاری از تیم ها برای رفع این نگرانی ها به یک چارچوب تنظیم کانتینر مانند Kubernetes روی می آورند.

Kubernetes در ابتدا توسط گوگل در سال 2014 منتشر شد و از آن زمان به عنوان مدیر کانتینر به طور گسترده ای پذیرفته شده است. Kubernetes که در تولید توسط بسیاری از سازمانها مورد استفاده قرار می گیرد ، بنیادی مستحکم برای پشتیبانی از سه قابلیت دیگر یک بستر بومی ابر فراهم می کند. Kubernetes هم به توسعه دهندگان و هم به تیم های پلتفرم ، گردش کار و مجموعه ابزارهای استاندارد را می دهد.

2. خطوط لوله تحویل مداوم در Cloud Native Applications

خطوط لوله تحویل مداوم توسعه دهندگان را قادر می سازد تا ویژگی های جدید ، رفع اشکال و آزمایشات را در سریعترین زمان و ایمن در تولید تولید کنند. یک توسعه دهنده قادر است با استفاده از یک خط تحویل مداوم ، استقرار یک برنامه را به تولید بدون نیاز به هزینه های عملیاتی اضافی که ممکن است با یک برنامه یکپارچه وجود داشته باشد ، تولید کند.

تحویل پیش رونده توسعه ای است از تحویل مداوم که با استفاده از سازوکارهای کنترل ترافیک بومی ابر و ابزار پیشرفته قابلیت مشاهده ، توسعه دهندگان را قادر می سازد ویژگی ها را به صورت فزاینده ارسال کنند و تأثیر آنها را با ترافیک واقعی کاربر اندازه گیری کنند. اجرای موفقیت آمیز تحویل مداوم و تحویل تدریجی به این بستگی دارد که توسعه دهندگان بتوانند خطوط لوله ای را که ادعاهای ساخت ، کیفیت و امنیت برنامه ها را کد می کنند ، تعریف ، اصلاح و نگهداری کنند.

3. Edge Stack

لبه خوشه Kubernetes یکی از اجزای مهم هر برنامه بومی Kubernetes یا cloud است. Stack edge مجموعه پروکسی هایی است که بین برنامه ما و کاربران نهایی شما قرار دارد. معمولاً ، یک پشته لبه بومی ابر از یک کنترل کننده ورودی یا یک درگاه API ، یک شبکه تحویل محتوا (CDN) ، یک تعادل دهنده بار لایه 7 ، یک فایروال برنامه وب (WAF) و یک پروکسی آگاه از هویت تشکیل شده است.

الزامات متقابل عملکردی در لبه کنترل می شود از جمله:

  • امنیت – احراز هویت ، امنیت سطح حمل و نقل (TLS) و حملات انکار سرویس
  • قابلیت اطمینان – محدود کردن سرعت ، قطع مدار ، مهلت زمانی.

علاوه بر این ، بسیار مهم است که پشته لبه اصلی ابر شما با خطوط لوله انتقال پیشرفته شما ادغام شود تا انتشار کنترل شده برنامه ها را امکان پذیر کند. بسیاری از ابزارهای خارجی (به عنوان مثال ارائه دهندگان هویت یا خطوط انتقال مستمر) مفید نیستند تا زمانی که به گونه ای پیکربندی شوند که برنامه شما از طریق کنترل کننده ورودی در معرض اینترنت قرار گیرد.

برای اینکه توسعه دهندگان بتوانند لبه را به روشی خود سرویس پیکربندی کنند ، پشته لبه باید پشتیبانی گسترده ای از طیف وسیعی از پروتکل ها ، سبک های معماری و مدل های تعاملی را که معمولاً با پشته ای از زبان چند ضلعی یافت می شوند ، ارائه دهد.

4- قابلیت مشاهده در Cloud Native Apps

با سیستم های پیچیده تر ، نیاز بیشتر به دید در سیستم ها وجود دارد. اجرای مشاهده برای برنامه های بومی ابر ذاتاً چالش برانگیزتر از کاربردهای یکپارچه است. رهبران در فضا سه ستون قابلیت مشاهده بومی ابر را نظارت ، ثبت و ردیابی توزیع شده تعریف کرده اند. یک پشته قابل مشاهده موثر به طور کلی به هر سه این ستون می پردازد.

چگونه می توان بستر اصلی Cloud Native خود را پیکربندی کرد

بسیاری از تیم ها ماه ها یا سالها صرف تلاش در مورد عناصر مختلف بستر اصلی خود برای جستجوی بهترین راه حل ها خواهند شد. با این حال ، اگر تازه وارد Kubernetes هستید ، مهم است که خوشه Kubernetes آماده و برنامه را در اسرع وقت پیاده و پیکربندی کنید ، بنابراین تیم های مهندسی شما می توانند با استفاده از فن آوری ها ، گردش کارها و قرار دادن برنامه شما در معرض ترافیک واقعی تولید شده توسط کاربر ، آزمایش کنند.

K8s Initializer یک رابط وب برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا فقط با چند کلیک خوشه Kubernetes آماده برنامه را راه اندازی کنند.

با گزینه هایی برای پیکربندی چهار چهار م keyلفه اصلی یک بستر اصلی cloud ، K8s Initializer مراقبت از پیکربندی شما را برای محیط شما انجام می دهد – فرآیندی که معمولاً شامل جستجوی زیادی در StackOverflow و سپس ترکیب صدها خط YAML توسط دست

هنگام ساخت برنامه های بومی ابری خود ، حتماً این ابزار را بررسی کنید!

عکس پروفایل نویسنده

داستان های من را بخوانید

ساخت سفیر اج پشته. نوشتن در مورد همه چیز Kubernetes و cloud بومی.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.