بررسی فساد مرکز داده: رقابت برای نخست وزیر جدید پرتغال در جریان است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – اکنون رقابت در پرتغال برای جایگزینی آنتونیو کاستا، نخست وزیر مستعفی پس از استعفای غیرمنتظره او در این هفته در بحبوحه تحقیقات در مورد فساد احتمالی دولت، در جریان است.

سوسیالیست ها هنوز جانشین مشخصی برای کاستا ندارند، اگرچه فرناندو مدینا وزیر دارایی و پدرو نونو سانتوس وزیر سابق زیرساخت به عنوان نامزدهای احتمالی دیده می شوند. لوئیس مونته نگرو رهبری حزب اپوزیسیون راست میانه PSD را بر عهده دارد و گفته است که برای رقابتی که ممکن است سخت باشد “آماده” است.

اواخر پنجشنبه، رئیس جمهور مارسلو ربلو دو سوسا اعلام کرد که انتخابات زودهنگام در 10 مارس برگزار خواهد شد. قانونگذاران می توانند قبل از اینکه استعفای کاستا به طور رسمی در اوایل دسامبر اجرایی شود، بودجه سال 2024 دولت را تایید نهایی کنند.

کاستا که از سال 2015 نخست وزیر بود، رهبری یک دولت سوسیالیست را با اکثریت مطلق پارلمان برعهده داشت. چالش پیش روی حزب در حال حاضر حفظ آرا در میان اتهامات فساد، خشم بر سر مسکن و بحث قبلی در مورد پرداخت حقوق در شرکت هواپیمایی دولتی TAP SA خواهد بود. برای احزاب اپوزیسیون، تمرکز بر چگونگی بهره برداری از این مشکلات خواهد بود.

در نظرسنجی اواخر ماه گذشته، سوسیالیست ها تقریباً 29 درصد از آنها حمایت کردند. اما PSD، بزرگترین حزب مخالف در پارلمان، تنها 3.7 درصد عقب بود. حزب راست افراطی چگا 14.6 درصد را به خود اختصاص داد. پرتغال آخرین بار در ژانویه 2022 انتخابات عمومی زودهنگام برگزار کرد.

مطالب پیشنهادی  چالش های آمازون رکورد 865 میلیون دلار جریمه حفاظت از داده های اتحادیه اروپا را ثبت کرد

رای گیری غافلگیرکننده بخشی از پیامدهای ناآرامی است که با سرعتی سرسام آور در روز سه شنبه رخ داد. صبح صبح خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پلیس به دفاتر دولتی یورش برد و ویتور اسکاریا، رئیس ستاد کاستا را بازداشت کرد. استعفای نخست‌وزیر ساعاتی بعد انجام شد، اگرچه کاستا 62 ساله انجام تخلف را انکار می‌کند.

بررسی مرکز داده

چندین رسانه پرتغالی گزارش دادند که پلیس 75800 یورو (81000 دلار) پول نقد در دفتر اسکاریا پیدا کرد. وکیل او، تیاگو رودریگز باستوس، اوایل روز پنجشنبه به شبکه تلویزیونی TVI گفت که این پول نقد هیچ ارتباطی با این پرونده ندارد و به فعالیت حرفه ای موکلش قبل از اینکه رئیس دفتر نخست وزیری شود، مربوط می شود.

کاستا گفت که از پول نقد خبر ندارد. او اواخر روز پنجشنبه پس از سخنرانی رئیس جمهور به خبرنگاران تلویزیونی در خارج از مقر حزب سوسیالیست در لیسبون گفت: «به محض اینکه فهمیدم کاری را که لازم بود انجام دادم، یعنی اخراج او.

کاستا در پاسخ به این سوال که آیا هنوز قصد دارد تغییراتی در دولت ایجاد کند، از جمله برکناری ژائو گالامبا، وزیر زیرساخت، که به عنوان فرد مورد علاقه معرفی شده است، گفت که قصد دارد در مورد این موضوع با رئیس جمهور صحبت کند.

تحقیقات فساد مربوط به امتیازات اکتشاف لیتیوم در شمال پرتغال، تولید هیدروژن و پروژه مرکز داده ای است که توسط شرکتی به نام Start Campus توسعه یافته است. بر اساس بیانیه روز سه شنبه دادستان، برخی از مظنونان به مداخلات کاستا اشاره کردند. جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

مطالب پیشنهادی  بایدن به تیم کوک برای تمجید از سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری تراشه های آمریکایی TSMC پیوست | دانش مرکز داده

رئیس جمهور ربلو دی سوزا در سخنرانی خود گفت: “امیدوارم آن زمان، هر چه زودتر، اجازه دهد تا آنچه اتفاق افتاده است روشن شود.”

بار بدهی

در پرتغال، نخست وزیر و دولتش سیاست تعیین می کنند. رئیس‌جمهور عمدتاً چهره‌ای است، هر چند او صلاحیت تعیین نخست‌وزیر و انحلال پارلمان را دارد.

تغییر در دولت ممکن است لزوماً منجر به تغییر عمده در سیاست بودجه نشود، اگرچه برنامه خصوصی سازی شرکت هواپیمایی دولتی TAP ممکن است با انتخابات زودهنگام مختل شود. با نسبت بدهی بالای 100 درصد تولید ناخالص داخلی، انضباط مالی احتمالاً برای هر دولتی محور باقی خواهد ماند.

بودجه سال 2024 شامل کاهش مالیات بر درآمد است و مازاد تولید ناخالص داخلی 0.2 درصد را هدف قرار می دهد که کمتر از مازاد پیش بینی شده برای سال 2023 است.

اما نرخ‌های بهره در دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است و اقتصاد پس از افزایش رشد پس از همه‌گیری در حال سرد شدن است، که بر درآمد و هزینه‌های دولت تاثیر خواهد گذاشت. بانک مرکزی رشد 2.1 درصدی را در سال جاری و 1.5 درصدی را در سال 2024 مشاهده می کند که نسبت به 7 درصد در سال 2022 کاهش یافته است.

کاستا گفت که سوسیالیست‌ها جایگزینی برای انتخابات زودهنگام ارائه کردند که شامل دولتی به رهبری ماریو سنتنو، رئیس بانک پرتغال می‌شد. او گفت که رئیس جمهور “به جای آن انتخابات را انتخاب کرد.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور