با پیشرفت هوش مصنوعی مراقبت های بهداشتی، چگونه می توانیم مزایا را با نگرانی های حفظ حریم خصوصی متعادل کنیم؟

با نگرانی نگران کننده 46 درصدی آماری در مورد دسترسی به درمان در سیستم مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان، هوش مصنوعی به دنبال دموکراتیک کردن و ساده سازی فرآیند تشخیص و درمان بیمار است. با شرکت‌هایی مانند Google، GE Healthcare، Siemens Healthineers و بسیاری دیگر از استارت‌آپ‌های پیشرو هوش مصنوعی، این رویاهای هوش مصنوعی به امکان‌سنجی بیشتری دست می‌یابند.

با این حال، اگر نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و نقض داده‌ها همچنان در کمین باشد، راه‌حل سلامت هوش مصنوعی چگونه برای آینده مقاوم خواهد بود؟

مروری بر پیشرفت های هوش مصنوعی

GE Healthcare توانسته است فناوری ای را توسعه دهد که به تصویربرداری اولتراسوند و اسکن های دقیق سطح بالا مانند PET، MRI و CT کمک می کند. همچنین در دستگاه های پزشکی هوش مصنوعی مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده قرار دارد که 58 مورد از 692 ورودی را دارد.

زیمنس Healthineers ادعا می کند که اخیراً بیش از 80 راه حل مراقبت های بهداشتی مبتنی بر هوش مصنوعی با 40 دستگاه سخت افزاری تأیید شده دارد. تمرکز این شرکت مکانیسم الگوریتمی است که پردازش پس از تصاویر را خودکار می کند و به رادیولوژیست ها کمک می کند تا گردش های کاری سنگین و کارهای معمول را انجام دهند.

با توجه به مقاله ای در VKTR توسط نیل ساویج، «شامل ماژول هایی برای سی تی سی سی قفسه سینه است که می تواند گره های ریه را برجسته کرده و بار تومور را تخمین بزند. MR مغز، که مغز را به بخش های مختلف تقسیم می کند و اندازه گیری های حجمی را انجام می دهد.

میزبانی از …

Source link