با الگوریتمی آشنا شوید که تعیین می کند چه کسی پیوند کبد انجام می دهد: 5 نکته که باید بدانید

سلام،

من مالنا کارولو هستم و یک گزارشگر تحقیقی اینجا در The Markup هستم. من داستان هایی درباره سیستم های شکسته می نویسم که عمیقاً زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می دهد. در ماه مارس، ما یک تحقیق دو قسمتی را در مورد الگوریتمی منتشر کردیم که تعیین می‌کند چه کسی پیوند کبد نجات‌بخش دریافت می‌کند.

این الگوریتم سه سال پیش تغییر کرد تا کبدهای اهدایی بتوانند دورتر از همیشه سفر کنند. حامیان گفتند که این تغییر برای بیمارترین بیماران بدون توجه به جایی که در آن زندگی می کنند، یک کبد دریافت می کند. اما کسانی که سیاست جدید را اتخاذ کردند، جراحان، مدافعان و دانشگاهیان را در سراسر کشور که نگران بودند به مناطق روستایی و فقرا آسیب برساند و باعث هدر رفتن کبدهای بیشتری شود، اخراج کردند.

شریک گزارشگرم بن تانن و من متوجه شدیم که این نگرانی‌ها معتبر هستند: تغییر نابرابری‌های طولانی مدت را ریشه‌دار کرد، کبد را از مناطقی که در حال حاضر با دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی مشکل داشتند، دور کرد و آنها را به برخی از ایالت‌هایی فرستاد که کار ضعیفی در جمع‌آوری اعضای اهدایی در محل انجام می‌دهند. .

ما همچنین دریافتیم که این تغییر به صورت ارگانیک اتفاق نیفتاده است: این تغییر توسط کسانی طراحی شده است که ایالت‌هایشان از آن سود می‌برند.

از زمانی که داستان ما منتشر شد، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS) اعلام کرد که قراردادی را که به یک پیمانکار نزدیک به چهار دهه در سیستم پیوند واگذار کرده بود، پاره خواهد کرد. و از …