با افزایش مراکز داده اینترنتی، تلاش ها برای کنترل آنها در حال افزایش است | دانش مرکز داده

یک واکنش متقابل علیه مراکز داده اینترنتی موجی از قوانین را در سراسر کشور به راه انداخته اند تا صنعت به سرعت در حال رشدی را که از مقادیر انبوه انرژی برای ایجاد محاسبات ابری و فناوری هوشمند استفاده می کند، مهار کنند.

در ویرجینیای شمالی، محل بزرگ‌ترین ساختمان‌های مرکز داده در جهان، شهرستان پرنس ویلیام هفته گذشته نرخ مالیات بر تجهیزات داخل مراکز داده را 72 درصد افزایش داد، که تا حدی پاسخی به شکایات در مورد بسیاری از امکانات به اندازه یک زمین فوتبال در آنجا ساخته شده بود.

منطقه همسایه Loudoun – که خانه اکثر مراکز داده در ویرجینیای شمالی است – در حال حرکت است تا ساختمان ها را از خانه ها و برخی راهروهای تجاری دور نگه دارد، تا حدی با قرار دادن تمام پروژه های مرکز داده در معرض بررسی هیئت مدیره شهرستان به جای اجازه دادن به آنها. توسعه “به حق” در مناطق خاص.

این فقط ویرجینیای شمالی نیست. در جورجیا، قانونگذار ایالتی اخیراً قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن مشوق های مالیاتی اختصاص داده شده به صنعت مرکز داده به مدت دو سال تعلیق می شود. و در آریزونا، ایلینویز و آرکانزاس، مقامات قوانینی را تصویب کرده اند که توسعه مرکز داده را به حالت تعلیق درآورند یا مکان ساخت آنها را محدودتر کنند.

Deshundra Jefferson (D)، رئیس هیئت مدیره شهرستان شاهزاده ویلیام، در مورد رای هیئت مدیره خود برای افزایش نرخ مالیات رایانه و لوازم جانبی به 3.70 دلار به ازای هر 100 دلار ارزش ارزیابی شده، گفت: «ما باید ارزش آن را داشته باشیم. آنچه که محله های همسایه هزینه می کنند

جفرسون در حالی که ساکنان انتهای غربی شهرستان از سر و صدای برخی از مراکز داده و خطوط برق مورد نیاز برای تامین برق آنها عصبانی هستند، گفت: “من احساس نمی‌کنم که ارزش پول خود را دریافت کرده‌ایم.”

رویکردهای سخت‌گیرانه‌تر به صنعتی که منبع اصلی درآمد مالیاتی برای شهرستان‌ها و شهرستان‌ها بوده است، در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد تأثیرات آن بر شبکه برق کشور صورت می‌گیرد، زیرا مراکز داده فردی 50 برابر بیشتر از یک ساختمان اداری معمولی برق مصرف می‌کنند. طبق اعلام وزارت نیرو

در بخشی از شبکه که اقیانوس اطلس و بخش‌هایی از غرب میانه را پوشش می‌دهد، یک شکاف پیش‌بینی‌شده در انرژی موجود – ناشی از رشد صنعت و موجی از پیش‌بینی بسته شدن نیروگاه‌های سوخت فسیلی – اپراتورهای شبکه را بر آن داشت تا از چندین کارخانه زغال‌سنگ بخواهند تا به عنوان بخشی از یک طرح 5.2 میلیارد دلاری که چندین صد مایل از خطوط برق جدید را در ویرجینیا و سه ایالت همسایه باقی می‌گذارد، به فعالیت خود ادامه دهید.

چنین تأثیراتی صنعت مراکز داده را تحت نظارت بیشتری قرار داده است، حتی با وجود اینکه بسیاری از جوامع به جذب شرکت های مرکز داده به عنوان منبع توسعه اقتصادی ادامه می دهند.

مجمع عمومی ویرجینیا اخیراً مطالعه‌ای را در مورد تأثیرات این صنعت – چه مثبت و چه منفی – پس از طرح‌های متعددی برای تنظیم بیشتر مراکز داده در دو سال گذشته آغاز کرد.

واشنگتن پستنمودار تقاضای انرژی رو به رشد سلطه

در جورجیا، قانونی برای تعلیق مشوق‌های مالیاتی – که فرماندار برایان کمپ (راست) هنوز در میان درخواست‌های وتوی این صنعت امضا نکرده است – مطالعه مشابهی را پس از اینکه بزرگترین شرکت ایالتی اعلام کرد که به یک مورد قابل توجه نیاز دارد، آغاز خواهد کرد. افزایش ظرفیت انرژی برای پاسخگویی به تقاضای برق.

جان برنز، رئیس مجلس نمایندگان جورجیا هنگام ارائه این لایحه در ماه فوریه گفت: «این مراکز داده همچنان از مقدار نامتناسبی از انرژی ایالت ما استفاده می کنند. ما باید مطمئن شویم که آن را متعادل کرده و منابع در دسترس داریم.»

دفتر کمپ روز جمعه گفت که همچنان در حال بررسی این لایحه است.

جاش لوی، رئیس گروه صنعتی ائتلاف مرکز داده، گفت که این تسهیلات مزایای مثبت بیشتری نسبت به اثرات منفی دارند.

لوی گفت: «داده ها به وضوح رگ حیاتی اقتصاد ما هستند. هر کاری که ما در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود انجام می‌دهیم واقعاً به زیرساخت دیجیتالی که امکانات ما به کار می‌رود بستگی دارد.»

لوی، که تعلیق در گرجستان را «یک سیگنال نگران‌کننده و نگران‌کننده» برای صنعتی خواند که هزاران شغل در آن ایالت ایجاد کرده است، گفت شرکت‌های مرکز داده برای به حداقل رساندن تأثیر خود بر شبکه برق و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تلاش کرده‌اند.

او گفت که شرکت ها به شدت در پروژه های انرژی بدون کربن مانند مزارع خورشیدی و بادی سرمایه گذاری می کنند که مستقیماً امکانات آنها را تامین می کند.

اما بسیاری از این پروژه‌ها به دلیل مشکلات مربوط به مجوز یا تامین مالی هنوز عملیاتی نشده‌اند، که بخشی از تاخیر بزرگ‌تر در اتصال انرژی سبز کافی به شبکه برای رفع شکاف برق پیش‌بینی‌شده است.

لوی گفت: «چالش‌های سیستمی واقعی وجود دارد که مردم با نگاه کردن به شبکه با آن مواجه هستند. از منظر صنعت، ما اکنون در حال گفتگوهای زیادی با شرکت های برق و اپراتورهای شبکه و تنظیم کننده ها و سیاست گذاران در سراسر کشور هستیم تا در مورد این چالش ها صحبت کنیم.

در همین حال، ناامیدی از صنعت همچنان ادامه دارد.

کوین مایو، مدیر برنامه ریزی شهر گفت در آریزونا، ساکنان شهر چندلر سال ها از خطوط برق اضافی مورد نیاز برای سرویس دهی به مجتمع های پنج مرکز داده شهر و سر و صدای ناشی از تجهیزات خنک کننده شکایت داشتند. این شهر اخیراً الزامات خود را برای مراکز داده سخت‌تر کرده است، از جمله با محدود کردن توسعه آینده به مناطق برنامه‌ریزی‌شده توسعه منطقه‌ای که دور از مناطق مسکونی هستند.

شرکت‌های مرکز داده که می‌خواهند در چندلر بسازند نیز باید توضیح دهند که حضور آنها چگونه برای جامعه مفید خواهد بود.

این یک فروش سخت در یک شهر مستعد خشکسالی است که همچنین نسبت به مصرف آب صنعت برای خنک کردن سرورهای رایانه و سایر تجهیزات محتاط بوده است. مایو گفت که چندلر به دلیل کاهش مالیات های اخیر توسط ایالت، درآمد مالیاتی بسیار کمی از شرکت های مرکز داده دریافت می کند.

مایو گفت: «آنها واقعاً هیچ شغلی به ارمغان نمی‌آورند، سطح مالیات‌ها به حدی کاهش یافت که واقعاً منفعت مالی برای شهر به ارمغان نمی‌آورد، و به قدرت عظیمی نیاز دارند». ما با اینکه بتوانیم این داستان را بگوییم که این یک مزیت مشترک است، مبارزه می‌کنیم.»

اما با توجه به گسترش صنعت در سایر مناطق کشور، برخی از مقامات می گویند که قوانین سخت تر ممکن است شرکت های مراکز داده را به سادگی فریب دهد و جوامع آنها را از مزایای اقتصادی محروم کند.

در شهرستان پرنس ویلیام، ناظر ویکتور اس. انگری (D-Neabsco)، تنها عضو هیئت مدیره که علیه افزایش نرخ مالیات بر مراکز داده رای داد، هشدار داد که سیگنالی از غیرقابل پیش بینی بودن به صنعتی می فرستد که 100 میلیون دلار به خزانه شهرستان کمک می کند. با حدود 31 مرکز داده در آنجا.

انگری گفت که شاهزاده ویلیام در سال گذشته نرخ مالیات را حدود 20 درصد افزایش داد و نشان داد که هرگونه افزایش در آینده به تدریج اتفاق خواهد افتاد.

«چیزی که ما با آن سر و کار داریم حرف ماست. وقتی می‌گوییم می‌خواهیم کاری انجام دهیم و به آن پایبند باشیم، می‌توانید به ما اعتماد کنید.»

رابرت سوینی، رئیس اتاق بازرگانی پرنس ویلیام، گفت که نرخ مالیات بالاتر برای حدود 5000 کسب و کار کوچکتر در شاهزاده ویلیام نیز اعمال می شود که از تجهیزات کامپیوتری نیز در عملیات خود استفاده می کنند.

آنها می توانستند منتظر بمانند تا این افزایش مالیات را در سال آینده انجام دهند. به جای آن، آنها به سرعت آن را شلیک کردند.

جفرسون که به‌عنوان یک نامزد به خاطر طرح‌های اخیراً تصویب شده برای مجتمع «دروازه دیجیتال» در این شهرستان که شامل ۳۴ مرکز داده خواهد بود، خشمگین شد، گفت که قصد خود را برای افزایش نرخ مالیات در حین مبارزات انتخاباتی نشان داده است.

او گفت که نزدیک به 60 میلیون دلار درآمد مالیاتی اضافی ایجاد شده توسط این افزایش به شهرستان اجازه می دهد تا بودجه مدارس و پارک ها را افزایش دهد و در بودجه بعدی، کمی نرخ مالیات برای صاحبان خانه را به 0.92 دلار برای هر 100 دلار ارزش ارزیابی شده کاهش دهد.

تاکنون، این حرکت مانع از سرمایه گذاری در آینده نشده است. روز جمعه، گوگل اعلام کرد که قصد دارد یک میلیارد دلار برای توسعه مراکز داده خود در شهرستان های پرنس ویلیام و لودون هزینه کند. Compass Datacenters، یکی از دو شرکت فناوری که دروازه دیجیتال را خواهد ساخت، اوایل هفته گذشته گفت که افزایش مالیات بر این طرح تأثیری نداشته است.

جفرسون گفت: “من نمی بینم که این باعث کند شدن صنعت شود.” مراکز داده می خواهند در شهرستان پرنس ویلیام باشند. اما باید کاری کنیم که ارزش آن را داشته باشد.»

مایکل آر. ترنر (D-Sterling) ناظر، که تلاش‌ها برای محدود کردن رشد صنعت را رهبری کرده است، گفت: در شهرستان لودون، یک مرکز داده در طول 14 سال گذشته هر روز در مراحلی از ساخت و ساز بوده است.

ترنر گفت که Loudoun اکنون خانه حدود 180 مرکز داده است که 3200 مگاوات برق مصرف می کند که برای برق رسانی به 2.5 میلیون خانه کافی است یا این مقدار در سال 2019 سه برابر شده است. انتظار می رود تا سال 2032 این تقاضا به 7000 مگاوات برسد.

با سیاست های جدید خود، این شهرستان گفت که به دنبال ایجاد تعادل بین ناامیدی از حضور صنعت – به ویژه در نزدیکی خانه ها و مدارس – با این واقعیت است که 600 میلیون دلار درآمد مالیاتی سالانه ایجاد می کند به ایزوله کردن Loudoun در برابر یک بیماری همه گیر ناشی از همه گیری کمک کرده است. رکود در بازار املاک تجاری که سایر مناطق در منطقه DC را تحت تأثیر قرار می دهد.

ترنر در مورد رشد صنعت با ادامه توسعه فناوری دیجیتال گفت: «این قطاری است که به سرعت در حال حرکت است و محیطی به سرعت در حال تغییر است. من فقط می دانم که این روندها به این زودی ها تغییر نمی کنند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور