با افزایش تقاضای مرکز داده، کره جنوبی به انرژی هسته ای و تجدیدپذیر بیشتر چشم دوخته است

(بلومبرگ) — کره جنوبی باید افزوده های عمده انرژی های تجدید پذیر و هسته ای را هدف قرار دهد قدرت بر اساس پیشنهاد دولت، تا اواخر دهه آینده، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و پاسخگویی به تقاضای فزاینده از مراکز داده تا تولید نیمه هادی را برآورده کند.

هشتمین تولیدکننده گازهای گلخانه‌ای جهان می‌تواند سهم خود را افزایش دهد انرژی های تجدید پذیر سندی که روز جمعه منتشر شد نشان داد که در ترکیب قدرت خود تا سال 2038 از حدود 9 درصد در سال 2022 به یک سوم می رسد و هسته ای را به بزرگترین منبع تولید برق کشور تبدیل می کند. ذغال سنگ و گاز طبیعی تحت این طرح ها به شدت کاهش می یابد.

بر اساس این استراتژی که توسط کمیته کارشناسی وزارت انرژی پیشنهاد شده بود، کره جنوبی باید تا سال 2038 به اضافه 5.6 گیگاوات راکتوری که در حال ساخت است، 4.9 گیگاوات ظرفیت انرژی هسته ای دیگر بسازد.

به گفته این هیئت، پیشنهادات بیشتری برای ارتقای زیرساخت های انرژی موجود مورد نیاز است. جرنگ دونگ ووک، رئیس کمیته این وزارتخانه به خبرنگاران در سئول گفت: «توسعه شبکه بحرانی ترین چالشی است که امروز با آن روبرو هستیم.

این طرح ها به بررسی بیشتر دولت، بحث های پارلمانی و جلسات عمومی قبل از نهایی شدن استراتژی نیاز دارند.

پیش‌بینی می‌شود تقاضای برق در این کشور تا پایان دهه نسبت به کل سال گذشته دو برابر شود که ناشی از مصرف برق صنایع تشنه انرژی از جمله تولید تراشه است. کره جنوبی در این ماه یک بسته تشویقی 19 میلیارد دلاری را با هدف تقویت تولید نیمه هادی تنظیم کرد.

مربوط:به عصر مرکز داده های هسته ای خوش آمدید

سه رآکتور هسته ای جدید هر یک با ظرفیت 1.4 گیگاوات و 700 مگاوات باید در نظر گرفته شود. راکتور مدولار کوچک، با توجه به استراتژی پیشنهادی.

رئیس جمهور یون سوک یول در سال 2022 پس از تعهد به حمایت از هسته ای و استفاده از منبع انرژی برای کمک به اهداف آب و هوایی انتخاب شد. کره جنوبی متعهد شده است تا سال 2030 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا 40 درصد نسبت به سال 2018 کاهش دهد.


Source link