با استفاده از GitHub Actions و Heroku به راحتی برنامه های جنگو را در فضای ابری اجرا کنید.

قابلیت‌های یکپارچه‌سازی مداوم و تحویل مداوم (CI/CD) انتظارات اساسی برای تیم‌های توسعه مدرن است که می‌خواهند بازخورد سریع در مورد تغییرات خود و استقرار سریع در فضای ابری داشته باشند. در سال‌های اخیر، شاهد پذیرش فزاینده GitHub Actions، یک سیستم CI/CD با ویژگی‌های غنی بوده‌ایم که به خوبی با پلتفرم‌های میزبانی ابری مانند Heroku هماهنگ است. در این مقاله، قدرت این ابزارها را که به صورت ترکیبی استفاده می‌شوند، نشان می‌دهیم، به ویژه اینکه چگونه GitHub Actions می‌تواند برای استقرار سریع یک برنامه جنگو در فضای ابری استفاده شود.

معرفی سریع جنگو

جانگو یک چارچوب برنامه کاربردی وب پایتون است که از اوایل دهه 2000 وجود داشته است. این از معماری مدل-نما-کنترلر (MVC) پیروی می کند و به عنوان چارچوب وب «شامل باتری» برای پایتون شناخته می شود. دلیلش این است که قابلیت‌های زیادی دارد، از جمله نقشه‌برداری شی-رابطه‌ای قوی (ORM) برای انتزاع عملیات و مدل‌های پایگاه داده. همچنین دارای یک سیستم قالب غنی با بسیاری از ویژگی های طراحی شی گرا است.

اینستاگرام، Nextdoor و Bitbucket نمونه‌هایی از برنامه‌هایی هستند که با استفاده از جنگو ساخته شده‌اند. واضح است که اگر جنگو پشت اینستاگرام باشد، می دانیم که می تواند به خوبی مقیاس پذیر باشد. (اینستاگرام چهارمین سایت پربازدید دنیاست!)

امنیت یکی دیگر از ویژگی های داخلی است؛ …

Source link