بایدن برای تامین بودجه قانون چیپس برای روتو کنیا تلاش می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – به گفته مقامات کاخ سفید، ایالات متحده پیشنهاد می کند کنیا را به اولین کشور آفریقا تبدیل کند که از بودجه در قانون چیپس و علم بهره مند می شود، که بر تمایل این کشورها برای تقویت روابط صنعت فناوری تاکید دارد.

طبق یک برگه اطلاعاتی، دولت پرزیدنت جو بایدن قصد دارد با کنگره برای کمک یک میلیون دلاری به کنیا برای حمایت از مونتاژ، آزمایش و بسته بندی در بخش نیمه هادی ها همکاری کند. هدف از این قانون 280 میلیارد دلاری، تقویت تراشه سازی داخلی از طریق میلیاردها یارانه و مشوق است.

بایدن روز چهارشنبه از ویلیام روتو، رئیس جمهور کنیا و مدیران برجسته در کاخ سفید استقبال کرد و گفت که ایالات متحده و کنیا “دوران جدیدی از همکاری های تکنولوژیکی” را آغاز می کنند که بر حوزه هایی از جمله امنیت سایبری، هوش مصنوعی، انرژی پاک و تراشه ها تاثیر می گذارد.

بایدن افزود: «به شما نیاز داریم که به ما کمک کنید زنجیره تأمین و صنایع آینده را تقویت کنیم».

به گفته یکی از مقامات، که پیش از انتشار جزئیات این حرکت ها به شرط ناشناس ماندن، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، در طول میزگرد در مورد همکاری نیمه هادی جدید با کنیا صحبت کرد.

این مشارکت، تحت صندوق امنیت فناوری و نوآوری بین‌المللی، به دنبال تقویت امنیت زنجیره‌های تامین جهانی و تکمیل ساخت تراشه‌های ایالات متحده است.

مدیران شرکت کننده در جلسه شامل روث پورات، رئیس و مدیر مالی شرکت آلفابت، و اورسولا برنز، رئیس Teneo بودند. مدیران شرکت های کنیایی، از جمله Sitoyo Lopokoiyit از M-PESA، Anthony Githinji از Semiconductor Technologies Limited و Jit Bhattacharya از BasiGo، اکثریت شرکت کنندگان را تشکیل می دادند.

این بحث در زمان تشدید همکاری جهانی در زمینه حفاظت از فناوری های نوظهور، به ویژه در مورد هوش مصنوعی است که کارشناسان می گویند تهدیدی برای حریم خصوصی است و خطر انتشار اطلاعات نادرست را افزایش می دهد.

سفر روتو که روز پنجشنبه با ضیافت شام دولتی برگزار می شود، تلاش های دولت بایدن برای مقابله با نفوذ چین و روسیه در منطقه و معکوس کردن سال ها آنچه که رهبران آفریقا می گویند غفلت ایالات متحده است را برجسته می کند.

روتو گفت: «جمعیت جوان ما – با استعداد، تحصیل کرده، مبتکر – و فناوری آمریکایی که سرمایه‌های پیشرفته و سرمایه‌گذاری است و سرمایه‌گذارانی که تشنه فرصت‌ها هستند، نه فقط در کنیا، بلکه در قاره ما، برای این لحظه مناسب است. گفت.

هوش مصنوعی یکی از فن‌آوری‌های نوظهور است که توجه بایدن را به خود جلب کرده است، زیرا او به دنبال اجرای پادمان‌های حریم خصوصی و امنیتی در غیاب اقدام کنگره ایالات متحده است.

سایر شرکت کنندگان شامل فرانکلین آمو، یکی از بنیانگذاران شرکت سهامی خصوصی Baylis Emerging Markets بودند. کاماو گاچیگی، مدیر اجرایی گیربکس؛ پیتر موچیری، معاون دانشگاه فناوری Dedan Kimathi در کنیا؛ شریل میلز، مدیر اجرایی BlackIvy Group؛ و جسی مور، مدیرعامل M-KOPA.

روتو قبل از ورود به واشنگتن، دوشنبه و سه شنبه را در آتلانتا گذراند. به گفته دو مقام دولتی، او از دفتر مرکزی شرکت کوکاکولا بازدید کرد و در پذیرایی با رهبران بخش خصوصی اواخر روز سه شنبه شرکت کرد.

چندین شرکت مستقر در آتلانتا در آفریقا حضور پررنگی دارند، از جمله کوکاکولا و دلتا ایر لاینز، شرکت روتو در استودیو تایلر پری، متعلق به غول سرگرمی، و استیو هاروی، شخصیت تلویزیونی و شکیل او، ستاره سابق انجمن ملی بسکتبال، بازدید کرد. نیل متوقف شد.

روتو همچنین در کتابخانه و موزه ریاست جمهوری جیمی کارتر در آتلانتا سخنرانی کرد و بر موضوع بازدید از دموکراسی تاکید کرد زیرا ایالات متحده کشورهای آفریقایی را تشویق می کند تا انتخابات عادلانه برگزار کنند. او تاج گلی بر آرامگاه نماد حقوق مدنی مارتین لوتر کینگ جونیور و همسرش کورتا اسکات کینگ گذاشت، در حالی که از مرکزی که به احترام میراث آنها اختصاص داشت بازدید کرد.

روز سه‌شنبه، آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده سرمایه‌گذاری 32 میلیون دلاری را برای ارتقای آموزش علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات در کنیا در جریان بازدید روتو از کالج اسپلمن، یک کالج تاریخی سیاه‌پوستان برای زنان، اعلام کرد.

Source link