بایدن با تلاش 11 میلیارد دلاری برای شکست چین در Chip Research | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – تلاش های دولت بایدن برای احیای صنعت تراشه بیشتر بر اعطای کمک های مالی چند میلیارد دلاری به کارخانه های داخلی متمرکز شده است. اما جنبه ای وجود دارد که کمتر مورد بحث قرار گرفته است: تبدیل تحقیقات پیشرفته در زمینه نیمه هادی ها به زمینه ای جذاب تر برای آمریکایی ها.

به عنوان بخشی از قانون تراشه ها و علم 2022، وزارت بازرگانی 11 میلیارد دلار برای تقویت رهبری ایالات متحده در تحقیق و توسعه هزینه می کند. امید ایجاد نسل بعدی قطعات الکترونیکی حیاتی و شکست پکن در نبرد برای فناوری پیشرفته است. این شامل همه چیز از توسعه تکنیک‌های اندازه‌گیری بهتر برای مواد میکروالکترونیکی گرفته تا استراتژی‌های جدید برای بسته‌بندی تراشه‌ها می‌شود – چیدمان اجزا در کنار هم برای استفاده.

مقامات نزدیک به 85 درصد از مشوق های تولید تراشه ها را از جمله کمک مالی 6.1 میلیارد دلاری به شرکت Micron Technology که قرار است روز پنجشنبه رونمایی شود، اختصاص داده اند. اما آنها تازه شروع به باز کردن برنامه های کاربردی برای بودجه تحقیق و توسعه کرده اند که به گفته برخی کارشناسان می تواند در دراز مدت حیاتی تر باشد.

کلید این تلاش جذب نیروی کار فناوری است که در غیر این صورت ممکن است نرم افزار هوش مصنوعی یا حوزه شیک تر دیگری را دنبال کنند. اما این تلاش سوالاتی را در مورد اینکه آیا بودجه کافی – یا رویکرد درست – برای تحقق آن دارد، ایجاد کرده است.

دیرره هانفورد، مدیر بخش نیمه هادی ملی جدید با حمایت دولت، می گوید: «ما باید راه هایی را پیدا کنیم تا افراد بتوانند به طراحی تراشه در این کشور دسترسی پیدا کنند، نه توسعه یک برنامه دیگر یا یک نرم افزار هوش مصنوعی. مرکز فناوری یا NSTC. او گفت که دولت “در تلاش برای ساختن اقتصاد و ایجاد نوآوری است.”

پول حاصل از قانون چیپس به تامین مالی NSTC و برنامه‌ای که بر بسته‌بندی پیشرفته متمرکز بود کمک کرد. ریشه‌های این فشار تحقیق و توسعه به قبل از همه‌گیری مربوط می‌شود و از ۳۹ میلیارد دلار مشوق‌های تولید برای شرکت‌هایی مانند اینتل و شرکت تولید نیمه‌رسانا تایوان جدا است.

دانیل برگر، معاون مدیر تلاش بسته‌بندی بازرگانی، گفت: این کمک‌ها تنها اولین گام به سوی سالم نگه داشتن اقتصاد تراشه‌های آمریکا هستند. او گفت: “برنامه تحقیق و توسعه، که من بخشی از آن هستم، حفظ آن است، آن را در اینجا نگه می دارد.”

این بخش قبلاً برخی از پروژه های اولیه متمرکز بر مترولوژی یا علم اندازه گیری را تأمین مالی کرده است. مقامات قصد دارند یک مرکز آزمایشی برای انتقال فناوری های بسته بندی جدید به تولید در مقیاس بزرگ، به علاوه برنامه هایی برای توسعه نیروی کار ایجاد کنند.

اما گروه های کلیدی صنعتی و دانشگاهی هشدار می دهند که این آژانس در معرض خطر تضعیف اهداف خود است. دستورالعمل جدید به دولت فدرال این امکان را می دهد که حق ثبت اختراعات ایجاد شده با کمک دلار مالیات دهندگان را در اختیار بگیرد – و مجوز آن اختراعات را به نهاد دیگری صادر کند. این یک رویکرد بحث برانگیز است.

این چارچوب به اصطلاح راهپیمایی، که در ماه دسامبر رونمایی شد، در نتیجه تلاش برای کاهش قیمت دارو متولد شد. جو آلن، مدیر اجرایی ائتلاف Bayh-Dole، که به دلیل قانون 1980 که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد محصولاتی را که با پول تحقیق و توسعه عمومی ایجاد می‌شوند، مالکیت، ثبت اختراع و فروش کنند، نام‌گذاری شده است، گفت: اما این موضوع بر تمام R&D با بودجه فدرال تأثیر می‌گذارد.

انجمن ملی تولیدکنندگان نوشت این پیش‌نویس سیاست علاقه به برنامه‌های تحقیق و توسعه Chips Act را تضعیف می‌کند، «در زمانی که چین تبدیل شدن به یک رهبر در محصولات و فناوری‌های آینده را در اولویت قرار داده است». انجمن ملی سرمایه گذاری خطرپذیر گفت که “VCها مشارکت و سرمایه گذاری خود را در برنامه های تولید شده از قانون خیمه شب بازی شما زیر سوال می برند.”

این احساسات توسط شوراهای فناوری آمریکای شمالی، دانشگاه دوک و بنیاد نوآوری در دانشگاه ایالتی اوهایو – مدرسه‌ای که در نزدیکی یک کارخانه بزرگ پیشنهادی اینتل قرار داشت، منعکس شد.

یکی از نمایندگان وزارت بازرگانی گفت که “علاقه قابل توجهی از سوی صنعت و دانشگاه در تامین بودجه برنامه چیپس و تحقق اهداف برنامه چیپس، از جمله رعایت الزامات بودجه عمومی” دیده شده است.

این وزارتخانه در ابتدا قصد داشت سرمایه‌گذاری 11 میلیارد دلاری خود را با برنامه‌ای جداگانه برای تحقیق و توسعه تجاری تکمیل کند و از 39 میلیارد دلار یارانه‌های تولیدی استفاده کند.

اما این طرح‌ها پس از خروج پنتاگون از توافقی مبنی بر صرف 2.5 میلیارد دلار برای تراشه‌های نظامی، متوقف شده است. کنگره به وزارت بازرگانی دستور داد که این کمبود بودجه را خودش پوشش دهد. به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، این امر منجر به تقلای چند هفته‌ای شد، زیرا مقامات تلاش کردند مجموعه پول تشویقی را مجدداً تقسیم کنند.

آنها در نهایت تصمیم گرفتند که برنامه تجاری تحقیق و توسعه را کنار بگذارند، با استناد به “دستورات اخیر کنگره در آخرین قانون تخصیص اعتبارات” – و این واقعیت که بودجه قانون چیپس در حال حاضر برای پوشش تقاضای بسیار ناکافی است.

این منجر به برخی از عوارض در صنعت تراشه شده است. به گزارش سانفرانسیسکو کرونیکل، شرکت Applied Materials، بزرگترین سازنده تجهیزات نیمه هادی ایالات متحده، در حال بررسی یک سرمایه گذاری برنامه ریزی شده 4 میلیارد دلاری در تحقیق و توسعه در سیلیکون ولی است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت بایدن و کنگره را تشویق می‌کند تا مسیری رو به جلو برای تأمین مالی تحقیق و توسعه تجاری با قانون چیپس بیابند.

گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا و سناتور الکس پادیلا در بیانیه‌ای گفتند: «بدون پشتیبانی قوی از تحقیق و توسعه تجاری، رهبری جهانی و توانایی پیشی گرفتن از رقبای خارجی خود در صنعت نیمه‌رسانا را به خطر می‌اندازیم». صندوق تحقیق و توسعه 11 میلیارد دلاری “نمی تواند جایگزین سرمایه گذاری های تجاری مستقیم شود.”