بانک های ایالات متحده در سال 2021 یک میلیارد دلار برای پرداخت باج افزار هزینه کردند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته وزارت خزانه داری، موسسات مالی ایالات متحده در سال گذشته نزدیک به 1.2 میلیارد دلار را برای پرداخت های احتمالی مرتبط با باج افزار هزینه کردند که معمولاً در پاسخ به تخلفات ناشی از گروه های جنایتکار روسی بود.

این پرداخت ها از سال 2020 بیش از دو برابر شده است که نشان دهنده آسیب زیانباری است که باج افزار همچنان به بخش خصوصی وارد می کند. شبکه اجرای جرایم مالی یا FinCEN گفت که تجزیه و تحلیل آن «نشان می‌دهد که باج‌افزار همچنان تهدیدی قابل‌توجه برای بخش‌های زیرساختی حیاتی ایالات متحده، مشاغل و مردم است.»

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده تحت قانون رازداری بانکی، مؤسسات مالی در سال ۲۰۲۱ ۱۴۸۹ مورد مربوط به باج‌افزار را ثبت کردند که در مقایسه با سال قبل، ۴۸۷ مورد بود. تجزیه و تحلیل FinCEN شامل مبالغ اخاذی، تلاش برای انجام تراکنش ها و پرداخت هایی بود که پرداخت نشده بودند.

FinCEN گفت: پنج نوع باج‌افزار برتر از نیمه دوم سال 2021 به مجرمان سایبری روسیه متصل هستند. بر اساس داده‌ها، خسارت ناشی از باج‌افزار مرتبط با روسیه در آن دوره بیش از ۲۱۹ میلیون دلار بوده است.

بلومبرگbloomberg_ransomware_chart.png

گزارش وزارت خزانه داری در حالی منتشر می شود که یک اجلاس باج افزار به میزبانی ایالات متحده در واشنگتن نزدیک به 32 کشور را گرد هم می آورد تا با بلایی که کسب و کارها، موسسات غیرانتفاعی و سازمان های دولتی را در سطح جهان دچار مشکل کرده است، مقابله کنند. یک مقام ارشد دولت بایدن یکشنبه گفت که سرعت و پیچیدگی این نفوذها سریعتر از توانایی ایالات متحده برای برهم زدن آنها در حال افزایش است.

مطالب پیشنهادی  شکست: قطع برنامه تسلا در حال انجام است، مشکلات اتصال به سرور | دانش مرکز داده

FinCEN گفت تجزیه و تحلیل آن در پاسخ به افزایش تعداد و شدت هک‌های باج‌افزار اخیر علیه زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده است. مقامات گفتند که این جهش می تواند بازتابی از بهبود نهادها در شناسایی و گزارش حوادث باشد.

این یافته ها قبلاً سه شنبه توسط CNN گزارش شده بود.

در ماه مارس، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، قانون امنیت سایبری گسترده‌ای را امضا کرد که بخش‌های خاصی را موظف می‌کند در عرض 72 ساعت پس از کشف حادثه، و در صورت پرداخت باج افزار، 24 ساعت موارد نقض را به وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گزارش دهند.

بازیگران باج‌افزار در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان، به انتشار داده‌های خصوصی ادامه می‌دهند. اهداف آن‌ها شامل نقض پاییز امسال در ناحیه یکپارچه مدرسه لس‌آنجلس است که در آن اطلاعات محرمانه در مورد دانش‌آموزان هنگام پرداخت نشدن باج به بیرون درز کرد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور