باز کردن قفل کد تسلط: راهنمای پر جنب و جوش برای یادگیری پایتون، جاوا اسکریپت و فراتر از آن با ChatGPT

برای یک مبتدی، ممکن است شروع به یادگیری نحوه کدنویسی دلهره آور به نظر برسد، اما با پیشرفت های بی پایان در فناوری، اکنون ابزارهای خلاقانه ای وجود دارد که می تواند یادگیری نحوه کدنویسی را آسان و سرگرم کننده کند. یکی از این ابزارها ChatGPT است که توسط OpenAI توسعه یافته است. زمانی که من شروع به یادگیری نحوه کدنویسی کردم، ChatGPT وجود نداشت، اما اکنون، این دستیار شماره یک برای بسیاری از توسعه دهندگان، از جمله من، تبدیل شده است.

من روزانه از آن استفاده می کنم، و صادقانه بگویم، فکر می کنم شما نیز باید استفاده کنید.

در این مقاله، من به شما نشان خواهم داد که چگونه می توانید از ChatGPT به عنوان یک راهنما در ماجراجویی سرگرم کننده برنامه نویسی خود با استفاده از دو زبان برنامه نویسی محبوب Python و JavaScript استفاده کنید.

درک ChatGPT

قبل از اینکه بخواهیم از ChatGPT به عنوان راهنما و دستیار خود استفاده کنیم، بیایید بفهمیم که این ابزار واقعا چیست. ChatGPT یک مدل زبان است که توسط OpenAI توسعه یافته است و بر اساس معماری GPT-3.5 و GPT-4 است. این از قبل بر روی داده های عمومی و داده های دارای مجوز از ارائه دهندگان شخص ثالث آموزش دیده است تا بتواند بهترین پاسخ را برای درخواست شما پیش بینی کند.

این قادر به ارائه پاسخ های متنی انسان مانند است و می تواند در کارهای مختلف پردازش زبان طبیعی استفاده شود. در مورد شما، به عنوان یک دستیار برنامه نویسی تعاملی.

شروع شدن

برای شروع سفر یادگیری خود با استفاده از ChatGPT، باید به محیطی دسترسی داشته باشید که در آن بتوانید رابط کاربری …

Source link