بازبینی بازی ویدیویی «حالت خدا» با مهاجمان فضایی و اشکال‌زدا

در آن زمان، بازی های رایانه ای متفاوت بودند. نه تنها گرافیک و مکانیک از آن زمان تکامل یافته است، بلکه یک ویژگی نیز وجود دارد که امروزه در بازی ها چندان رایج به نظر نمی رسد: تقریباً همه آنها دارای کدهای تقلب بودند.

کدهای تقلب دنباله ای از کلیدها بودند که چیزهای خارق العاده ای مانند مهمات بی نهایت یا توانایی عبور از دیوارها را به شما می دادند. رایج ترین و قدرتمندترین آنها “حالت خدا” بود – این شما را شکست ناپذیر می کرد.

اسکرین شات از نیروی دریایی از Doom با فعال کردن «حالت خدا».اسکرین شات از نیروی دریایی از Doom با فعال کردن «حالت خدا».

وقتی وارد می‌شوید، شخصیت شما به این شکل خواهد بود IDDQD – ترکیب کلید برای «حالت خدا» در Doom. در واقع، این سکانس کلیدی خاص آنقدر محبوب بود که به یک میم تبدیل شد و فراتر از خود بازی محبوبیت پیدا کرد.

در حالی که «حالت خدا» مانند گذشته در بازی‌ها رایج نیست، و به نظر می‌رسد دوران میم IDDQD در حال محو شدن است، ممکن است تعجب کنیم که آیا معادل امروزی وجود دارد یا خیر. من شخصاً دیدگاه مدرن خود را در مورد IDDQD دارم. اگرچه لزوماً مربوط به بازی ها نیست، اما همان حس داشتن ابرقدرت ها را القا می کند.

مهاجمان فضایی

برای نشان دادن نظرم، می‌خواهم یک سناریوی سرگرم‌کننده را در اینجا بیاورم. حتی اگر با Doom آشنایی نداشته باشید، احتمالاً این بازی قدیمی‌تر به نام Space Invaders را دیده‌اید. داستان آن مانند Doom بر موضوع مبارزه با مهاجمان در فضا متمرکز است.

دوست و همکار من، یوجین، …

Source link