بازار DCIM تا سال 2030 به 6.3 میلیارد دلار می رسد – Omdia

تحقیقات جدید Omdia نشان می دهد که مدیریت زیرساخت مرکز داده (DCIM) یک بازیگر محوری با ارزش بازاری است که انتظار می رود تا سال 2030 به 6.3 میلیارد دلار برسد.

از نظارت بر تجهیزات زیرساخت در کابینت های راه دور گرفته تا مراکز داده گسترده، DCIM راه حل ها یک رویکرد جامع برای نظارت و اندازه گیری ارائه می دهند.

مدیریت قدرت و خنک کننده معمولاً مسئولیت تیم‌های عملیاتی (OT) است تا بخش‌های فناوری اطلاعات با هدف اصلی حفظ انعطاف‌پذیری/در دسترس بودن زیرساخت.

با این حال، همانطور که این دامنه اهمیت پیدا می کند، یک همگرایی تحول آفرین بین IT و OT در سراسر سازمان ها در حال وقوع است.

امدیاس IT Enterprise Insights: IT Spending Sourcing 2024 نظرسنجی نشان می‌دهد که سازمان‌ها چگونه برای نیازهای فناوری اطلاعات در سال جاری بودجه‌بندی می‌کنند.

با برجسته کردن یک الگوی آشنا، داده ها نشان داد که اکثر (65٪) بودجه فناوری اطلاعات به سمت حفظ سیستم ها و خدمات موجود هدایت می شود، در حالی که 18٪ به سمت گسترش خدمات فعلی و 17٪ به سمت ابتکارات متحول کننده در سال 2024 اختصاص می یابد.

این منعکس کننده روندهای چند سال اخیر است که منعکس کننده چالش های مداوم افزایش هزینه های نیروی کار و انرژی است.

Omdia انتظار دارد که سازمان ها به طور فزاینده ای به اتوماسیون روی بیاورند. هوش مصنوعیبهینه‌سازی و مدل‌های به‌عنوان سرویس برای مدیریت هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری بیشتر به سمت پروژه‌های متحول کننده در پنج سال آینده فعال شود.

نوسانات مداوم قیمت انرژی یک عامل حیاتی است که بر بودجه فناوری اطلاعات در سطح جهان تأثیر می گذارد زیرا تعرفه های انرژی از کشوری به کشور دیگر و در داخل متفاوت است. علیرغم انتظارات برای ادامه نوسانات ناشی از پویایی بازار، انواع سوخت، مقررات، الگوهای آب و هوا و عدم اطمینان ژئوپلیتیکی، نشانه کمی مبنی بر تثبیت قیمت انرژی در آینده نزدیک وجود دارد.

DCIM-Omdia.jpg

شکل 1 مدل DCIM Omdia را نشان می دهد که از شش حوزه کلیدی توانایی تشکیل شده است: ابزار دقیق، نظارت، کنترل، مدیریت، بهینه سازی و پیش بینی Omdia این قابلیت ها را به سه دسته مجزا از پیشنهادات DCIM گروه بندی می کند. بنیادی، عملیاتی و استراتژیک.

چشم انداز مثبت

سال 2023 پس از دو سال استثنایی در سال‌های 2021 و 2022 شاهد کاهش تولید سرور بود. این رکود را می‌توان به عوامل مختلفی از جمله همه‌گیری کووید-19، مسائل زنجیره تامین و عدم قطعیت‌های ژئوپلیتیک جهانی نسبت داد.

با این حال، پیش بینی های Omdia نشان دهنده چشم انداز مثبت برای سال 2024 و پس از آن است. انتظار می رود تجهیزات فناوری اطلاعات، به ویژه سرورها (تا حدی برای پاسخگویی به نیازهای GenAI) و تجهیزات شبکه (برای رفع نیازهای اتصال سریعتر به شبکه) شاهد افزایش سال به سال باشند. این زیرساخت افزایش یافته نیاز به نظارت قوی دارد و درآمد DCIM را افزایش می دهد.

به گفته روی ایلسلی، تحلیلگر ارشد Omdia: “DCIM قرار است تا سال 2030 به یک بازار 6.3 میلیارد دلاری تبدیل شود که توسط نیروهای دوگانه پایداری و نیاز به بهینه سازی کارایی در مراکز داده هدایت می شود زیرا موج GenAI بر مشتریان سازمانی تأثیر می گذارد.”

این مقاله در ابتدا در وبلاگ Omdia ظاهر شد.


Source link