باران را بساز: چگونه بازگرداندن حجم کاری ابر عمومی شما می تواند میلیون ها نفر را نجات دهد

پدیده ابر عمومی به سختی می تواند در آغوش شما باشد. از زمانی که AWS آن را در اوایل قرن راه اندازی کرد، رشد کرده و به یک پلت فرم محاسباتی مدرن تبدیل شده است – ایجاد مدل عملیات ابری همانطور که ما آن را می شناسیم. از قضا، این استانداردسازی پیرامون ابر به عنوان یک مدل عملیاتی یکی از دلایلی است که رشد ابر راکد شده است. چیزهایی که برای پلتفرم منحصربه‌فرد بودند – قابلیت ارتجاعی، ابزارهایی مانند Kubernetes، نرم‌افزار/SaaS، اکوسیستم‌های کاربردی و ذخیره‌سازی اشیاء مدرن و با کارایی بالا اکنون در همه جا در دسترس هستند – از لبه تا هسته.

دلیل دیگری که رشد راکد است این است که مدیران مالی وارد عمل شده اند. در اوایل چرخه، CTO/CIO در بحث افزایش بهره وری پیروز شد. در واقع، رفتن به ابر برای یادگیری مهارت ابر چیزی است ما مدتهاست توصیه کرده ایم. اما با گذشت زمان، برای سازمان مشخص شد که ابر بسیار بسیار گران است. این منجر به ظهور finop های ابری شد. هنگامی که دوره ZIRP به پایان رسید، بررسی دقیق در مورد هزینه های ابری به طور قابل توجهی افزایش یافت و مدیر مالی خود را وارد گفتگو کرد.

این رشد افسرده – حتی در مواجهه با رونق هوش مصنوعی ژنتیکی که ظاهراً استفاده را افزایش داد (زیرا مقیاس‌کننده‌های هایپرمقیاس تمام موجودی GPU را در اختیار داشتند). در اینجا نرخ رشد AWS آمده است:

(ویرایش: به دنبال انتشار …

Source link