اینتل یک هاتارد خارجی را به عنوان سرپرست واحد مرکز داده مهم منصوب کرد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت اینتل، جاستین هاتارد، مدیر اجرایی شرکت هیولت پاکارد اینترپرایز را به عنوان رئیس مرکز داده و گروه هوش مصنوعی خود منصوب کرد و یک فرد خارجی را برای اداره یک بخش حیاتی برای تلاش‌های تراشه‌ساز وارد کرد.

هاتارد مسئول محاسبات با عملکرد بالا، هوش مصنوعی و آزمایشگاه های HPE بود. در اینتل، او بر برخی از مهم‌ترین محصولات شرکت، از جمله پردازنده‌های سرور Xeon که در مراکز داده غالب بودند، نظارت خواهد کرد، اما سهم خود را به پیشنهادات رقیب و تلاش‌های داخلی مشتریان از دست داده‌اند. اینتل روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، مدیر اجرایی سابق NCR و Motorola Inc. همچنین تلاش‌های اینتل را برای کاهش پیشتاز شرکت Nvidia در هوش مصنوعی با نظارت بر ارائه تراشه‌های گرافیکی و شتاب‌دهنده آن رهبری خواهد کرد.

بازگشت به محصولات مرکز داده برای برنامه‌های مدیر اجرایی پت گلسینگر برای بازگرداندن اینتل به رهبری صنعت تراشه بسیار مهم است. در حالی که تراشه‌های مرکز داده بخش نسبتاً کم حجمی از صنعت هستند، پردازنده‌ها و شتاب‌دهنده‌ها می‌توانند هرکدام ده‌ها هزار دلار به فروش برسند و سودآوری بسیار بالایی داشته باشند.

هاتارد که در اول فوریه به اینتل می پیوندد، جانشین ساندرا ریورا کهنه کار این شرکت می شود. ریورا روز دوشنبه به عنوان رئیس کسب و کار راه حل های قابل برنامه ریزی اینتل که این شرکت آن را به یک واحد مستقل جدا کرد، آغاز به کار کرد. اینتل گفت که قصد دارد طی دو تا سه سال بخشی از تجارت را به عموم بفروشد.

به طور جداگانه، اینتل اعلام کرد که یکی دیگر از مدیران واحد مرکز داده خود، Arun Subramaniyan، برای اداره Articul8، یک شرکت جدید هوش مصنوعی که توسط سازنده تراشه و سرمایه‌گذارانی از جمله DigitalBridge Group و Mindset Ventures تشکیل شده است، رفته است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور