اینتل به آزمایش خنک کننده غوطه ور برای مراکز داده ادامه می دهد

استارتاپ آمریکایی Green Revolution Cooling (GRC) با اینتل همکاری می کند تا خنک کننده غوطه وری مرکز داده را انجام دهد.

این دو شرکت همکاری چند ساله ای را با هدف آزمایش ایمنی و قابلیت اطمینان این فناوری و بهینه سازی عملکرد سیستم قفسه های خنک شونده غوطه ور با پردازنده های Intel Xeon Scalable اعلام کرده اند.

این اولین مشارکت در نوع خود برای اینتل نیست: در آگوست 2021، سازنده تراشه توافق مشابهی را با استارتاپ اروپایی خنک کننده غوطه وری سابمر اعلام کرد تا از جمله موارد دیگر اطمینان حاصل کند که گرمای با درجه بالا تولید شده در این فرآیند می تواند به راحتی قابل دسترسی باشد. استفاده مجدد

موهان کومار، عضو ارشد اینتل، گفت: «همکاری ما با GRC با هدف اینتل برای پشتیبانی از فناوری‌های پیشرفته که کارایی و تراکم بیشتری را برای استقرار مرکز داده و لبه‌ها فراهم می‌کنند، همسو است.

از طریق این همکاری، ما می‌توانیم راه‌حل‌های سفارشی را برای برآوردن نیازهای محاسباتی و خنک‌سازی مشتریان ارائه دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مراکز داده به روشی حساس‌تر از نظر محیطی کار می‌کنند.»

تا زمانی که Xeons درگیر باشند

GRC گفت که شرکا با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا بازار را در مورد مزایای خنک کننده غوطه وری مایع آموزش دهند.

آنها همچنین “کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که با ورود فرمول های سیال جدید به بازار، مراکز داده می توانند مطمئن باشند که این سیالات استانداردهای ایمنی، سازگاری مواد و عملکرد حرارتی را برآورده می کنند.”

سیالات جزء کلیدی سیستم های خنک کننده غوطه وری هستند که به دقت سنتز می شوند تا از انتقال حرارت بهینه به دور از تراشه ها بدون رسانایی الکتریسیته اطمینان حاصل شود.

یکی از این گزینه ها هفته گذشته رسید: غول تولید کننده روان کننده آلمانی FUCHS سه ترکیب را که به طور خاص برای نیازهای علاقه مندان به خنک کننده غوطه وری طراحی شده بودند، راه اندازی کرد که سطوح مختلف چگالی، هدایت حرارتی، ظرفیت گرمایی و ویسکوزیته را ارائه می دهند.

طبق گزارشی از شرکت تحلیلی Omdia، انتظار می‌رود بازار محصولات خنک‌کننده مایع مرکز داده بین سال‌های 2020 تا 2025 تقریباً دو برابر شود و به طور متوسط ​​سالانه 16 درصد رشد کند.