اینتل استارت‌آپ بهینه‌سازی ابری مبتنی بر هوش مصنوعی را خریداری می‌کند | دانش مرکز داده

اینتل اعلام کرده است که قصد دارد استارتاپ Granulate بهینه سازی ابر اسرائیل را خریداری کند.

این شرکت مستقر در تل آویو نرم افزار هوش مصنوعی را برای ساده کردن عملیات در ابر و مراکز داده توسعه می دهد. این استارت آپ گفت خدماتش به برندها امکان می دهد عملکرد استقرار را افزایش دهند، سربار را کاهش دهند و هزینه های برنامه را کاهش دهند.

تا به امروز، Granulate 45.6 میلیون دلار جمع آوری کرده است و از Insight Partners، VC مستقر در نیویورک، که قبلاً در Monday.com و WalkMe نیز سرمایه گذاری کرده بود، حمایت دریافت کرده است.

اینتل گفت که اکنون نرم افزار بهینه سازی Granulate را در مجموعه مراکز داده خود به سرعت “مقیاس” خواهد کرد.

هیچ جزئیات مالی از خرید اینتل فاش نشده است. با این حال، در اطلاعیه شرکت آمده است که انتظار می رود این معامله در سه ماهه دوم سال 2022 بسته شود، مشروط به شرایط معمول بسته شدن. در آن زمان، تقریباً 120 کارمند Granulate در مرکز داده و واحد تجاری هوش مصنوعی اینتل ادغام خواهند شد.

همه بهینه سازی ابری را می خواهند

اینتل گفت که این خرید به مشتریان مرکز داده و ابری خود کمک می کند تا عملکرد بار کاری محاسباتی را به حداکثر برسانند و هزینه های زیرساخت و ابر را کاهش دهند.

ساندرا ریورا، معاون اجرایی و مدیر کل مرکز داده و گروه هوش مصنوعی در اینتل، گفت: «مشتریان امروزی ابر و مراکز داده، نرم‌افزاری مقیاس‌پذیر و با کارایی بالا را برای استفاده حداکثری از استقرار سخت‌افزار خود می‌خواهند. «نرم‌افزار بهینه‌سازی خودکار پیشرفته Granulate را می‌توان برای بارهای کاری تولید بدون نیاز به مشتری برای ایجاد تغییرات در کد آن اعمال کرد و ارزش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بهینه‌شده را برای هر مشتری ابری و مرکز داده ایجاد کرد.»

این دو شرکت در اواخر سال 2019 زمانی که Granulate بخشی از برنامه شتاب دهنده استارت آپ Ignite اینتل بود، شروع به همکاری کردند. این زوج تحت یک توافق تجاری به همکاری خواهند پرداخت و بهینه سازی حجم کار در استقرار Xeon را بهبود می بخشد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که Mobileye، توسعه دهنده خودروهای خودران متعلق به اینتل، در میان مشتریان Granulate است.

سایر کاربران عبارتند از شرکت اطلاعات بازاریابی Singular، سازنده محصولات تبلیغات دیجیتال Perion و شرکت نرم افزار Start.io.

Asaf Ezra، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Granulate گفت: “به عنوان بخشی از اینتل، Granulate قادر خواهد بود قابلیت های بهینه سازی مستقل را به مشتریان بیشتری در سطح جهانی ارائه دهد و به سرعت عرضه خود را با کمک 19000 مهندس نرم افزار اینتل گسترش دهد.”

این داستان در اصل در AI Business، یک نشریه خواهر مرکز داده دانش ظاهر شد.