اگر کاهش نرخ در سال 2024 اتفاق نیفتد، سرنوشت S&P 500 چیست؟

تغییر در احساسات پیرامون وال استریت محسوس بوده است زیرا تورم سرسخت همچنان از فروکش خودداری می کند. \n

به دنبال چشم انداز پررونق دسامبر و انتظار در میان برخی از افراد مبنی بر اینکه کاهش نرخ بهره ممکن است در ماه مارس رخ دهد، بازارها اکنون مجبور هستند به این احتمال واقعی که ممکن است اصلاً کاهشی در سال جاری وجود نداشته باشد، واکنش نشان دهند. اما چگونه یک سناریوی طولانی‌تر برای S&P 500 تأثیر می‌گذارد؟

مارس به عنوان یک مرحله خوش بینانه برای شروع تغییر فدرال رزرو به یک سیاست پولی ضعیف در حالی که نبرد علیه تورم همچنان پیروز می شد، مشخص شده بود. در عوض، ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماه مارس بود که باعث نگرانی در سراسر وال استریت شد.

\ تورم CPI از انتظارات برای ارسال یک فراتر رفت افزایش 3.5 درصدی در قیمت مصرف کننده برای سال منتهی به مارس. اگرچه وزن آن کمی بالاتر از پیش‌بینی 3.4 درصدی بود، اما سرفصل‌ها واضح بودند: تورم بالا به سرعت به جایی نمی‌رسد.

S&P 500 با عقب نشینی شدید از دوره رشد ثابتی که از اواخر اکتبر 2023 آغاز شد، به این خبر واکنش نشان داد و نسبت به اوج 5254.35 در 28 مارس بیش از 5 درصد کاهش داشت.

به دنبال کاهش، تضاد بین شروع خوش بینانه سه ماهه اول 2024 و سه ماهه دوم بسیار ناگوار است. در حالی که S&P 500 رشدی را ثبت کرد بیش از 10 درصد در سه ماهه اول،…