اگر تغییر میزبانی وب بر سئو تأثیر می گذارد، گوگل پاسخ می دهد

گری ایلیس از گوگل پاسخ داد که آیا تغییر پلت فرم های میزبانی وب می تواند منجر به نتایج منفی برای رتبه بندی و سئو شود. این یک سوال منطقی است زیرا انتقال یک سایت به یک میزبان وب جدید شامل عوامل فنی متعددی است که می تواند اشتباه کند و بلافاصله تأثیر منفی داشته باشد.

تغییر میزبان وب سایت به چه معناست؟

تغییر میزبان وب می تواند پیچیده باشد، اما اگر سایت فقط یک سایت وردپرس معمولی است، مهاجرت به یک میزبان جدید نسبتا آسان است، به خصوص اگر از افزونه ها استفاده می کنید.

اما اگر قبلاً با مدیریت پایگاه داده وب سایت با برنامه هایی مانند phpMyAdmin آشنا هستید و می دانید چگونه از یک نرم افزار SFTP استفاده کنید، حتی انجام یک انتقال دستی چندان دشوار نیست.

پاسخ گری ایلیس به انجام آن اشاره دارد.از طریق کتاب” که در واقع بسیار زیاد است و اگر قبلاً این کار را انجام نداده باشید می تواند بسیار زیاد باشد.

آیا تغییر میزبانی وب سایت بر سئو تاثیر می گذارد؟

سوالی که پرسیده شد این است:

شرکت من در حال بررسی تغییر میزبان برای وب سایت ما است. آیا تغییر تأثیر منفی و ماندگاری بر رتبه‌بندی سئوی ما خواهد داشت؟»

گری ایلیس از گوگل پاسخ داد:

“اگر کارها را طبق کتاب انجام می دهید، به این معنی که وب سایت همچنان قابل حل است و زمان خرابی واقعی حداقل است، تغییر میزبان نباید تاثیر منفی بر رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل داشته باشد.”

دو چیز که باید به آن توجه داشته باشید

پاسخ گری ایلیز فرض می کند که میزبان وب جدید به خوبی پلت فرم میزبانی وب قدیمی است. بدیهی است که کاهش رتبه میزبانی وب ممکن است با نتایج منفی جزئی تا عمده همراه باشد.

گری دو عامل را ذکر کرد که باید به آنها توجه داشت:

  1. دامنه وب سایت حل می شود
  2. زمان توقف حداقل است

1. وب سایت قابل حل است

این اشاره به نحوه ترجمه نام دامنه به آدرس IP است که با محل میزبانی وب سایت مطابقت دارد. این معمولاً به معنای دریافت اطلاعات سرورهای نام (NS) از پلتفرم میزبانی وب سایت جدید است که فایل های سایت در آن قرار دارند و به روز رسانی آن در ثبت کننده نام دامنه. علاوه بر این، A Record (آدرس رکورد) باید آدرس IP صحیح را برای فضای میزبانی وب جدید (و سایر ورودی های مربوط به ایمیل) منعکس کند.

2. زمان توقف حداقل است

باور کنید یا نه، وب سایت شما ممکن است هفته ها از کار بیفتد و تا زمانی که دوباره بازگردد، همه چیز دقیقاً همان چیزی است که قبلاً بود، برای همیشه رتبه بندی را از دست نخواهد داد. من این را از تجربه شخصی می دانم زیرا 25 سال است که وب سایت ها را راه اندازی کرده ام. به عنوان مثال، چند بار بود که یکی از وب‌سایت‌های من به دلیل خرابی هارد دیسک در میزبان وب اختصاصی، تنظیمات نادرست که باعث 500 خطا می‌شد و مجبور به آفلاین کردن یک وب‌سایت برای رفع فایل‌های هک شده بود، از کار افتاد.

یک سایت می‌تواند پس از چند هفته از کار افتادن بهبود یابد و طبق تجربه من، چند هفته طول می‌کشد تا Google دوباره بخزد و همه صفحات وب را دوباره به صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) اضافه کند.

پاسخ را در ساعت 7:58 دقیقه در یوتیوب گوش دهید:

همچنین ببینید: راهنمای شما برای انواع هاست برای وب سایت وردپرس شما

تصویر ویژه توسط Shutterstock/New Africa