انویدیا نوعی سخت افزار جدید AI را برای مراکز داده عرضه می کند

دوشنبه ، در اولین روز رویداد GTC Nvidia GTC Spring 2021 ، همه نگاه ها به اعلام اولین پردازنده مرکزی Nvidia با رمز رمز “Grace” معطوف شد و به همین ترتیب. Grace شلیک مستقیم به سهم بازار پردازنده x86 اینتل است ، که دهه هاست بر مرکز داده تسلط دارد. مزیت عملکرد با کاربردهای هوش مصنوعی یکی از معدود ویژگی های برجسته جدیدترین تراشه های سرور Ice Lake اینتل است ، اما اگر به Nvidia اعتقاد داشته باشید ، پردازنده مرکزی آینده آن با مدل های AI به راحتی عملکرد Ice Lake را پشت سر می گذارد.

مقاله ما در مورد پردازنده گرافیکی Nvidia Grace را اینجا بخوانید. در همین حال ، در اینجا آنچه دیگر محصولات جدید نرم افزاری سخت افزاری و زیرساختی هوش مصنوعی برای مراکز داده Nvidia در اجلاس این هفته اعلام کرده است ، ارائه شده است.

Nvidia BlueField DPU ، یک شتاب دهنده زیرساختی Data Center

یکی از مفاهیم جدید انویدیا در سخت افزار هوش مصنوعی برای مراکز داده ، BlueField DPU (واحد پردازش داده) برای مراکز داده است که اولین بار در آخرین GTC ، در اکتبر 2020 نشان داده شد. روز دوشنبه این شرکت از BlueField-3 ، DPU که به گفته آن طراحی شده ، رونمایی کرد به طور خاص برای “هوش مصنوعی و محاسبات شتاب”.

مانند پردازنده های گرافیکی انویدیا ، DPU های آن شتاب دهنده هستند ، به این معنی که هدف آنها بارگیری محاسبات سنگین از پردازنده یک سیستم است ، و ظرفیت بیشتری برای مقابله با سایر کارها برای پردازنده دوم دارد. DPU توسط تراشه های Arm تأمین می شود.

Nvidia DPUs ، مبتنی بر BlueField SmartNICs توسط Mellanox (خریداری شده توسط انویدیا در سال 2019) ، مواردی مانند شبکه تعریف شده توسط نرم افزار ، مدیریت ذخیره سازی و بارهای امنیتی را به خود اختصاص می دهد. همچنین سرانجام انتظار می رود که از طریق مشارکت با VMware به عنوان بخشی از پروژه Monterey VMware ، مجازی سازی سرور را بارگیری کنند.

انویدیاانویدیا BlueField-3 DPU

انویدیا BlueField-3 DPU

انویدیا گفت که انتظار می رود اوایل سال آینده نمونه برداری را آغاز کند ، BlueField-3 اولین 400GbE DPU در جهان است. 10 برابر سریعتر از مدل قبلی خود ، BlueField-2 است که سال گذشته اعلام شد و این هفته به طور گسترده در دسترس قرار گرفت.

همچنین از این هفته DOCA در دسترس است ، پلتفرم نرم افزاری شرکت برای ساخت برنامه های زیرساختی که از BluePield DPU استفاده می کنند.

Nvidia DGX SuperPOD ، اکنون یک ابر خصوصی برای رایانش هوش مصنوعی است

BlueField-2 DPU پشتیبانی از قابلیت جدید جدید را در نسل بعدی سخت افزار Nvidia DGX SuperPOD AI پشتیبانی می کند. SuperPOD اساساً یک ابر کامپیوتر AI با کلید در دست است ، متشکل از 20 یا بیشتر سرورهای Nvidia DGX.

این شرکت گفت ، از طریق Nvidia Base Command ، نرم افزار جدید دیگری که در GTC اعلام شده است ، DGX SuperPOD می تواند به عنوان یک ابر خصوصی عمل کند و زیرساخت های رایانه ای را ارائه دهد که توسط چندین کاربر جدا از یکدیگر قابل اشتراک باشد.

چارلی بویل ، معاون اصلی و مدیر کل سیستم های DGX در انویدیا ، “اولین ابررایانه ابر بومی جهان” این است که هفته گذشته آن را در یک کنفرانس ویدیویی پیش نمایش GTC با خبرنگاران توصیف کرد.

انویدیاNvidia DGX SuperPOD (پس زمینه) و DGX Station (جلو)

Nvidia DGX SuperPOD (پس زمینه) و DGX Station (جلو)

به طور سنتی ، محققی که باید از یک ابر رایانه در یک م institutionسسه استفاده کند ، باید یک فرایند درخواست رسمی را طی کند تا وقت خود را بر روی یک سیستم حفظ کند و کد خود را تأیید کند ، که این می تواند یک فرایند ترسیم شده باشد.

بویل توضیح داد ، با استفاده از Base Command ، کاربران می توانند به بخشی از ظرفیت DGX SuperPOD در صورت تقاضا دسترسی پیدا کنند ، دقیقاً مانند مشتریانی که از زیرساخت ابر عمومی استفاده می کنند.

وی گفت: “ما هم اكنون می توانیم به هر یك از این گره های ابر رایانه دسترسی ایمن چند ملكی دهیم.”

A30 و A10 ، سخت افزار AI برای توده ها

سرانجام ، انویدیا دو GPU مرکز داده جدید را با هدف مشتریان سازمانی معرفی کرد که از GPU های A100 بالای آن یعنی سخت افزار هوش مصنوعی نان و کره استفاده نمی کنند.

این پردازنده گرافیکی Nvidia A30 جدید برای “جریان اصلی هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها” است ، در حالی که GPU Nvidia A10 برای “گرافیک های مجهز به هوش مصنوعی ، ایستگاه های کاری مجازی و محاسبات و گرافیک های مخلوط” است.

انویدیاارائه سرور EGX دارای Nvidia

ارائه سرور EGX دارای Nvidia

انویدیا با فروشندگان اصلی سرور سازمانی ، که اکنون سرورهای “دارای گواهینامه Nvidia” را با GPU های جدید اصلی ارائه می دهند ، همکاری می کند. فروشندگان Atos ، Dell Technologies ، Gigabyte ، H3C ، Inspur ، Lenovo ، QTC و Supermicro هستند. بر اساس اعلامیه ، ممکن است بعداً فروشندگان بیشتری به لیست اضافه شوند.

با توجه به اینكه زیرساخت های هوش مصنوعی بیشتر در دسترس شركت های سنتی قرار می گیرند ، این سرورها مجوز اجرای مجموعه نرم افزار Nvidia AI Enterprise را دارند كه منحصراً برای VMware vSphere 7 ساخته شده است.