انویدیا در میان رونق هوش مصنوعی به ارزش بازار 3 تریلیون دلاری می رسد

این مقاله در ابتدا در AI Business ظاهر شد.

انویدیا با پشت سر گذاشتن اپل به دومین شرکت با ارزش جهان با ارزش بازار بیش از 3 تریلیون دلار تبدیل شد.

ارزش این شرکت به دنبال اعلامیه های سالانه افزایش یافت رویداد Computex.

سهام انویدیا 6.91 درصد بالاتر از سهام شرکت 10 برای یک افزایش یافت. تقسیم سهام از 7 ژوئن موثر است.

ارزش این شرکت در حال حاضر 3.01 تریلیون دلار است که در می 2023 به ارزش بازار یک تریلیون دلار رسیده است.

«انقلاب صنعتی بعدی آغاز شده است، شرکت‌ها و کشورها با انویدیا همکاری می‌کنند تا مراکز داده سنتی تریلیون دلاری را به محاسبات شتاب‌دهنده تغییر دهند و نوع جدیدی از مرکز داده بسازند: کارخانه های هوش مصنوعیجنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل انویدیا در طی تماس اخیر این شرکت گفت: برای تولید یک کالای جدید: هوش مصنوعی.

این سازنده تراشه اکنون پس از مایکروسافت از نظر ارزش بازار در رتبه دوم قرار دارد و هر دو غول فناوری شاهد افزایش قیمت سهام خود به دلیل سرمایه گذاری در هوش مصنوعی مولد هستند.

اگرچه ممکن است انویدیا برای مدت طولانی جایگاه دوم خود را حفظ نکند. اپل در هفته آینده میزبان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خواهد بود و تیم کوک، مدیرعامل این شرکت قول داده است که این شرکت “سرمایه گذاری قابل توجهی” در هوش مصنوعی مولد انجام خواهد داد.

انویدیا در اوایل دهه 1990 شروع به طراحی تراشه های رایانه شخصی برای گرافیک بازی های ویدیویی کرد. بیش از سه دهه بعد، این شرکت در حال ساخت سخت‌افزاری برای تقویت بارهای کاری هوش مصنوعی است و کسب‌وکارها در سراسر جهان پردازنده‌های گرافیکی خود را برای آموزش و اجرای پروژه‌های هوش مصنوعی تولید می‌کنند.

مربوط:آیا کارخانه‌های هوش مصنوعی برای یک مستاجر می‌توانند آخرین روند مرکز داده باشند؟

پردازنده‌های گرافیکی متمرکز بر مرکز داده‌اش با تقاضای شدید این شرکت مواجه شده‌اند 900 تن تراشه هوش مصنوعی ارسال کرد تنها در یک چهارم سال 2023، علیرغم مواجهه با محدودیت های صادراتی به یکی از بزرگترین بازارهای خود یعنی چین.

مدیر عامل شرکت هوانگ اوایل این هفته در کامپیوتکس گفت سخت‌افزار محاسباتی شتاب‌دهنده این شرکت، آینده را دوباره تعریف خواهد کرد.

این شرکت اکنون در حال کار بر روی چیزی است که هوانگ آن را “ریتم یک ساله” می نامد و قصد دارد تا سال 2027 هر سال یک GPU جدید قدرتمند راه اندازی کند. واحدهای بلک ول انویدیا در سال 2025 عرضه خواهند شد.


Source link