انویدیا در فروش است و کتی وود خریدار بزرگ است | دانش مرکز داده

بازگشت سرمایه‌های قابل معامله در بورس کتی وود ممکن است تا حدی به سهام فناوری با سرمایه‌های کلان آسیب‌دیده بستگی داشته باشد که مدت‌ها مورد علاقه او بوده است – شرکت Nvidia.


بر اساس افشای معاملات روزانه این شرکت، ETFهایی که توسط ARK Investment Management LLC حامی سهام رشد کنترل می‌شوند، در حال بارگیری سهام انویدیا هستند و در ماه سپتامبر بیش از 400000 سهام خریداری کرده‌اند. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، صندوق‌های ARK تا 30 ژوئن بیش از 675000 سهام در اختیار داشتند.

سهام انویدیا در سال جاری 55 درصد سقوط کرده است که بزرگترین افت در میان سهام فناوری با ارزش بازار 100 میلیارد دلار یا بیشتر است. رشد فروش در زمانی که ارزش گذاری برای شرکت هایی که به سرعت در حال توسعه هستند تحت فشار شدید در بحبوحه افزایش نرخ های بهره قرار گرفته اند، کاهش یافته است. سهام در روز دوشنبه 19 سپتامبر 0.5 درصد افزایش یافت.

این باعث شد سهام نسبت به سال گذشته که ارزش بازار آن به یک تریلیون دلار صعود می‌کرد ارزان‌تر باشد. با این حال، با 32 برابر درآمد پیش بینی شده، هنوز قیمت آن بالاتر از میانگین آن در دهه گذشته است.

وود مدت‌هاست که از طرفداران انویدیا بوده است که پردازنده‌های گرافیکی آن در رایانه‌های شخصی و برای کارهای محاسباتی پیچیده مورد نیاز برای هوش مصنوعی استفاده می‌شوند. سهام شرکت مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا از زمانی که ARK در سال 2014 شروع به کار کرد، همراه با شرکت سازنده خودروهای الکتریکی تسلا، بخشی از سبد سهام او بوده است.

با این حال، عقیده ARK در برخی مواقع متزلزل شده است. این شرکت نزدیک به 300000 سهام انویدیا را در 23 آگوست فروخت، یک روز قبل از گزارش درآمدهای سازنده تراشه که در آن پیش بینی درآمد سه ماهه آن حدود 1 میلیارد دلار کمتر از میانگین تخمین وال استریت بود. نمایندگان ARK به سوالاتی که به دنبال اظهار نظر بودند، پاسخ ندادند.

گرگ تیلور، مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت Purpose Investments Inc می گوید: انویدیا یک شرکت با کیفیت است و اگرچه در اوایل امسال گران بود، اما اصلاحات آن را در این سطوح بسیار جذاب به نظر رساند.

علاقه وود به انویدیا نعمت بزرگی بود زیرا سهام از حدود 4 دلار در ابتدای سال 2014 به بیش از 330 دلار در اواخر سال 2021 رسید، زمانی که ارزش بازار انویدیا به بیش از 800 میلیارد دلار رسید. با این حال، امسال سهام با افت زیادی مواجه شده است. انویدیا نسبت به رکورد 29 نوامبر 60 درصد سقوط کرده است و در طول مسیر حدود 500 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را کاهش داده است.

البته، وود مورد انتقاد قرار گرفته است، زیرا سبد سهام او با شرایط اقتصادی که به طور نامتناسبی بر سهام با رشد بالا و ارزش بالایی که او تمایل دارد، تحت فشار قرار گرفته است، ضربه خورده است. ETF شاخص 8 میلیارد دلاری ARK Innovation او امسال 55 درصد کاهش یافته است.

در مورد انویدیا، وال استریت برآوردهای درآمد خود را کاهش داده است. بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، پیش‌بینی‌ها برای سود سال 2023 بر اساس اصول پذیرفته‌شده حسابداری، در سه ماه گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته است.