اندیشکده از ایالات متحده می‌خواهد که حتی در مورد تراشه‌ها با چین سخت‌تر شود | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – یک اندیشکده برجسته در گزارشی جدید اعلام کرد که ایالات متحده و متحدانش باید فراتر از جلوگیری از دسترسی چین به تجهیزات پیشرفته ساخت تراشه و همچنین محدود کردن فناوری های نیمه هادی قدیمی تر عمل کنند.

به گفته شتابدهنده سیاست سیلورادو مستقر در واشنگتن، چین در حال ایجاد ظرفیت تولید انبوه تراشه های به اصطلاح بنیادی است که اجزای کمتر پیچیده ای هستند که در همه چیز از خودرو گرفته تا تلفن استفاده می شوند. اکنون، سیلورادو هشدار می دهد، ابرقدرت آسیایی نشانه هایی از کاهش قیمت رقبای غربی خود در این بازار را نشان می دهد.

دیمیتری آلپروویچ، رئیس سیلورادو، گفت: این نگرانی را افزایش می‌دهد که سازندگان تراشه‌های چینی می‌توانند رقبای خارجی را از بین ببرند و تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی ایالات متحده است. در حالی که این نیمه هادی های اساسی – که گاهی اوقات تراشه های قدیمی نامیده می شوند – در لبه بالایی نیستند، آنها هنوز به طور گسترده در پیشرفته ترین تلفن های هوشمند، مراکز داده و فناوری نظامی استفاده می شوند.

آلپروویچ که گروهش خود را سازمانی دو حزبی متمرکز بر تجارت، اقتصاد و فضای سایبری توصیف می کند، گفت: «اکثریت قریب به اتفاق تراشه ها – تقریباً همه تراشه هایی که وارد سیستم های تسلیحاتی می شوند – تراشه های اساسی هستند. بنابراین، اگر نگران اتکا به تراشه‌های اساسی چین در حساس‌ترین سیستم‌های تسلیحاتی ما هستید، فکر می‌کنم این یک مورد امنیت ملی است.»

مطالب پیشنهادی  اینتل امروز پس از 4 تاخیر Sapphire Rapids را معرفی کرد | دانش مرکز داده

اگرچه ایالات متحده سال گذشته خرید تراشه های چینی خاص را برای استفاده دولتی یا نظامی ممنوع کرد، اما این امر تا سال 2027 اجرایی نمی شود.

آلپروویچ گفت، هنگامی که چین ظرفیت تراشه های اساسی را ایجاد کرد، شرکت ها می توانند از این دانش برای تولید مدل های پیشرفته تر استفاده کنند. این شامل انواع فناوری هایی است که ایالات متحده در تلاش است تا از دست پکن دور نگه دارد. او به شرکت تولید نیمه هادی تایوان اشاره کرد که دهه ها پیش با نیمه هادی های قدیمی شروع به کار کرد و اکنون 90 درصد از پیشرفته ترین تراشه های جهان را تولید می کند.

آلپروویچ گفت که در اوج همه‌گیری کووید، کمبود تراشه‌های اساسی بود که خودروسازان و غول‌های فناوری مانند شرکت اپل را متحیر کرد و اهمیت این نیمه‌رساناها را برجسته کرد.

بر اساس گزارش سیلورادو، برخی از تراشه‌های پایه چینی در حال حاضر 20 تا 30 درصد ارزان‌تر از عرضه‌های رقبای خارجی هستند. بر اساس نموداری در گزارش منتسب به Minsheng Securities، در مقطعی در سال 2022، تراشه‌ساز چینی GigaDevice Semiconductor Inc. تنها یک چهارم مبلغی را که STMicroelectronics NV برای محصولات مشابه در چین درخواست می‌کرد، دریافت می‌کرد.

ایالات متحده و متحدان اروپایی اش نگران هستند که چین در نهایت بتواند این تراشه های ارزان تر را در بازار جهانی رها کند یا از آنها به عنوان اهرم سیاسی استفاده کند. اما تاکنون، دولت بایدن تلاش‌های سیاسی خود را فقط بر پیشرفته‌ترین تراشه‌ها و تجهیزات متمرکز کرده است – فناوری که بیم آن دارد چین را به برتری نظامی برساند.

مطالب پیشنهادی  Open19 ، استاندارد مرکز داده LinkedIn-Born Data ، قانون دوم را آغاز می کند

سیلورادو گفت: برای مقابله با کاهش قیمت قبل از اینکه خیلی دیر شود، ایالات متحده باید از ابزارهای بررسی سرمایه گذاری و تحقیق تجاری – و همچنین جمع آوری اطلاعات قیمت و محصول بهتر – برای دفاع از سازندگان تراشه در آمریکا و کشورهای متحد استفاده کند. این گزارش همچنین پیشنهاد می‌کند که ایالات متحده از کنترل‌های صادراتی برای محدود کردن محموله‌های فناوری ساخت تراشه، نه فقط برای تراشه‌های پیشرفته، بلکه برای انواع قدیمی‌تر نیز استفاده کند.

در حالی که این اجزا اغلب تراشه‌های قدیمی نامیده می‌شوند، این یک نام اشتباه است. نیمه هادی ها بر روی ماشین هایی ساخته می شوند که از فناوری های تولید قدیمی استفاده می کنند، اما طرح های آنها اغلب کاملاً جدید است. آنها در مقادیر بسیار گسترده‌تری نسبت به پیشرفته‌ترین تراشه‌ها استفاده می‌شوند، زیرا طی سال‌ها یا حتی دهه‌ها در طیف وسیعی از محصولات گنجانده شده‌اند.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده گفته است که ایالات متحده از “همه ابزارهایی که در اختیار دارد” برای رسیدگی به دامپینگ یا سایر مسائل اقتصادی مربوط به نیمه هادی های کمتر پیچیده استفاده خواهد کرد. او گفت اما کنترل صادرات روی میز آن محصولات نیست.

«اگر آن‌ها یارانه‌های دولتی زیادی برای چیپ‌های قدیمی داشته باشند و بازار را با تراشه‌های ارزان‌قیمت پر کنند، بازار را مخدوش می‌کند. این همان کاری است که دیدید چین با فولاد و آلومینیوم انجام می دهد. من کاملاً واضح بودم که این نوع انحراف بازار یک زمین بازی برابر نیست.»

آلن استیوز، معاون وزیر بازرگانی ایالات متحده در امور صنعت و امنیت نیز اشاره کرده است که تعرفه ها ممکن است ابزار بهتری نسبت به کنترل صادرات در برخورد با مسائل مربوط به تراشه های قدیمی چین باشد.

مطالب پیشنهادی  آخرین قربانی کریپتو، شرکت مرکز داده محاسبه شمال | دانش مرکز داده

او گفت: «ابزارهای دیگری برای گرفتن پس از تخلیه وجود دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور