انتخاب سایت مرکز داده: چرا مراکز داده به اسپانیا نقل مکان می کنند | دانش مرکز داده

برای چندین دهه، شهرهای فرانکفورت، لندن، آمستردام و پاریس (FLAP) بر بخش مرکز داده اروپا تسلط داشتند. اما اسپانیا به سرعت در حال عقب‌نشینی است – و ارائه‌دهندگان خدمات ابری و کلوها در سراسر جهان به آن توجه می‌کنند. آنها در حالی که صنعت مرکز داده اسپانیا به رشد و شکوفایی خود ادامه می دهد، این سمت از شبه جزیره ایبری را در نظر گرفته اند.

با توجه به الف گزارش تحقیقات و بازار، “اسپانیا یکی از بازارهای پیشرو مرکز داده ثانویه در اروپا است.” بارسلونا و مادرید پایتخت کشور به عنوان سایت های اصلی ساخت و ساز مرکز داده عمل می کنند و مادرید به عنوان یک مکان با سرمایه گذاری بالا در حال ظهور است.

برترین مراکز داده در اسپانیا ساخته شده است

اسپانیا به سرعت در حال تبدیل شدن به یک رقیب پیشرو برای انتخاب سایت مرکز داده است. در اینجا جدیدترین ساخت‌ها یا اعلامیه‌های مرکز داده در اسپانیا آمده است:

چرا اسپانیا یک نقطه داغ برای انتخاب سایت مرکز داده است؟

بنابراین چه چیزی پشت موج افتتاح مرکز داده در اسپانیا وجود دارد؟ برای مثال، موقعیت جغرافیایی کشور آن را به یک پل اتصالی ایده‌آل برای منطقه EMEA تبدیل می‌کند و مزیتی را برای اپراتورهای مراکز داده که به فکر گسترش در آن مناطق هستند، ارائه می‌کند.

کریس نوبل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Cirrus Nexus، پلتفرمی که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تأثیر کربن ردپای ابر خود را مدیریت کنند، گفت: «از دیدگاه استراتژیک، ارائه‌دهندگان خدمات عمده به دنبال تضمین تداوم خدمات با تنوع جغرافیایی عملیات خود هستند.

اسپانیا همچنین در حال افزایش اتصال کابلی زیردریایی خود است – از کابل زیردریایی EllaLink که آمریکای جنوبی و اروپا را به هم متصل می کند به کابل گریس هاپر گوگل که ایالات متحده، بریتانیا و اسپانیا را به هم متصل می کند و پروژه کابل زیردریایی 2Africa متا. این اتصالات تأخیر کمتر، پهنای باند بالاتر و بهبود عملکرد شبکه را برای مراکز داده امکان پذیر می کند.

به طور مشابه، صنعت مرکز داده اسپانیا توسط طرح های دیجیتالی سازی دولت اسپانیا پشتیبانی می شود. اسپانیا دیجیتال 2026به عنوان مثال، یک نقشه راه برای ارائه پوشش پهنای باند برای 100٪ جمعیت کشور و ترویج فناوری 5G در سراسر کشور تعیین می کند.

علاوه بر این، تعهد اسپانیا به انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند برای ارائه‌دهندگان خدمات ابری و شرکت‌هایی که پایداری را اولویت اصلی خود می‌دانند، جذابیت بزرگی داشته باشد. در حالی که سایر کشورهای اروپایی به دلیل وقوع جنگ در اوکراین با کمبود انرژی مواجه هستند، هنوز ظرفیت انرژی قابل توجهی در اسپانیا وجود دارد که اتفاقاً تولیدکننده بزرگ انرژی های تجدیدپذیر نیز می باشد – معیاری کلیدی پایداری برای ساخت مراکز داده جدید. جو کیپس، مدیر عامل LiquidStack، شرکتی که راه حل های خنک کننده مایع را برای مراکز داده ارائه می دهد، گفت. کشور به دنبال آن است انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2030 74 درصد از ترکیب انرژی را شامل می شود و به دنبال آن است که تا سال 2050 کربن خنثی شود.نوبل گفت: “به طور بالقوه اسپانیا را به یکی از تمیزترین و کم مصرف ترین مناطق مرکز داده در اروپا تبدیل می کند.”

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  نرم افزار متن باز در شرکت مدرن | دانش مرکز داده