امنیت و اصالت NFTها

توکن‌های غیرقابل تعویض نشان‌دهنده یک پیشرفت جدید و هیجان‌انگیز در دنیای دارایی‌های دیجیتال است که افراد زیادی را هیجان زده کرده است. در میان این افراد، هکرهایی وجود دارند که تاکنون در بهره برداری از طیفی از آسیب پذیری ها موفق بوده اند.

از همان ابتدا مشکوک به نظر می رسید. این حراج یک NFT از یک هنرمند مشهور – بنکسی – ارائه می کرد که قبلاً کار خود را به عنوان NFT نفروخته بود. خریدار – که با نام Pranksy شناخته می شود – فکر می کند که ممکن است یک فرصت طلایی باشد، به خصوص که NFT قانونی به نظر می رسد زیرا به وب سایت هنرمند پیوند داده شده است. وقتی پیشنهاد پرانکسی که بیش از 300000 دلار بود بلافاصله پذیرفته شد، او متوجه شد که این یک تقلب است. و حق داشت.

در حالی که کلاهبرداری در دنیای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) غیر معمول نیست، این یکی به دلیل پایان جذابش متمایز شد. پولی که از طریق این طرح به سرقت رفته بود به خریدار بازگردانده شد. وقتی در مقاله ای که در سپتامبر گذشته منتشر شد، پرسیده شد روزنامه گاردین چه چیزی ممکن است انگیزه کلاهبرداری باشد، پرانکسی پیشنهاد کرد که کلاهبردار ممکن است سعی کرده است «آسیب‌پذیری‌ها را با اعتبارسنجی در NFT‌ها افشا کند».

چینک ها در بلاک چین

همانطور که داستان ساختگی بنکسی نشان می دهد، در مورد امنیت و اعتبار NFT ها آسیب پذیری هایی وجود دارد. با توجه به اینکه شوخی …

Source link