امنیت فیزیکی را تقویت کنید تا زمان کار مرکز داده خود را افزایش دهید | دانش مرکز داده

رشد داده‌ها که توسط جریان، محتوای تولید شده توسط کاربر، خرید آنلاین و سایر نتایج تحول دیجیتال هدایت می‌شود، به خوبی مستند شده است. این رشد بر صنعت مرکز داده همراه با ادغام ها و اکتساب ها، دستورات نظارتی در حال تغییر سریع و تهدیدات سایبری در حال تحول تأثیر گذاشته است – که همگی زمان آپدیت را به چالش می کشند.

خواه با نقض امنیت فیزیکی یا حمله سایبری مواجه شوید، توقف فعالیت‌ها می‌تواند میلیون‌ها خسارت به کسب‌وکار شما، از دست دادن قراردادهای مشتری و هزینه‌های عدم رعایت آن تمام شود. طبق گزارش موسسه Uptime تجزیه و تحلیل قطعی 2022، عواقب و هزینه خرابی در حال بدتر شدن است، به طوری که 60٪ از خرابی ها در حال حاضر منجر به حداقل 100000 دلار ضرر در کل می شود. آنها همچنین دریافتند که هنگامی که قطعی های عمده رخ می دهد، بیش از 85 درصد از حوادث ناشی از عدم رعایت رویه ها یا نقص در خود فرآیندها است.

مراکز داده به همه جنبه های کسب و کار نگاه می کنند تا زمان خرابی را کاهش دهند. یکی از مناطقی که اغلب نادیده گرفته می شود، سیستم های امنیتی فیزیکی است. یکپارچه سازی نظارت تصویری، کنترل دسترسی، تشخیص پلاک خودرو، تشخیص نفوذ و موارد دیگر بر روی یک پلت فرم واحد می تواند امنیت، فعالیت های انطباق و عملیات را متمرکز کند تا حداکثر زمان و کارایی را تضمین کند.

در حالی که توراه‌حل‌های امنیتی یکپارچه در حال حاضر توسط شرکت‌ها، دولت‌ها و مراکز داده برتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیاری دیگر هنوز در حال کار برای ادغام سیستم‌های قدیمی متفاوتی هستند که یا در طول زمان ساخته شده‌اند یا از طریق یکپارچه‌سازی به ارث رسیده‌اند.

ادغام یکپارچه سازی نیست

گردآوری راه حل های امنیتی فیزیکی جداگانه از طریق یکپارچه سازی با استفاده از کیت های توسعه نرم افزار (SDK) یا برنامه نویسی رابط برنامه نویسی کاربردی (API) اغلب به صورت سطحی انجام می شود. اینجاست که محدودیت های ادغام شروع به نشان دادن می کند. هدف یک اپراتور امنیتی تنها دسترسی نیست، بلکه عمل است. آنها ممکن است بخواهند قفل دری را که در آن شخصی با مشکل مواجه است، باز کنند، یا برای بررسی اینکه چرا شخصی در تلاش است به یک منطقه خاص دسترسی پیدا کند، یک تماس با یک دستگاه مخابره داخلی برقرار کند. با یک سیستم یکپارچه، داده ها متمرکز نیستند، بنابراین کاربران همچنان باید بین سیستم ها جابجا شوند تا اقدام کنند. با هر ضامن، فرصتی برای خطا وجود دارد.

وقتی سیستم ها واقعاً یکپارچه هستند، داده های هر یک در یک پلت فرم یکپارچه جاسازی شده است. داده ها نه تنها به عنوان بخشی از فعالیت های روزانه آنها به طور یکپارچه به کاربران ارائه می شود، بلکه این اطلاعات نیز تجزیه می شوند تا فقط رویدادهای عملی مورد توجه کاربران قرار گیرد. سایر داده‌ها یا در پس‌زمینه نگهداری می‌شوند یا به‌طور بی‌صدا از طریق گردش کار خودکار با آنها برخورد می‌شود. در آن نقطه، اطلاعات به آرامی در سراسر راه حل جریان می یابد و توجه و تلاش اپراتور را بهینه می کند – و از طریق اتوماسیون خطاهای انسانی را کاهش می دهد.

Unification تمام اجزای سیستم امنیتی را به طور یکپارچه در یک پلتفرم نرم افزاری واحد با یک رابط کاربری گرد هم می آورد، به گونه ای که می تواند مدیریت امنیت فیزیکی را به شدت بهبود بخشد. به علاوه، یکپارچگی می‌تواند دنیای جدیدی از جمع‌آوری و استفاده از هوش تجاری عملی را بگشاید که می‌تواند عملیات مرکز داده را تا حد زیادی بهبود بخشد.

نحوه استفاده از یک پلت فرم امنیتی یکپارچه برای کاهش خطرات

اجرای و مدیریت سرورها در حالی که حملات سایبری را کاهش می‌دهد و سازگار باقی می‌ماند، دشوارتر و گران‌تر می‌شود. چگونه می‌توانید تعداد فزاینده‌ای از دارایی‌ها را در چندین سایت ایمن کنید و در عین حال جلوتر از تهدیدات و مقررات جدید باشید؟ چگونه اطمینان حاصل می کنید که تیم امنیتی شما در محدوده های نظارتی عمل می کند و با چه سرعتی می توانید شواهد را با سهامداران به اشتراک بگذارید؟ در اینجا برخی از روش هایی که یک پلت فرم امنیتی یکپارچه می تواند به شما در به حداکثر رساندن زمان کار کمک کند، آورده شده است.

دمای اتاق سرور خود را حفظ کنید – یکپارچه سازی سنسورهای دمای HVAC در پلت فرم امنیتی شما می تواند به شما کمک کند به راحتی نیازهای خنک کننده مرکز داده خود را نظارت کرده و به آنها پایبند باشید.

رویه های عملیاتی استاندارد (SOP) خود را دیجیتالی کنید – پاسخ های اپراتورهای خود را به رویدادها و حوادث از پیش تعریف شده با استفاده از SOP ها راهنمایی کنید. این می تواند به اطمینان از انطباق با الزامات مختلف نظارتی کمک کند.

خط مشی های حقوق دسترسی و قوانین انطباق را تعریف کنید – با استفاده از سیستم امنیتی خود برای مدیریت حقوق دسترسی، فقط به افرادی که دارای اعتبارنامه های خاص هستند اجازه ورود به مرکز داده خود را بدهید. اینها را می توان با توجه به نقش، گواهینامه های حرفه ای یا آموزش کارکنان، پیمانکاران و بازدیدکنندگان اختصاص داد.

بهینه سازی گزارش شواهد – با اعطای دسترسی ایمن به شواهد با کلیک یک دکمه در زمان صرفه جویی کنید. به سرعت مجوزهای کاربر را تعریف کنید تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات فقط با افراد مجاز به اشتراک گذاشته می شود.

مدرن کردن امنیت با کنترل دسترسی IP – ارتقاء از کلیدهای برنجی مکانیکی به سیستم های کلیدی هوشمند و بیومتریک. از یک کنترل دسترسی مدرن و مبتنی بر IP برای مدیریت همه آن استفاده کنید. ورودی ها و خروجی ها به مناطق محدود را ایمن تر کنید و کارمندان، پیمانکاران و بازدیدکنندگان را به راحتی مدیریت کنید.

امنیت محیطی را با ALPR گسترش دهید – با استفاده از فناوری تشخیص خودکار پلاک (ALPR) بدانید که کدام وسایل نقلیه همیشه در محل شما هستند. موجودی بلادرنگ وسایل نقلیه را در سایت خود دریافت کنید و ورود تعداد زیادی را به پلاک خودروها در لیست های تایید شده محدود کنید.

پوشش ویدئویی را به حداکثر برسانید – تصویر واضحی از حوادث دریافت کنید و تیم خود را برای واکنش سریع به تهدیدات توانمند کنید. برای گسترش پوشش در سایت های راه دور، از سهولت و راحتی نظارت تصویری ابری استفاده کنید.

مزاحمان را قبل از اینکه وارد محیط شما شوند، شناسایی کنید – از رادار، LiDar، تشخیص نفوذ حصار و تجزیه و تحلیل ویدئویی برای شناسایی متجاوزان احتمالی و پهپادهای فراتر از خط حصار استفاده کنید.

مدیریت نیازهای پهنای باند در حالی که امنیت تسهیلات شما را تضمین می کند و مطابق با آن باقی می ماند، می تواند چالش برانگیز باشد. یکپارچه سازی تمام جنبه های امنیت خود در یک راه حل به تیم ها دیدی جامع از تمام مکان های مرکز داده شما می دهد و به آنها کمک می کند تا تصمیمات بهتر و آگاهانه تری بگیرند که به کاهش زمان خرابی کمک می کند. شروع فرآیند گردآوری سیستم‌های متفاوت با هدف یکپارچه‌سازی، نه صرفاً یکپارچه‌سازی، به شما امکان می‌دهد بر روی سرمایه‌گذاری‌های موجود بنا کنید و تغییراتی را به روشی تکاملی ایجاد کنید.

مارک فیدر مدیر ملی، شرکت، در ژنتک. قبل از پیوستن به شرکت در 2007 او بود یک مدیر حساب ملی در یک شرکت بزرگ سیستم های امنیتی کانادایی.