افزایش 56 درصدی فروش ماهانه TSMC به دلیل کاهش سرعت فناوری Chip Giant Weathers | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت تولید نیمه هادی تایوان افزایش فروش 56 درصدی را در ماه اکتبر اعلام کرد که نشان می دهد بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی جهان همچنان با کاهش بیشتری در تقاضای لوازم الکترونیکی مقابله می کند.

این شرکت روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که درآمد از 134.5 میلیارد NT دلار در سال گذشته به 210.3 میلیارد NT (6.6 میلیارد دلار) افزایش یافته است. فروش از سال تا به امروز در TSMC که با کاهش ارزش دلار تایوان سود می برد، 44 درصد افزایش یافته است.

فروش لوازم الکترونیکی از گوشی‌های هوشمند به رایانه‌ها در حال کاهش است زیرا مصرف‌کنندگان در بحبوحه افزایش تورم و افزایش نرخ‌های بهره، هزینه‌های خود را محدود می‌کنند و تولیدکنندگان تراشه را تحت فشار قرار می‌دهند. این صنعت همچنین تحت تأثیر جنگ فناوری ایالات متحده و چین قرار گرفته است و واشنگتن محدودیت هایی را برای مقابله با جاه طلبی های چین و تلاش برای جذب پروژه های بیشتر به سواحل ایالات متحده اعمال کرد.

TSMC این هفته اعلام کرد که در حال آماده سازی برای کارخانه دیگری در ایالات متحده علاوه بر مجتمع 12 میلیارد دلاری است که قبلاً در آریزونا ساخته بود، که نشانه ای از اعتماد در طول رکود گسترده تر فناوری است. سایر سازندگان تراشه در ماه‌های اخیر هشدار داده‌اند که با افزایش موجودی‌ها و قطع سفارش‌ها توسط مراکز داده و همچنین مشتریان فناوری مصرف‌کننده، با بازار سخت‌تری مواجه هستند.

مطالب پیشنهادی  اپراتور مرکز داده Temasek در نظر دارد IPO 1 میلیارد دلاری: بلومبرگ | دانش مرکز داده

ماه گذشته، TSMC فروش بالاتر از حد انتظار را برای سه ماهه سوم گزارش کرد، حتی در شرایطی که شرکت رقیب سامسونگ الکترونیکس و سازنده پردازنده و تراشه گرافیکی ایالات متحده Advanced Micro Devices Inc. هر دو از برآوردها کوتاهی کردند.

سهام TSMC در سال جاری حدود یک سوم ارزش خود را از دست داده است که همچنین به دلیل نگرانی فزاینده سرمایه گذاران در مورد خطرات ناشی از چین تهاجمی تر نسبت به پایگاه اصلی این شرکت در تایوان آسیب دیده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور