افزایش فروش TSMC انتظارات گذشته در مورد رونق زیرساخت هوش مصنوعی

(بلومبرگ) — فروش شرکت تولید نیمه هادی تایوان در سه ماهه دوم با سریع ترین سرعت خود از سال 2022 افزایش یافت که به دلیل رونق هوش مصنوعی که مرکز داده را تقویت می کند سرمایه گذاری در سراسر جهان.

تنها تامین کننده انویدیا و پیشرفته ترین اپل چیپس گفت: درآمد ماه ژوئن به 207.9 میلیارد دلار NT (6.4 میلیارد دلار) رسیده است. این به معنای رشد 40 درصدی در سه ماهه ژوئن به 673.5 میلیارد NT دلار است، در مقابل میانگین پیش بینی برای افزایش 35.5 درصدی.

این رقم فروش پس از آن است که بزرگترین سازنده تراشه‌های قراردادی جهان با موجی از سرمایه‌گذاری در مراکز داده و دستگاه‌های مرتبط با هوش مصنوعی برای مدت کوتاهی به ارزش بازار یک تریلیون دلاری دست یافت.

کسب‌وکارها در سرتاسر جهان در حال رقابت برای خرید سخت‌افزاری مانند تراشه‌های Nvidia هستند زیرساخت پشتیبانی از هوش مصنوعی. این امر کارگزاران وال استریت را بر آن داشت تا اهداف قیمتی خود را برای TSMC بالا ببرند و با استناد به اقدام بالقوه سازنده تراشه برای دریافت هزینه بیشتر از مشتریان در سال 2025 به منظور افزایش بیشتر درآمد، اشاره کردند.

سفارشات تراشه‌های هوش مصنوعی به جبران فروش ضعیف گوشی‌های هوشمند کمک کرده است، که به تازگی در حال ظهور هستند. اپل همچنان بزرگترین مشتری TSMC مستقر در Hsinchu است.

TSMC و سایر سهام مرتبط با هوش مصنوعی در تایوان به افزایش بیش از 40 درصدی شاخص Taiex در 12 ماه گذشته، علیرغم نگرانی‌های گسترده در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی ایالات متحده و چین در اطراف جزیره کمک کرده‌اند.

مربوط:موانع خنک کننده، نوآوری های مرکز داده پیتر دو بوک از ARPA-E

با این حال، نگرانی‌های مربوط به ارزش‌گذاری، خوش‌بینی را نسبت به سرمایه‌گذار AI عزیز انویدیا کاهش می‌دهد. یک تحلیلگر نیو استریت ریسرچ در اوایل این هفته ارزش سهام را کاهش داد و گفت که ارزش آن کاملاً در حال افزایش است. سهام انویدیا در سال جاری 165 درصد افزایش یافته است که بیش از رشد تقریبا 240 درصدی در سال 2023 است.


Source link