اشکال زدایی Kubernetes: قسمت 1 – مقدمه و مفاهیم اصلی

در حالی که اشکال زدایی در یک IDE یا استفاده از ابزارهای ساده خط فرمان نسبتاً ساده است، چالش واقعی در اشکال زدایی تولید نهفته است. محیط‌های تولیدی مدرن، استقرار خود ترمیمی پیچیده‌ای را امکان‌پذیر کرده‌اند، اما عیب‌یابی را نیز پیچیده‌تر کرده‌اند. Kubernetes (با نام مستعار k8s) احتمالاً شناخته شده ترین محیط تولید ارکستراسیون است. برای آموزش موثر اشکال زدایی در Kubernetes، ابتدا باید اصول اساسی آن را معرفی کنید.

این بخش از سری اشکال زدایی برای توسعه دهندگانی طراحی شده است که به دنبال حل موثر مسائل برنامه در محیط های Kubernetes هستند، بدون اینکه عمیقاً در جنبه های پیچیده DevOps که معمولاً با عملیات آن مرتبط است، مقابله کنند. Kubernetes یک موضوع بزرگ است. فقط برای توضیح مفاهیم اولیه و پس زمینه دو ویدیو طول کشید.

به عنوان یادداشت جانبی، اگر از محتوای این و سایر پست های این مجموعه خوشتان آمد، من را بررسی کنید کتاب رفع اشکال که پوشش می دهد تیموضوع او اگر دوستانی دارید که در حال یادگیری کدنویسی هستند، ممنون می شوم به من مراجعه کنید کتاب مبانی جاوا. اگر می خواهید پس از مدتی به جاوا برگردید، به من مراجعه کنید کتاب جاوا 8 تا 21.

مقدمه ای بر Kubernetes و سیستم های توزیع شده

Kubernetes، در حالی که اغلب در زمینه رایانش ابری و عملیات در مقیاس بزرگ مورد بحث قرار می گیرد، فقط …

Source link