استفاده مجدد از گرمای زباله از مراکز داده برای رشد چیزها | دانش مرکز داده

مقداری گرما را می توان بازیافت کرد: برای مثال می توان از آن برای تولید برق بیشتر استفاده کرد. و پتانسیل استفاده از آن در گرمایش منطقه – تامین گرما برای منازل محلی – توجه زیادی را به خود جلب کرده است، اگرچه عملی بودن انتقال آن گرما، خواه آب گرم یا هوای گرم، در فواصل قابل توجهی یک چالش است.

حداکثر گرما معمولاً در حدود 32-43 درجه سانتیگراد (90-110 درجه فارنهایت) است – گرم اما نه آنقدر گرم که دما در طول حمل و نقل حفظ شود. بنابراین محققان در حال بررسی راه حل هایی هستند که از این گرما در محل استفاده می کنند. کشاورزی داخلی به گرما نیاز دارد و هوای گرم تولید شده توسط مراکز داده می تواند به مراکزی هدایت شود که انواع موجودات را برای مصرف رشد می دهند.

این امر به ویژه در مناطقی که کشاورزی در فضای باز به دلیل عوامل آب و هوایی کمتر امکان پذیر است جذاب است. در اسکاندیناوی، بخش قابل توجهی از محصول باید وارد شود زیرا فصل رشد محدود است. و استفاده مجدد از گرمای هدر رفته به طور فزاینده ای الزامی است. قانون بهره وری انرژی آلمان که در ماه سپتامبر به تصویب رسید، استفاده مجدد از گرمای اتلاف را تا جایی که ممکن است الزام می کند. در حالی که الزامات اولیه در نسخه نهایی مقررات رقیق شده بود، آنها مجموعه ای از مقررات سختگیرانه فزاینده را نشان می دهند.

پرورش همه چیز از جلبک گرفته تا سبزیجات و غذاهای دریایی با استفاده از گرمای اتلاف مرکز داده ممکن است عملی باشد. تعدادی از امکانات آزمایشی به عنوان اثبات مفهوم ایجاد شده است. اینکه آیا این پروژه ها مقیاس پذیر خواهند بود یا خیر هنوز مشخص نیست اما نتایج اولیه امیدوارکننده است.

اینجا، هفته اطلاعات با بینش مارکوس سندبرگ، دانشیار مدیریت ساخت و ساز و فناوری ساختمان در دانشگاه فناوری لولئو، چگونگی انجام این پروژه ها را بررسی می کند. پتر ترنیوس، مدرس دپارتمان فناوری اطلاعات در دانشگاه اوپسالا؛ Joost Lansbergen، رهبر تاسیسات حیاتی Gensler، یک شرکت معماری، طراحی و برنامه ریزی جهانی؛ و مت ردینگ، یکی از رهبران پایداری برای منطقه اروپایی Gensler.

ادامه این مقاله را در هفته اطلاعات بخوانید