استفاده از هوش مصنوعی برای زنده کردن متوفی

تصور کنید بتوانید با سقراط، لئوناردو داوینچی، گالیله یا اینشتین صحبت کنید. یا اگر بتوانیم با جورج واشنگتن، آبراهام لینکلن، یا فرانکلین روزولت روسای جمهور سابق ایالات متحده ارتباط برقرار کنیم، چه؟ آیا باور نکردنی نیست اگر بتوانیم با مری ملکه اسکاتلند، پادشاه هنری هشتم یا ملکه الیزابت دوم چت کنیم؟ یا اگر بتوانیم دوباره با عزیزانمان صحبت کنیم چه؟

ایده استفاده از هوش مصنوعی برای تکرار صدا و شخصیت یک فرد متوفی جدید نیست. برخی از عزاداران از قبل شروع به استفاده از آن برای کنار آمدن با اندوه خود کرده اند.

همانطور که یک مقاله اخیر سی ان ان اشاره می کند، «مردم برای قرن ها می خواستند با عزیزان فوت شده خود ارتباط برقرار کنند، خواه از رسانه ها و معنویت گرایان بازدید کرده باشند یا به خدماتی که حافظه آنها را حفظ می کند تکیه کرده باشند. اما آنچه در حال حاضر جدید است این است که هوش مصنوعی می‌تواند آن عزیزان را وادار کند چیزهایی را که هرگز در زندگی نگفته یا انجام نداده‌اند بگویند یا انجام دهند، و هم نگرانی‌های اخلاقی و هم سوالاتی را در مورد اینکه آیا این به روند سوگواری کمک می‌کند یا مانع می‌شود، ایجاد می‌کند.

برخی از کارشناسان می گویند این نوع فناوری هوش مصنوعی “سوالات مهمی را در مورد حقوق، کرامت و قدرت رضایت افرادی که دیگر در قید حیات نیستند مطرح می کند” و “نگرانی های اخلاقی در مورد اینکه آیا برنامه ای که به آسیب دیدگان ارائه می دهد باید محصولات دیگر را در پلتفرم خود تبلیغ کند یا خیر ایجاد می کند.” ، مثلا.”

علمای اخلاق هوش مصنوعی معتقدند …

Source link