استفاده از فناوری موقعیت یابی در محیط داخلی بلوتوث

عکس پروفایل Andrey Solovev Hacker Noon

@andreysolovevآندره سولوف

بنیانگذار و CTO در Integra Sources دکترا در فیزیک و ریاضیات

بلوتوث یکی از رایج ترین فناوری هایی است که برای ایجاد سیستم موقعیت یابی داخلی (IPS) استفاده می شود. هم برای راه حل های مجاورت و هم برای تشخیص و ردیابی اشیا-با دقت بالا می تواند به خوبی کار کند. در اینجا ، ما در مورد روش های موقعیت یابی بلوتوث ، گزینه های فن آوری و چالش هایی که می توانید هنگام اجرای IPS مبتنی بر بلوتوث برطرف کنید ، به شما خواهیم گفت.

موقعیت یابی داخلی با بلوتوث

IPS شبکه ای از گره ها است که برای موقعیت یابی و ردیابی اشیا in در ساختمان ها و زیر زمین استفاده می شود. گره ها می توانند سیگنال (دستگاه های انتقال دهنده) ارسال کنند یا آنها را دریافت کنند (دستگاه های گیرنده). بعضی از دستگاه ها می توانند هر دو عملکرد را با هم ترکیب کنند.

موقعیت یابی داخلی بلوتوث به ترتیب از چراغ ها یا برچسب ها برای ردیابی اشیا station ثابت و متحرک استفاده می کند. چراغهای بلوتوث بسته های داده ای را با شناسه های منحصر به فرد ارسال می کنند که به وسیله آنها یک گیرنده می تواند آنها را تشخیص داده و از آنها متمایز کند. چراغ های کم مصرف بلوتوث (BLE) دستگاه هایی با ابعاد کوچک با مصرف بسیار کم انرژی و عمر باتری بیشتر هستند.

برای برقراری ارتباط با دستگاه های دریافت کننده ، چراغ های راهنما به پروتکلی نیاز دارند که می تواند آماده باشد ، به عنوان مثال iBeacon ، AltBeacon و Eddystone و سفارشی شود. یک برنامه تلفن همراه یا SDK در دستگاه دریافت کننده ، …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>