استارت آپ 55 میلیون دلار برای مراکز داده اختصاصی قابل حمل Starlink جمع آوری می کند | دانش مرکز داده

(اخبار فضایی) – استارت‌آپ شبکه‌های داده یک‌ساله Armada پس از جمع‌آوری بیش از 55 میلیون دلار برای توسعه ابزارهای محاسباتی که نوید توانمندسازی دستگاه‌های از راه دور متصل به Starlink، صورت فلکی پهن باند در مدار پایین زمین اسپیس‌ایکس را می‌دهد، در 11 دسامبر از مخفی کاری خارج شد.

Armada می‌گوید که مراکز داده Galleon قابل حمل آن به سکوهای نفتی، میدان‌های جنگ و سایر سایت‌های خارج از شبکه قابلیت‌های پردازش هم‌زمان داده را می‌دهند که معمولاً به مناطقی با اتصال زمینی محدود می‌شوند، از جمله پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT.

گالون ها به اندازه کانتینرهای حمل و نقل حدود 9 متر طول خواهند داشت، بسیار کوچکتر از مراکز داده چند منظوره که معمولاً در ساختمان های بزرگ قرار می گیرند.

این فناوری برای استفاده از ماهواره‌های SpaceX برای اتصال جهانی طراحی شده و از سیستم عاملی استفاده می‌کند که مشتری می‌تواند از آن برای مدیریت استقرار چند Starlink در سراسر تجارت خود استفاده کند.

Founders Fund، یک سرمایه‌گذار اولیه SpaceX، دور تأمین مالی Armada را در کنار شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Lux Capital، Shield Capital و 8090 Industries رهبری کرد.

آرمادا از اظهار نظر در مورد اینکه آیا با اسپیس ایکس همکاری می کند یا خیر، خودداری کرد.

سایر جزئیات کلیدی، از جمله فاصله Armada از راه اندازی عملیات تجاری، نیز در دست نیست.

سخنگوی Armada گفت که بیشتر 60 کارمند این شرکت در Bellevue، واشنگتن، نزدیک سیاتل و نه چندان دور از جایی که SpaceX ماهواره‌های Starlink را می‌سازد، مستقر هستند.

این سرمایه گذاری توسط یکی از بنیانگذاران دن رایت رهبری می شود که سال گذشته در بحبوحه یک سری اخراج در ارائه دهنده نرم افزار هوش مصنوعی از سمت مدیرعاملی DataRobot استعفا داد.

بر اساس گزارش ها، جدایی رایت به دنبال غوغای کارمندان به دلیل اخباری مبنی بر اینکه او و سایر مدیران DataRobot سهام را فروختند، زمانی که ارزش خصوصی شرکت به 6.3 میلیارد دلار رسید، رخ داد. اطلاعات، در حالی که سایر کارمندان از فرصت مشابه برخوردار نبودند.

بر اساس انتشار خبری، سرمایه گذاران مرحله اولیه Felicis، Contrary، Valor Equity Partners، Marlinspike، 137 Ventures، Koch Real Estate Investments، و 8VC نیز به همراه سرمایه گذاران استراتژیک نامشخص در جمع آوری کمک مالی Armada شرکت کردند.

این مقاله ابتدا در اسپیس نیوز منتشر شد