استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic برای استفاده از تراشه های گوگل در مشارکت توسعه یافته | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic یکی از اولین شرکت هایی خواهد بود که از تراشه های جدید شرکت آلفابت گوگل استفاده می کند و همکاری خود را پس از توافق اخیر رایانش ابری عمیق تر می کند.

آنتروپیک تراشه‌های Cloud TPU v5e گوگل را برای کمک به تقویت مدل زبان بزرگ خود به نام Claude به کار خواهد گرفت. چنین نرم‌افزاری از سیل داده‌ها برای آموزش رابط‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد سوالاتی را مطرح کنند و متن مکالمه تولید کنند.

با داغ شدن رقابت برای ساخت مدل‌های هوش مصنوعی بزرگ‌تر، غول‌های فناوری مانند گوگل در حال ایجاد روابط با استارت‌آپ‌های پیشرفته هستند. به گفته یک فرد مطلع، Anthropic اخیراً موافقت کرده است که بیش از 3 میلیارد دلار را برای خدمات رایانش ابری گوگل در طول چهار سال هزینه کند. بلومبرگ گزارش داده است که گوگل به طور جداگانه متعهد شده است که ۲ میلیارد دلار در این استارتاپ سرمایه گذاری کند.

آنتروپیک از سال 2021، یعنی سال تاسیس استارت آپ، از سرویس های Google Cloud استفاده کرده است. به گفته این شرکت‌ها، به عنوان بخشی از توافق جدید، Anthropic از زیرساخت‌های Google Cloud و ویژگی‌های امنیتی بیشتری استفاده خواهد کرد.

داریو آمودی، مدیر اجرایی آنتروپیک، با اشاره به تراشه های گوگل گفت: «ما واقعاً در مورد کارایی TPU ها هیجان زده هستیم. “آنها در حال حاضر شروع به نشان دادن دستاوردهای ما کرده اند.”

مطالب پیشنهادی  JLL: 2021 Smashed Data Center Records | دانش مرکز داده

Amazon.com Inc.، رقیب گوگل در خدمات ابری، نیز حامی آنتروپیک است. این شرکت در پرونده ای اعلام کرد که 1.25 میلیارد دلار در قالب اسکناس قابل تبدیل سرمایه گذاری کرده است، با توانایی سرمایه گذاری 2.75 میلیارد دلار بیشتر در اسکناس دوم.

آمازون همچنین قراردادی با Anthropic دارد که به استارتاپ اجازه می دهد از خدمات و تراشه های ابری AWS خود استفاده کند. غول تجارت الکترونیک گفته است که Anthropic قصد دارد “اکثر حجم کاری خود را بر روی AWS” اجرا کند. آمودی به بلومبرگ تاکید کرد که آنتروپیک رویکرد “چند ابری” را در پیش گرفته است، به این معنی که با هیچ ارائه دهنده ای انحصاری نخواهد شد.

مدیر عامل Google Cloud توماس کوریان گفت که او از کار Anthropic با AWS ناراحت نیست.

او گفت: «شرکت‌های بزرگ همیشه می‌خواهند ابرهای متعددی را انتخاب کنند – این به آنها کمک می‌کند از بهترین‌ها استفاده کنند. “ما به رقابت و همچنین همکاری با سایر ارائه دهندگان ابر عادت کرده ایم.”

کوریان افزود که او آخرین تراشه‌های TPU را به عنوان نقطه‌ای برای فروش ابر گوگل می‌بیند. علاوه بر Anthropic، استارت آپ های هوش مصنوعی Hugging Face و AssemblyAI از این تراشه ها استفاده می کنند. گوگل همچنین از این فناوری برای پشتیبانی از محصولات خود مانند ربات چت Bard استفاده می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور