از Front-End به Back-End: سفری شخصی در زمینه برنامه نویسی

من بدون مدرک رسمی و با تکیه بر دوره Udemy و چند پروژه شخصی وارد دنیای برنامه نویسی شدم. چهار ماه بعد، یک دوره کارآموزی به عنوان توسعه دهنده FE در BMW دریافت کردم.

تقریباً دو سال به عنوان توسعه دهنده Front-End (FE) کار کردم. در اعماق وجودم، من همیشه می خواستم در توسعه Back-End (BE) غوطه ور شوم، اما رهبری تیم من معتقد بود که هنوز زمان مناسبی نیست.

آغاز سخت بود. من هیچ درک واقعی از برنامه نویسی نداشتم. من فقط می دانستم که به آن علاقه دارم. علاقه اولیه من در ایجاد وب سایت یا برخورد با جنبه های بصری کاربران نبود. در عوض، من به سمت فناوری و فرآیندهای زیربنایی کشیده شدم.

شروع با FE یک انتخاب عملی بود، زیرا دوستان در این زمینه به من توصیه کردند که این یک نقطه ورود قابل دسترسی تر برای مبتدیان است. با نگاهی به گذشته، حداقل برای آن زمان حق با آنها بود.

اشتباه نکنید – توسعه FE ساده تر از BE نیست. هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارند. زمان زیادی طول کشید تا بتوانم شرایطم را به دست بیاورم، با روان برنامه ریزی کنم و به خودکفایی برسم. زمانی که در نقش FE خود را تثبیت کردم، شروع به ابراز علاقه خود به BE با قاطعیت بیشتری کردم. من شروع به شرکت در اصلاحات BE کردم و به دنبال مشاوره مطالعاتی مرتبط با زمینه BE پروژه ما بودم. ابتکار من مورد استقبال قرار گرفت و در عرض چند …

Source link