از دست دادن مدیر عامل آمازون به مایکروسافت ، برخورد احتمالی را تنظیم می کند

(بلومبرگ) – شرکت مایکروسافت اعلام کرد که یک مدیر سابق ابری Amazon.com Inc را برای اجرای عملیات امنیت سایبری خود استخدام کرده است و به طور بالقوه یک نبرد قانونی بین دو غول فناوری را آغاز می کند.

چارلی بل ، که مدت ها به اندی جسی ، رئیس سابق خدمات وب آمازون گزارش می داد و بر تیم های مهندسی که روی خدمات اصلی نرم افزار AWS کار می کردند ، نظارت می کرد ، معاون اجرایی رئیس جمهور خواهد شد که به ساتیا نادلا ، مدیر اجرایی مایکروسافت گزارش می دهد.

نادلا در ایمیلی به کارکنان بلومبرگ نوشت: “امنیت سایبری یکی از چالش برانگیزترین مسائل زمان ما است – برای هر فرد و سازمانی روی کره زمین – و این ماموریت اصلی ما است.” ایمن سازی سیستم عامل ها ، دستگاه ها و ابرهای فناوری دیجیتال مشتریان “جاه طلبی جسورانه ای است که ما به دنبال آن هستیم و همان چیزی است که چارلی را به مایکروسافت جذب کرد.”

در 10 ماه گذشته شاهد هجمه های مخرب و حملات باج افزاری بوده ایم که محصولات مایکروسافت و دیگر شرکت ها را تحت تأثیر قرار داده است. در چند سال گذشته ، مایکروسافت ویژگی های امنیتی را به محصولات از جمله Windows و سرویس های ابری Azure خود برای محافظت از ماشین های شخصی و تشخیص حملات به شبکه اضافه کرده است. این شرکت همچنین چندین شرکت امنیتی خریداری کرده است و پرسنلی را اضافه کرده است که محصولات خود مایکروسافت را از نظر آسیب پذیری بررسی می کنند ، به مشتریان کمک می کنند تا پس از حمله سایبری نظافت کنند و آزمایشگاهی به نام مرکز اطلاعات تهدید مایکروسافت را اداره کنند که هکرهای ملی را از نزدیک ردیابی می کند.

رفتن بل به رقیب مستقیم ضربه بزرگی برای آمازون است و مایکروسافت گفت که متعهد است به “بحث های سازنده” با رهبر ابر در مورد نقش بل ادامه دهد. مایکروسافت در بیانیه ای گفت: “ما به اهمیت کار با این مسائل در کنار هم حساس هستیم ، همانطور که پنج مدیر اجرایی اخیر مایکروسافت برای کار در آمازون به شهر نقل مکان کردیم.” آمازون که سابقه تلاش برای اجرای شدید توافقنامه های غیر رقابتی را دارد ، فوراً در مورد این اقدام اظهار نظر نکرد.

نادلا در این نامه نوشت: “بل به طور رسمی نقش خود را هنگامی آغاز می کند که” با کارفرمای سابق خود توافق حاصل شود “.

پس از کار بر روی نرم افزار برنامه شاتل فضایی ناسا در اوایل کار خود ، بل در سال 1998 هنگامی که شرکت راه اندازی نرم افزار تجارت الکترونیکی او را خریداری کرد ، به آمازون پیوست. بل گفت که به عنوان راهی برای مقابله با افزایش موج حملات سایبری جدی به نظر می رسد که امنیت مردم را به خطر می اندازد.

بل در یک پست در لینکدین اعلام کرد که این حرکت را در ذهن من تحت تأثیر قرار داده است ، “و بهترین راهی که می توانم برای توصیف آن تصور کنم” قرون وسطایی دیجیتالی “است ، جایی که سازمان ها و افراد هر یک به دیوارهای قلعه های خود وابسته هستند. قدرت شهروندان خود در برابر بازیگران بدی که می توانند به سادگی با غنیمت حمله به قلعه خود عقب نشینی کنند. “

مدیران مایکروسافت هارو بیلا ، جوی چیک ، بهارات شاه ، که بر محصولات و خدمات امنیتی مختلف مایکروسافت نظارت می کنند ، و برت آرسنو ، افسر ارشد امنیت اطلاعات ، به Bell گزارش خواهند داد.