از بنگلادش تا تگزاس: شکیب و قدرت هکاتون ها

کارآفرینان زیادی وجود دارند که می توانند در مورد تبدیل ناملایمات به فرصت صحبت کنند. با این حال، آنها معمولاً فقط در مورد “شکست” یا تبدیل یک سرمایه بد به یک سرمایه گذاری خوش شانس صحبت می کنند. چیزی که آنها در مورد آن صحبت نمی کنند این است که در حالی که به دلیل بیماری در بستر هستند، راه خود را از طریق دانشگاه بپردازند، مگر اینکه مصطفی ادیب شکیب کی داره میگه اگر شکیب باشد، دقیقاً منظورش همین است. شکیب در سن 15 سالگی، ماه ها در رختخواب گیر کرده و امتحانات کلاس یازدهم خود را از دست داده بود، 5 دلار در اولین تجارت الکترونیکی خود سرمایه گذاری کرد. فروشگاه بخار KurT، فروش لوازم آرایشی بازی ویدیویی. او از این طریق بیش از 30000 دلار درآمد داشت و بورس تحصیلی برای بردن او از بنگلادش به ایالات متحده کافی بود.

در دانشگاه فناوری تگزاس، ادیب دو مدرک لیسانس و دو دوره مینور دریافت کرد، شش دوره کارآموزی مهندسی نرم افزار را گذراند، بیش از سه سال به دانشجویان برنامه نویسی آموزش داد و فرصت های جدیدی برای دانشجویان علاقه مند به علوم کامپیوتر ایجاد کرد، چیزی که مستوفی ادیب شکیب در آن تخصص دارد.

ایجاد فرصت و تغییر: هکاتون های دانشگاهی

شکیب که کار خود را شروع به برتری در Hackathons کرده است، می گوید: «من دانشگاه را بدون هیچ تجربه برنامه نویسی شروع کردم و به سرعت فهمیدم که شرکت های حاضر در نمایشگاه کار ما دانشجویان بین المللی را استخدام نمی کنند. او بهترین وب را دریافت کرد …

Source link