اخراج سیسکو به بیش از 4000 کارگر | دانش مرکز داده

این مقاله در اصل در Channel Futures ظاهر شد.

سیسکو اخراج 5 درصد از نیروی کار یا بیش از 4000 کارمند در طول سه ماهه فعلی به عنوان بخشی از یک طرح بازسازی تأثیر خواهد گذاشت.

سیسکو روز چهارشنبه اخراج کارکنان خود را به همراه درآمدهای خود برای سال مالی 2024 اعلام کرد. با این حال، چاک رابینز، مدیرعامل، به طور خاص به این کاهش ها اشاره نکرد.

سیسکوتعداد نیروی کار تا جولای 2023 به 84900 نفر رسید.

این شرکت گفت: «در 14 فوریه، سیسکو یک طرح بازسازی را به منظور تنظیم مجدد سازمان و امکان سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه‌های اولویت کلیدی اعلام کرد. “این طرح بازسازی تقریباً 5٪ از نیروی کار جهانی سیسکو را تحت تأثیر قرار خواهد داد. سیسکو در حال حاضر تخمین می‌زند که هزینه‌های پیش از مالیات را در نتایج مالی GAAP خود به مبلغ تقریبی 800 میلیون دلار که شامل انفصال از کار و سایر مزایای پایان کار یک‌باره و سایر هزینه‌ها است، شناسایی می‌کند. سیسکو انتظار دارد. برای انجام اکثر این اقدامات در سه ماهه سوم سال مالی 2024 و شناسایی حدود 500 میلیون دلار از این هزینه ها.”

سپتامبر گذشته، سیسکو به کارگران اطلاع داد اخراج تحت تاثیر قرار دادن 350 کارمند در سیلیکون ولی به عنوان بخشی از تعادل مجدد.

اخراج سیسکو تعجب آور نیست

جو برونتو، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی جهانی Third Bridge، گفت که از آخرین دور اخراج سیسکو تعجب نکرده است.

او گفت: «مانند سال 2023، ما شاهد اخراج اکثر شرکت‌های بزرگ فناوری بودیم، زیرا شرکت‌ها به دنبال کاهش هزینه‌ها و تمرکز بر سودآوری هستند، هزاران کارمند خود را اخراج کردند. جای تعجب نیست که سیسکو 5 درصد از نیروی کار خود در جهان را به عنوان بخشی از بازسازی برای تمرکز بر حوزه های با رشد بالا مانند هوش مصنوعی کاهش می دهد.ال) و نرم افزار.”

سیسکو برای سه ماهه دوم خود منتهی به 27 ژانویه، 6 درصد کاهش سالانه در درآمد کلی گزارش داد. سود در مجموع به 2.6 میلیارد دلار رسید که نسبت به 2.8 میلیارد دلار در سه ماهه سال قبل کاهش داشت.

سیسکو رشد درآمد در امنیت، همکاری و قابلیت مشاهده را گزارش کرد. مجموع درآمد نرم‌افزاری سال به سال ثابت بود در حالی که درآمد اشتراک نرم‌افزار در مدت مشابه 5 درصد افزایش داشت.

مجموع درآمد دوره ای سالانه (ARR) در مجموع به 24.7 میلیارد دلار رسید که 6 درصد سال به سال افزایش داشت و ARR محصول 9 درصد سال به سال افزایش داشت.

رابینز گفت: “به طور کلی، نتایج سه ماهه دوم ما به پیشرفت تحولات استراتژیک کسب و کار ما حول افزایش سطح اشتراک نرم افزاری و ARR ادامه می دهد، که هر دوی آنها در این سه ماهه عملکرد بهتری داشته اند.” “در انتظار ما خرید Splunk همچنین با تقویت رشد قوی‌تر، گسترش مجموعه راه‌حل‌های مبتنی بر نرم‌افزار، و ایجاد سطوح بالاتر ARR، با حدود 4 میلیارد دلار ARR اضافی مورد انتظار پس از بسته شدن، از استراتژی تحول ما حمایت می‌کند و ما را به یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان تبدیل می‌کند. جهان.”

مشتریان با احتیاط پیش می روند

رابینز گفت که سیسکو با توجه به سطح بالای عدم اطمینانی که از مشتریان خود می‌شنود، احتیاط و موشکافی بیشتری در معاملات مشاهده می‌کند.

او گفت: «این باعث می‌شود در پیش‌بینی‌ها و انتظارات خود محتاط‌تر باشیم.

مشتریان از آغاز سال مالی 2024 زمان بیشتری را صرف کرده اند تا سطوح بالایی از محصولات ارسال شده به آنها را در سه ماهه اخیر به کار گیرند و این زمان بیشتر از سیسکورابینز گفت: انتظارات اولیه او.

او گفت: «ما همچنان شاهد تقاضای ضعیف با مشتریان ارائه‌دهنده خدمات تلفنی و کابلی خود هستیم. “این صنعت تحت فشار قابل توجهی قرار گرفته است و آنها در حال تعدیل مرحله استقرار هستند که بر چشم انداز کسب و کار ما سنگینی می کند. با توجه به این عوامل، ما در حال تنظیم هزینه ها و سرمایه گذاری های خود هستیم تا محیط فعلی را منعکس کنیم. به این ترتیب، برای دسته بندی محصولاتی که می توانیم در آن ها باشیم. میزان جذب موجودی مشتری را اندازه گیری کنید، از طریق اتصال به فضای ابری، شاهد پیشرفت ثابتی هستیم، با این حال، بر اساس گفتگو با مشتریان، همچنان معتقدیم که یک تا دو چهارم تا اجرای کامل موجودی آنها فاصله داریم، که همانطور که اشاره کردم، بیشتر از انتظار داشتیم.”

فرصت های رشد آینده

رابینز گفت که در مورد قدرت بنیادی آن مطمئن است سیسکونمونه کارها و فرصت های رشد آتی آن.

او گفت: “با نوآوری خود، ما به مشتریان خود اجازه می دهیم تا برنامه های نسل بعدی را به شیوه ای بسیار امن اجرا کنند.” “به عنوان بخشی از این، ما به تسهیل رشد آنها از طریق محصولات و خدمات خود کمک می کنیم تا زمانی که مشتریان ما فناوری های جدید را پذیرفتند، در کنار آنها رشد کنیم. ما همچنان به نوآوری خود در مناطق با رشد بالا سرعت می دهیم. هفته گذشته در Cisco Live EMEA، ما قابلیت‌های جدیدی را در شبکه‌سازی اعلام کرد و چشم‌انداز ما را برای شبکه سیسکو Cloud تقویت کرد. ما همچنین چندین قابلیت جدید را در مجموعه‌های امنیتی، همکاری و مشاهده‌پذیری خود اعلام کردیم که از هوش مصنوعی در سراسر جهان استفاده می‌کنند.”

سیسکو برای ادامه سرمایه گذاری از فرصت زیرساخت هوش مصنوعی چند میلیارد دلاری، فاز بعدی را در همکاری با Nvidia برای ارائه زیرساخت های هوش مصنوعی ساده، مبتنی بر ابر و در محل به شرکت ها.

رابینز گفت: “این شامل سخت افزار شبکه و نرم افزار برای پشتیبانی از حجم کاری پیشرفته هوش مصنوعی می شود.” ما ذینفعان روشنی از پذیرش هوش مصنوعی هستیم و این مشارکت نقش اصلی ما در هوش مصنوعی و اکوسیستم فناوری کلی را نشان می‌دهد.»

از نظر خرید سیسکو از اسپلانکرابینز گفت که با توجه به پیشرفت مثبت تا به امروز در مورد تأییدیه های نظارتی مورد نیاز، سیسکو اکنون انتظار دارد که تراکنش را در اواخر سه ماهه اول یا اوایل سه ماهه دوم سال تقویم 2024، که در سه ماهه سوم مالی سیسکو است، ببندد.