اجلاس Red Hat Summit: اجراهای Edge به جریان اصلی وارد می شوند

روزگاری ، شرکت ها در مورد کشف تدارکات سخت افزاری و نرم افزاری برای چگونگی راه اندازی و استقرار لبه ها تقریباً خود به خود بودند. در پانل بحث روند فقط مطبوعات با محوریت محاسبات لبه در اجلاس اخیر کلاه قرمزی، اعضای هیئت رئیسه روشن کردند که آن روزها به سرعت می گذرد. در حال حاضر تهیه استقرار لبه آسان است.

فرانک زدارسکی ، مهندس ارشد اصلی نرم افزار با Red Hat ، گفت: “تا همین اواخر ، ما شاهد پذیرش اولیه در محاسبات لبه ای هستیم که راه حل اختصاصی خود را ایجاد می کنند.” “به عنوان بخشی از این ، آنها مجبور شدند برخی از مشکلات اساسی نه تنها نحوه استقرار محاسبه و ذخیره سازی در لبه ها را درک کنند ، بلکه همچنین چگونه می توانید آن را ایمن سازی کنید؟ چگونه به روزرسانی های نرم افزار را انجام می دهید؟ مقیاس؟ اینها همه مشکلات سختی است که منابع قابل توجهی برای آنها الزام آور است. ”

این مشکلات تا حد زیادی با راه حل ها و خدمات لبه حل شده است. استقرار لبه ها به اندازه کافی عادی شده است که تقریباً هر کاری که یک شرکت برای انجام آن نیاز دارد ، توسط دیگران انجام شده است ، با بهترین شیوه ها و نرم افزارهای موجود. حتی بهتر، اکنون یک اکوسیستم وجود دارد از شرکتهای زیرساختی که می توانند در تمام مراحل جستجوی مکان لبه ، تخصص و راهنمایی ارائه دهند.

“امروز ، ما در مکانی هستیم که محاسبات لبه شما از هر مورد و محدودیت های محیطی استفاده می کند ، یک راه حل خارج از قفسه از شرکت هایی مانند Red Hat وجود دارد که منبع باز هستند و دقیقاً مناسب موارد استفاده خاص شما هستند ، “زددارسکی گفت. “این بحث را بالا می برد ، زیرا این بدان معنی است که مشتریان را قادر می سازد تا بر مشکلات تجاری و نیازهای تجاری خود تمرکز کنند تا محدودیت های بالقوه یک فناوری.”

این گفتگو با مشتریان از “چگونه می توانم این کار را انجام دهم” به فکر کردن در مورد روش های بهبود زیرساخت های لبه ای است که آنها به تازگی ایجاد کرده اند تا تجربه مشتری را از طریق مواردی مانند جمع آوری اطلاعات بیشتر و کار بر روی آن به صورت محلی انجام دهند.

نیک بارست ، مدیر ارشد استراتژی فناوری Red Hat ، در هنگام بحث و گفتگو در اجلاس Red Hat Summit ، نظریه مشابهی درباره زیرساخت های لبه ای ارائه داد:

وی گفت: “آنچه واقعاً جالب است این است كه گاهی اوقات هنگامی كه ما یك زیرساخت را برای هدف اصلی خود مستقر می كنیم ، ناگهان موضوع ثانویه وارد عمل می شود و ما در حال حل دو مشكل با یك زیرساخت لبه ای هستیم.” “این چیزی کلیدی است ، زیرا اگر بتوانید این زیرساخت ها را برای چندین محیط ترکیب کنید ، در هزینه های زیادی صرفه جویی می کنید و اینجاست که ابر ترکیبی باز کاملاً ضروری می شود.”

کلاه قرمزی در لبه

کلاه قرمزی محاسبات لبه را به عنوان توسعه طبیعی رویکرد ابر ترکیبی باز می داند که از زمانی که ابر شروع به بالا آمدن کرد ، از آن حمایت می شود ، تا حدی به این دلیل است که حرکت به سمت استفاده از لبه ها فقط یک قدم دیگر برای فناوری ها و شیوه هایی است که قبلاً برای گسترش کار بر روی آن ایجاد شده است. – مرکز داده را به ابر معرفی می کند.

گرچه این امر مهندسین Red Hat را از محیط آشنا و قابل پیش بینی مراکز داده خارج می کند ، اما همچنین افق هایی باز می شود ، زیرا edge محیطی است که موارد استفاده جدید و هرگز دیده نشده ای را ایجاد می کند.

بارست گفت: “نیروی محاسبات لبه در حال حاضر مربوط به نحوه مدرنیزه كردن افراد در محیط خود است.” “این می تواند در ساخت باشد ، با افرادی که مایل به تولید کالای بهتر و با کیفیت بالاتر با توقف کمتر هستند ، یا ، در حمل و نقل ، ممکن است ارائه خدمات جدید یا ردیابی بهتر یا درک بهتر یا مصرف سوخت کمتر باشد. یک دلیل برای اجرای آن وجود ندارد لبه ؛ دلایل زیادی وجود دارد. “

Edge همچنین اقتصاد لبه را تغییر داده است ، به عنوان مثال شرکتهایی مانند Red Hat را مجبور به بازنگری در قیمت گذاری خود در هنگام استفاده از لبه ها می کند.

“ما لبه را به عنوان بخشی از استقرار ابر ترکیبی باز مشاهده می کنیم بنابراین [pricing] جدا نیست ، نوعی استقرار در یک ابر ترکیبی است ، “گفت استفانی چیراس ، معاون ارشد و مدیر کل Red Hat Enterprise Linux. “همانطور که گفته شد ، مدل با توجه به مقیاس استقرار ، تعداد مستقر شده و غیره متفاوت است ، بنابراین ما در حال بررسی مدل های مختلف قیمت گذاری بوده ایم.

وی افزود: “هنگامی که به لبه دستگاه رسیدید ، ما مدل های جایگزین قیمت گذاری را داریم که می توان مدل کسب و کار مورد نظر مشتریان را مطابقت داد ، که با آنچه در مرکز داده خود مستقر می کنند متفاوت است.” “این نوعی خاص برای موارد استفاده در لبه دستگاه است. اگر افرادی به دنبال استفاده در مقیاس با موارد گسترده استفاده در لبه دستگاه هستند ، قطعاً با نمایندگی فروش Red Hat خود صحبت کنید.”

Rapid Rise of the Edge

در حالی که با ظهور فن آوری های بومی ابر و ابر ، این لبه در حال جلب توجه در این شرکت بود رشد استقرار لبه ها در طی همه گیری به نظر می رسد استثنایی است.

چیراس گفت ، تغییراتی که توسط همه گیر ایجاد شده قطعاً در این رشد نقش داشته است ، اما افزود که ورود COVID-19 نه آنقدر که باعث تسریع در استراتژی های مشتریان Red Hat شده است.

وی گفت: “اگر آنها برای استفاده بیشتر از ابر عمومی استفاده می كردند ، این استراتژی را تسریع می كرد.” “اگر آنها از یک استراتژی برای اطمینان از افزایش انعطاف پذیری و امنیت در استقرار خود استفاده می کردند ، روی آن تمرکز می کردند. من می گویم زمان تغییر استراتژی نبود ، قطعاً زمان تسریع در اجرای استراتژی بود.”

چیراس اظهار داشت که وی فکر می کند عوامل دیگر در حال جمع شدن هستند و در طی سال گذشته با یا بدون همه گیری ، رشد سریع این رشد را شاهد بودیم.

وی گفت: “وقتی به آن نگاه می كنم ، به چند چیز می رسد” و لیستی از پیشرفتهای اخیر فن آوری را كه شامل پیشرفت در فن آوری سرور است (كه شامل افزایش كارایی از معماری های CPU مثل بازو با قدرت است) ، توانایی مدیریت داده پیشرفته را به صورت ایمن ، محفظه هایی برای استقرار سریع برنامه ها و پیشرفت در شبکه انجام دهید.

بارست موافقت کرد و کار از راه دور را به عنوان یکی دیگر از عوامل تسریع در استقرار و رشد لبه افزود.

وی گفت: “همه ما یاد گرفتیم که چگونه از راه دور کار کنیم.” “منظورم این است که ، در Red Hat ما چیزی یاد نگرفتیم زیرا در حال حاضر 80٪ از نیروی کار ما از راه دور کار می کرد ، اما همه مشتریانی که عادت داشتند روزانه به دفتر بروند ، اکنون کنفرانس را انجام می دهند. با یادگیری این کار ، ما الزامات لازم برای محاسبه را جابجا کرده ایم. اکنون محاسبات می تواند در فضای ابری یا در مرکز داده یا در خانه مهندسان ما باشد – و این همه چیز را تغییر می دهد. “